Jump to content

Moto Zajednica

Prikolica za motor?!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Kao sto vi znate, dosta radim sa motorima pa posto mi se posao povecava sve vise i vise, treba mi jedna prikolica za motor.

 

Posto imam pravi aparat za varenje aluminijuma (Tig postupak) i znam da radim sa njim, hocu da napravim jednu prikolicu koja moze da nosi minimum dva motora.

E sad, zasto vam to pricam?

Pa zato sto nemam ideju kako da je napravim. Video sam razne prikolice na slikama ali nikada nisam video uzivo da bi znao koje profile da korstim, kolika treba da mi bude sirina, duzina, visina, od cega da stavim osovinu itd. pa ako neko ima ideju i znanje neka slobodno iznese ili ako ima negde neki sajt na kom to moze da se vidi mozete okaciti link.

 

Svaka pomoc i komentar je dobrodosao.

 

Pa da vas cujem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Imas da kupis celu osovinu koja se samo nakaci na konstrukciju prikolice, odes lepo na bubanj potok u subotu i kupis osovinu, samo felne i gume da nabacis. Neces valjda da pravis prikolicu od aluminijuma?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Pa naravno, od cega bi drugog?

Ne treba meni celicna prikolica pa da posle auto ne moze da vuce i nju i motor. ;D

 

Ma za osovinu mi nije problem, znas i sam da saradjujem sa svim zivim mehanicarima i otpadima u gradu samo me zanima od cega da trazim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Pa naravno, od cega bi drugog?

Ne treba meni celicna prikolica pa da posle auto ne moze da vuce i nju i motor. ;D

 

Ma za osovinu mi nije problem, znas i sam da saradjujem sa svim zivim mehanicarima i otpadima u gradu samo me zanima od cega da trazim.

Moj deda je pravio prikolice dok smo bili dole i dok je jos mogo, pitacu ga sutra pa cu da ti kazem. Meni je cale 90ih radio na otpadu pa je donosio dedi svasta, deda stavljao gume od aviona na prikolicu. On ih je sam pravio, mogla da izdrzi koliko oces. A sto se tice materijala, nece biti bas jeftino da se uradi cela od aluminijuma. Mada ustvari tu ne bi trebalo nesto mnogo aluminijuma, osnovne grede ces morati od celika. Gledao sam na sajmu poljoprivrede neke osovine za prikolice, ima ih raznih nosivosti, a cini mi se da sam na bubanj potoku video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Ja imam prikolicu za motor iz Francuske sam dognao može da nosi 3 motora manja ili 2 velika.Fabrička je ,dođi do mene ako ti nije daleko pa je presnimi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

@ KAWA - Ajd' ako ti nije problem posalji mi neke slike iz vise uglova i dimenzije pa cu videti sta i kako.

 

Ne zuri mi se sa pravljenjem nesto mnogo ali sezona je sve bliza pa bi polako da prikupljam informacije. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

@ KAWA - Ajd' ako ti nije problem posalji mi neke slike iz vise uglova i dimenzije pa cu videti sta i kako.

 

Ne zuri mi se sa pravljenjem nesto mnogo ali sezona je sve bliza pa bi polako da prikupljam informacije. ;)

Vazi druze. To je prokolica za tri motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

@ KAWA - Ajd' ako ti nije problem posalji mi neke slike iz vise uglova i dimenzije pa cu videti sta i kako.

 

Ne zuri mi se sa pravljenjem nesto mnogo ali sezona je sve bliza pa bi polako da prikupljam informacije. ;)

Vazi druze. To je prokolica za tri motora.

KAWA, super ti je prikolica, izgleda lagana i nekako veoma prakticna. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • DR.Mr, 214 postova
  • Lokacija: Pancevo

Ja imam prikolicu za motor iz Francuske sam dognao može da nosi 3 motora manja ili 2 velika.Fabrička je ,dođi do mene ako ti nije daleko pa je presnimi.

Aj ako ti nije tesko postavi  neke slike tvoje prikolice ...i ako nije problem koliko te je izasla cisto da uporedim sa pravljenjem rucnim .....pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

MOja je takodje iz francuske, i za dva motora je. Ja sam takodje planirao da pravim sebi prikolicu, ali sam pribavio ovu po sportskoj ceni.

Ja sam ti malo blize po dodji i skini dimm. ako ti odgovara.....poz.0641173611

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam kesno 450 evra, mada sumnjam da ima po toj ceni samo tockovi. elem, trebala bi da stigne jedna zajedno sa skuterima iz francuske kod mene, pa pustam oglas kada stigne. Bice skoro po nabavnoj ceni ......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ja imam ovu prikolicu, jako je dobra ja sam zadovoljan placena je $300 dolara sa dostavom ;D, donesu je u dve kutije pa moras sam da sastavis i za to treba jedno dva sata.  Moras i da kupis plocu odozgo.  Moja je nosivosti 1175LB oko 530kg.  Nema potrebe za rampom jer se cela prikolica nagne i samo nateras motor na nju.  Mogu i arnjevi da se stave.  Inace dodje sa tockovima i gumama.  Inace moze da se sklopi i uspravi u garazi.

 

http://www.harborfreight.com/cpi/ctaf/displayitem.taf?Itemnumber=90154

 

A planiram i da uzmem ovo:

http://www.harborfreight.com/cpi/ctaf/Displayitem.taf?itemnumber=95896

 

 

post-66-12878993119463_thumb.jpg

post-66-12878993119593_thumb.jpg

post-66-1287899311978_thumb.jpg

post-66-1287899312009_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

 

 

ovo sam vidio prije 2 godine u Milanu na sajmu motora.Prava stvar,stavis motor na to u garazu i samo ga vrtis kako ti treba,ako smeta pomaknes na brzinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Svidja mi se sto je jednostavna i lako moze da se napravi.

 

Samo mi nesto deluje uska za tri motora?

Vidim da ima predvidjena 3 mesta ali nekako mi se cini da bi malo teze mogla da stanu 3 sportska motora zbog sirine, jedino kad bi npr. isla dva pozadi a jedan napred ili obrnuto. Mada slika ume dosta da zavara pa predpostavljam da je i sad tako jer niko ne bi pravio za 3 motora da ne mogu sa stanu. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Pazi, sirina kanala je tacno da upadne moja guma od 190. Znaci knap. A mogu da stanu ti makine. Vec je noseno. Zovi ako ti treba jos nesto ili neke mere. Jako je jednostavna, a prakticna. Eto toliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovde je to dzabe 69 dolara manje od 50 Ojra!  Moracu da ga uzme ali cekam sajam motora 8. Februara da vidim mozda bude popust ;D

A mi, shto nas time nisu gadjali, a ne tomahavcima. Ovde kada ti donesu nesto na vrata odmah znas da su zaradili 300 %.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

  Ja imam jednu staru tovarnu prikolicu koju nameravam da preradim u kombinovanu, za nosenje motorcikala i camaca (trailer). Jeli neko cuo za ili video tako nesto? Zanima me atest (gde i posto) za rucno radjenu prikolicu? Usput evo jedne kombinovane , teretna i ,,motociklisticka,,.

 

post-2020-1287899318265_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ovde u USA sam par puta video da ljudi lupe prikolicu od Jet Ski-ja i samo malo preprave da modu prevoze ili motor ili Jet Ski.  Gotivno ako imjas Jet Ski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

U firmi URADI SAM u Beogradu imas da kupis sve sta ti je potrebno za prikolicu u raznim dimenzijama. Ja isto planiram da pravim prikolicu pa kad sam stavio na papir mnogo se vise isplati napraviti je od obicne polovne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

  Ja imam jednu staru tovarnu prikolicu koju nameravam da preradim u kombinovanu, za nosenje motorcikala i camaca (trailer). Jeli neko cuo za ili video tako nesto? Zanima me atest (gde i posto) za rucno radjenu prikolicu? Usput evo jedne kombinovane , teretna i ,,motociklisticka,,.

Atest mozes raditi na Masinskom fakultetu u Kragujevcu. Cene stvarno ne znam. Cetvrtak je dan kada su se radili atesti za vozila. Mislim da mozes i telefonom da dodjes do informacija koje tebi trebaju. Nazovi ih.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja