Jump to content

Moto Zajednica

Portugal jun 2014

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: BMW S1000XR,BMW R1200GS,BMW R80RT,HUSQVARNA TE450

Odlicna tura. Bio pre dve godine.jedino mogu da ti preporucim da svatis u Andoru jer ti je blizu a ko zna kada ce te put naneti ponovo na tu stranu.

Ja licno sam samo za putovanje motorom pa ma kako daleko bilo. Takodje unapred odredjujem da li mi je tura za razgledanje i posetu znamenitostima, tura za dostizanje nekog cilja ( a to mi je bio cilj u Portugalu CABO DA ROCA)ili tura za brzu voznju gde je fokus na peglanju po ceo dan.

Ali sto ljudi sto cudi i svako terba da putuje onako kako mu najvise odgovara.

Ako te nesto od tehnickih detalja interesuje pitaj tu sam da pomognem koliko mogu na osnovu mog iskustva.

Pozdrav.

 

PEDAL TO THE METAL

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA varadero 1000

Odlicna tura. Bio pre dve godine.jedino mogu da ti preporucim da svatis u Andoru jer ti je blizu a ko zna kada ce te put naneti ponovo na tu stranu.

Ja licno sam samo za putovanje motorom pa ma kako daleko bilo. Takodje unapred odredjujem da li mi je tura za razgledanje i posetu znamenitostima, tura za dostizanje nekog cilja ( a to mi je bio cilj u Portugalu CABO DA ROCA)ili tura za brzu voznju gde je fokus na peglanju po ceo dan.

Ali sto ljudi sto cudi i svako terba da putuje onako kako mu najvise odgovara.

Ako te nesto od tehnickih detalja interesuje pitaj tu sam da pomognem koliko mogu na osnovu mog iskustva.

Pozdrav.

 

PEDAL TO THE METAL

 

 

 

Hvala druze. Sigurno ce trebati pomoc ako bog da da se ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA varadero 1000

I DA NECU AVIONOM KAMIONOM PRIKOLICOM NI VOZOM Samo motor i dobro drustvo.

 

 

PS. NI BRODOM NI HELIHOPTEROM NI BUSOM NI KONJSKOM ZAPREGOM TRAKTOROM KOMBAJNOM...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: HONDA TRANSALP xl600v

Odlicno smisljeno ali malo dana, mnogo peglanja a premalo razgledanja. Voznja-krevet, voznja-krevet. Neznam da li imas iskustva sa dugim putovanjima, verovatno imas, ali ti ces treci dan biti mrtav! I meni je glupa ideja ici tamo avionom ili kako god vec, nista ne moze da se meri sa samim putovanjem do tamo, a i 100 evra po danu za rentiranje je po meni previse. Kako god, ti ne mozes da sprzis benzina i putarina za 100 evra dnevno sa svojim motorom ako peglas 300-400km dnevno, znaci kostalo bi te mnogo vise avion-rentiranje nego ovako. Druze nadji jos par dana i puno srece i dobrog provoda!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 724 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Gledao sam ja voz. Nije to dobro resenje jer su ukinuli neke direktne linije... Uglavnom jeste laksa varijanta, ali ovde ne radi.

Shvatam da Vasa nece drugim prevoznim sredstvima, ali razmatramo opcije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

Da ti kazem ja nesto brate napaceni , kad nesto resim , moze referendum da izglasa drugacije , ja ne menjam odluku.

AKO JE COVEK RESIO DA IDE , NEK MU JE SRECAN PUT !!!

Ja iz mog iskustva mislim da to nije velika kilometraza pogotovu ako ides sam (a najgore je ici sam), to od 300-500km dnevo nije mnogo za coveka samog na motoru . Ja prelazim sa zenom i natovareni kao brod , tu kilometrazu dnevno.

Sve u svemu da si ziv i zdrav i da se lepo provedes na svom putu !!!

:care::care::care::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 336 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Da te i ja podrzim!Kupio si motor da ga vozis a ne da ga stedis pa gume pa trt pa mrt...Ja ti predlazem da ti grunes sto vise kma po danu da lepo i temeljno obidjes Portugal, pa kuci, mozda plus Spanija ali i tu ce biti malo dana!A treba ostaviti nesto za dogodine pa neka to bude Azurna obala!Najbolje bi bilo da sad odvojis jedno 2 meseca pa da u to ubacis i malo Alpa pa kad si vec tu i malo Provansu ustvari celu Francusku Spaniju iPortugal!Ja volim da obidjem mesto gde idem ali ne i sva mesta kroz koja prolazim!Ucices u frku sa vremenom pa nista neces obici temeljno! Lepo pretresi ceo Portugal da znas da si video sve!

Ovo ti je preporuka jednog teoreticara!1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Hoze,kada će nastavak putopisa...opet me golica ta tura...Vaso šta si odlučio...??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: honda transalp

Doso pre nedlju dana iz Maroka i Portugalije.Moj predlog je ne voziti auto putevima i obavazno voziti preko Pirineja i Alpa.Ruta Marselj Perpinjon Barcelona Almeria prava smaracina nista dosadnije nisam vozio.Andora ovavezno .Zaragoz Tuluz.Lion Grenobal,Grenobal Aosta obavezno normalno auto stradom Nacionale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja