Jump to content

Moto Zajednica

Potreban savet - motor sa ograničenjem snage

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

I sada bi ste vi rekli - pa ima već par sličnih tema.

 

E pa - nema.

 

Jeste, ima:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/99463-pomoc-stavljanje-blokade-na-motor/

 

ali ja imam kontra problem.

 

Moja honda je ograničena na 25kW. Mislim - bila kada sam je pazario u Švici.

 

Tako je i registrovana ovde.

 

Mislio sam da će biti lako skinuti blokadu - kao i na većini motora - skineš difuzore sa usisa, pločicu koja ograničava hod sajle gasa i - voziiiii...

 

Međutim - ispostavilo se da je moj motor jedan od retkih kod kojihs e snaga ograničava kompjuterski. Cela jedinica je drugačija - hoćeš punusnagu? nema programiranja - izdžekaš jedan komp, udžekaš drugi i teraj...

 

Ok, pazario sam drugi komp. Tada sam skapirao da će ono što mi je stvaralo probleme u stvari biti moja prednost jednom, kada dođe dan...

 

Jedno dete, drugo dete, posao ko u rudniku od jutra do mraka, obaveze... Posle posla stalnoo nešto kupujem, nosim pa retko i na posao mogu motorom. Rezultat - pređem 1500km godišnje. Ako i toliko.

 

+ Smaranje jer mi je garaža 4-5 km od stana...

 

I tako se ja odjesenas premišljam da prodam motor.

 

Pa gde je tu problem?

 

Evo gde je:

 

Ja imam 2 sina, i sada trebam nekom klincu da prodam bombu na 2 točka. I da razmišljam. Svi će oni da deluju ozbiljno i da me uveravaju da će voziti pažljivo...

Šta trebam - da tražim da mi kupac dovede roditelje, da njima dam "otključani" komp i da ga sakriju od sina?

Ili da mu prodam komplet, ali da ipak zadržim "otključani" komp i kažem mu "dođi po njega za koju godinu"?

 

Nije zajebancija.

 

Prosto mi se ne mili da ga dajem u oglase.

 

Em ni se ne prodaje - volim brate motor kao i većina ovde, em mi ova muka ne da mira...

 

Šta bi ste vi uradili.

 

Razmišljao sam se i da ga prodam bez kompa, bio bih na gubitku, jer sebi izbijam adute iz ruku, ali realno - u saobraćajnoj sve piše 25kW, zaleteće se klinci i bez kompa, a tek onda sam napravio potencijalni problem...

 

Da ga prodam bez "otključanog" kompa - opet sebi izbijam pare iz džepa, teško da ću ga odvojeno prodati, a opet - kupac može sam da pazari "otključani" komp i šta sam uradio?

 

Muka je i što dosta radim, i kada krenu klinci da zivkaju, pa daj da ga vidim, pa ubeđivanje... K'o da mi nije dosta što ću morati da se preganjam sa trampadžijama... Već se spremam za: "...jel može veš mašina i 4 tone ćumura, a ostatak u kešu. Mislim - nemam odmah, ali daću ti na rate, svega mi..."

 

 

 

p.s. - očekujem bar 3-jicu šaljivdžija koji će napisati "pa daj ga meni". Ha ha.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Hm,dobro je sa tvoje strane sto brines,ali ako je neko luda glava,skrljace se i sa skutera,manjeg motora,a kamoli sa tvog motora !

 

Ja sam bas u tom prelazu, A2 u ful A...ali zbog beobrazluka drzave i autoskola necu da polazem za ful A,nego vozim ovo sto imam ! :)

 

Gledano sa tvoje tacke gledista,gubis kintu ako stavis blokadu...ali ako stavis blokadu mozda ces nekome spasiti zivot...a to nema cenu !

 

Pa posle nek se on drnda i skida blokade,kad se uvezba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Ја мислим да се оптерећујеш превише, не можеш спасити оног ко не жели себе да чува, а друго, као и што ти имаш своју децу, тако и та деца имају своје родитеље који треба да размишљају о свему томе.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Jbt... zavrtilo mi se u glavi od ovih popajeva. :D

Prodaj je sa ogranicenjem (kao sto pise u papirima). Uzmi emali od kupca i posle par dana mu posaljes link ka kupujemprodajem oglasu sa "kljucem za poptunu srecu" i cijenom tuku ko nece. :D

(prodaje tvoj brat blizanac :D)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Slazem se sa Popajem, i da prodas motor sa blokadom ne znaci da ce kupac biti zasticen od opasnosti. Ja bih prodavao motor kakav jeste, kupcu objasnio detalje i upozorio ga da oprezno vozi. I sta vise mozes da uradis? Mozda da prospes vodu za njim?1mda.gif

Ludoj glavi dzabe prica, ako sam ne utuvi u glavu neke stvari.

Moj sin ima 7 godina i vozi pocket bike, onu krosericu. Motor nema nikakvih ogranicenja, ide za sve pare. Ja sam probao da je vozim sa svojih 90kg i subjektivno mislim da sa mnom ide bar 40 km/h. Koliko moze da ide kad on vozi sa svojih 20 kg? Ali, plasi se da se ne povredi i ne prelazi nekih 20-tak km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Hm. Da.

 

Vozio sam nekada i Hondu CRX. Nije VeTek, ali je išla za sve pare.

Oženio se, žena trudna, došlo vreme da se kupi veći auto...

Došao klinac od 20tak god da pazari, sa ortacima. Ja ga gledam, i kažem mu da se premišljam da li da mu je prodam.

"Što" smeje se on. Kažem - "mlad si, jak je auto a jak a lagan".

Smeje se dečko, kaže "ja sam profesionalni vozač, vozim kamion"

 

Provozas me on - nemam zamerku. Ima osećaja, deluje sigurno...

 

Ok - prodam mu auto, ali smo se dogovorili da mi CD plejer vrati, jer sam ga dobio na poklon.

 

Prolaze meseci, nikako da se dogovorimo, ne mogu ili ja ili on.

 

Nađemo se posle xx vremena - on u gipsu.

 

"Šta bi?" pitam ja iznenađeno, jer mi nije rekao ništa preko telefona.

 

"Ma ništa... Imao sam udes..."

 

"Pa šta se desilo...?"

 

Desilo se šta se desilo. Kaže vozio je brže, neki lik mu je u susret isekao krivinu, on na šljunak i savije auto oko bandere. Pokazao mi je slike. Kao kifla.

 

Vatrogasci auto otvarali kao konzervu da ih počupaju iz kola. Suvozačko sedište došlo na mesto menjača, tim vratima je udario u banderu.

 

Najbolji drug mu je bio na suvozačkom sedištu. Nije se izvukao...

 

Ja mesecima nisam mogao da prestanem da razmišljam o tome. I dan danas pomislim šta bi bilo da je bilo... Ili da nije bilo...

 

Znam ja da nisam ja kriv, kismet, sudbina i slično...

 

Kupio bi on drugu da nije moju, i td.

 

Ali jednog dečaka više nema...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Znaci ti si svo vrijeme ozbiljan? :/

Kolega, brate, potpuno si u krivu. Nije da nema jednog decaka, nego ih nestaje po jedan svaki minut i to nema nikakve veze sa tvojim CRX-om ili ECU-om.

Ja smijem prst na panj da stavim da ih je u tvom okruzenju vise stradalo u Yugu od 50Ks, nego u svim ostalim autima preko 100 ks zajedno. Sve si ti to zabrijao na pogresnu stranu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Ti u stvari ne zelis da prodas motor i nemoj ako ti nije zapelo za pare. Ne znam sta je u pitanju ali ako je neki malo stariji, nece cak ni na vrednosti izgubiti a i tih 1500km godisnje je bolje nego nista. A ovo drugo, ne vredi da tako razmisljas. Kako je kome sudjeno. Mozda neko umesto tvog kupi neku budzevinu, otpadne mu nesto i ... I ti onda pomislis da sam mu prodao moj, spasio bih mu zivot. I sta, opet ti kriv, jel? ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Svaka cast na razmisljanju vidi se da si savestan covek ali mislim da nije sve u snazi motora ako mu je tvoj slab kupice drugi, da mu ti nisi prodao crx prodao bi mu drug.i auto je blesav za sve pare mali lagan picat vuce na brzinu i sam sam bio u prilici pre nekih 12 godina da pazarim sa burazerom hondu i na kraju sam ga ubedio da uzmemo neku kalibru i mislim da smo dobro postupili. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ти не можеш бити одговоран за поступке других људи!!!

Да их посаветујеш је у реду, АЛИ, савет вреди онолико колико га разуме онај коме је речен!!!

 

Продај мотор мирне душе. Да ли се запиташ да ли је неко тако мислио кад је теби продао мотор? Мотори су јако опасне справе и при куповини смо сви ми лако рањиви и то треба сваком ко купи мотор да је кристално јасно!!!

Као што рекох, посаветуј и алали при продаји.

 

Ако неко не мисли на свој живот ти му ту не можеш помоћи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ja mesecima nisam mogao da prestanem da razmišljam o tome. I dan danas pomislim šta bi bilo da je bilo... Ili da nije bilo...

 

Znam ja da nisam ja kriv, kismet, sudbina i slično...

 

Kupio bi on drugu da nije moju, i td.

 

Ali jednog dečaka više nema...

 

И зашто ти тај немили догађај пребацујеш себи?!

Као што рекох у претходном посту, ко не мисли на свој живот нико му не може помоћи па ни ти. А ко се чува и Бог га чува!!!

 

На жалост, једног дечака нема али мислим да му је било суђено!

 

Погледај Шумахера, одвезао (прелетео) стотине хиљада км у Ф1 а беше му суђено да сконча на скијама при релативно малој брзини...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

U suštini se kapiramo. Ne verujem da bi bilo kome od vas bilo sve jedno u takvoj situaciji... Videću, možda ga budem vozio još ovu sezonu pa ćemo kasnije da vidimo... ;) A ko zna - možda dođe čovek koji ima 20 godina iskustva i 200000km pređenih na motoru da ga kupi, pa sam džabe lupao glavu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Zakon svakom punoletnom licu omogućava da može da radi šta hoće , smatra se odraslim, poslovno sposobnim i odgovornim za svoje postupke . Ne prodaješ ti njemu neko oružje već motorno vozilo koje on ako je rešio da kupi i vozi - kupiće ga - od tebe ili nekog drugog. Što god kasnije da on uradi sa tim vozilom - nije tvoja odgovornost !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Samo ga pitas kako tera na zadnji ako krene da ti daje opis onda ga zaobidjes1moto3.gif iskreno mislim da nakon prodaje stvar vise nije u tvojim rukama, bice ono sto biti mora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Zakon svakom punoletnom licu omogućava da može da radi šta hoće , smatra se odraslim, poslovno sposobnim i odgovornim za svoje postupke . Ne prodaješ ti njemu neko oružje već motorno vozilo koje on ako je rešio da kupi i vozi - kupiće ga - od tebe ili nekog drugog. Što god kasnije da on uradi sa tim vozilom - nije tvoja odgovornost !

Ali prvo 100% pare na sunce, pa overen kupoprodajni ugovor i prenos vlasništva pa tek onda ključevi.

 

Ok je što imaš moralnu dilemu, ali nije tvoje da razmišljaš o tudjim postupcima.

 

jbg, shvatam kako je to kada razmišljaš o tome da možeš da imaš na duši nekoga, ali hajde da svi počnemo da razmišljamo ŠBB - KBB. Niko nikome ni poniku ne bi prodao, jer generalno em može sebe em drugoga da ubije ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja