Jump to content

Moto Zajednica

Portugal jun 2014

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA varadero 1000

Imam ideju da prvog juna krenem za Portugal. Pa da vidim da li ima jos zainteresovanih koji bi 15 dana provelo na bajku u nezaboravnoj avanturi???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Moj Vasilije,malo je 15 dana za put od 8-9000 km.Kada se vec poteze toliki put treba ostati bar mesec dana da bi se obisao deo onoga sto bi trebalo videti.Proci Italiju,azurnu obalu,Spaniju i Portugaliju a ne zadrzati se bar malo je u stvari samo voznja motora.Treba nesto i videti a ima toga dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2592 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ufffff, lepa tura ali zahteva dosta vremena i para. Kad bih ja vozio gledao bih da se što više zadržavam na pojedinim lokacijama koje su zaslužile da se obiđu i uslikaju a do Portugalije ih ima podosta tako da treba vremena za sve to a da se samo provozam brzinski do Portugala i nazad bilo bi mi žao utrošenog novca a da ne vidim mali milion mesta kroz koje se prolazi.

Ali respekt i za vožnju sa minimalnim zadržavanjima do tamo i nazad :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 896 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Imam ideju da prvog juna krenem za Portugal.

Super ti je ideja Vaso :takoje:

 

Proci Italiju,azurnu obalu,Spaniju i Portugaliju ...

Ovo je putovanje mojih snova vec godinama :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Imam ideju da prvog juna krenem za Portugal. Pa da vidim da li ima jos zainteresovanih koji bi 15 dana provelo na bajku u nezaboravnoj avanturi???

 

Možda ćemo se sresti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Jesi li mozda razmisljao da odes avionom i tamo iznajmis motor? Na kraju se vise isplati tako nego da ides dole svojim motorom. Stici ces vise da obidjes, bices odmorniji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Koliko bi moglo da kosta iznajmljivanje? Bacio sam pogles i novi GS je 100e po danu ako uzmes na vise od 14 dana..i imas 300km dnevno a preko toga placas plus..

Tesko je odluciti se, ipak je i sam put do tamo super..

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA varadero 1000

Dajte neki idejni plan puta, deonice koje treba provozati. Portugalija, Lisabon, Porto... Sta je cilj puta? Kruzna tura?

 

 

Idejni plan postoji a tacan je jos u razmatranju. U sustini je kruzna tura . Italija Spanija Portugal sa obe strane sa zadrzavanjem negde i dva dana(Porto LIsabon Barselona ili gde se dogovorimo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 987 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Ima ponuda od "IMT Bikes" za oko 100 € po danu sa neogranicenim kilometrima za R1200GS, ako iznajmljujes min. 7 dana.

 

IMT Bikes se nalazi na Aerodromu u Lisabonu, tako da mozes iz aviona odmah na motor.

 

Inace do Lisabona i nazad svojim motorom ti treba minimum 8 dana voznje po 800 km dnevno !!! na dosadnom autoputu, isto toliko nocenja a da nepricamo da ces vise dati novca za gorivo, nocenje, drumarine itd. nego da lepo sednes u avion i iznajmis motor.

 

Evo ti adrese, mozes da biras koji hoces motor, ima cak GS 700 za 602,00 € za 7 dana.

 

http://www.imtbike.c...cle-rentals.asp

 

Od Beograda do Lisabona imas 3.150 km a trebas i da se vratis = 6.300 km = 1 set guma. Kada uz te cifre ubacis i sve ostale cifre koje su potrebne do Lisabona, bolje ti je sedi na avion i iznajmi motor za 14 dana, nego dzabe se muciti autoputem.

 

Za 14 dana mozes da obidjes ceo Portugal i Spaniju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 987 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Povratna avio karta Beograd - Lisabon - Beograd u Maju / Junu kosta oko 250,00 €

 

Za ovo putovanje ti preporucujem Maj, Septembar ili Oktobar kad nisu tolike vrucine i turizam. U junu se pripremi na + 40 stepeni i vise......

 

Nemoj da zaboravis i troskove inspekcije svog motora posle ovakvog putovanja, jer ces preci oko 10.000 km !!!

 

Ako hoces voznju po azurnoj obali, onda racunaj minimum 7 dana po 450 km u jednom pravcu !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2592 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Slažem se sa ovom konstatacijom, za ovako daleke ture je bolja varijanta avion + rentiranje motora. Jeftinije, manje si umoran, ne akaš svoj motor. Imaš više vremena da na tenane obiđeš tu oblast i sve lepo vidiš, uslikaš i uživaš u lepotama. Kasnije u nekoj drugoj turi odradiš krug do Azurne obale. Ovo shvati kao moj drugarski predlog a skidam ti kapu ako se odlučiš da odvozaš celu turu svojim motorom krenuvši iz Srbije. :moto3:

 

Ja volim kad negde putujem da nisam ograničen vremenskim rokovima tj da putujem po šemi, prvi dan ovo - drugi ono, već sam za onu varijantu bolje manje lokacija obići ali uživati u svakoj onako opušteno nego prozujati i ne videti sve što ta mesta imaju da ponude.

 

Voleo bih da odvozam ovakvu turu ali trenutno zbog nedostatka "vremena" ostavljam je u kutiju sa mojim željama.

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

A varijanta da se motor preveze kamionom? Koliko to otprilike kosta? Ista stvar kao rentiranje, samo vozis svoj motor i nemas nikakva ogranicenja plus mozes da napravis da povratak ide azurnom obalom..

Suma sumarum, putovanje pocinjes odmoran, svojim motorom, radis sta i kako hoces, u 15 dana mozes da uklopis i obilazak i spanije i portugala i povratak kuci..

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA varadero 1000

Ja jos od Toskane slusam price o Portugalu... :zvizduk:

 

Bas tako pronto svi pricaju od toskane ali ili nema para ili nema vremena.

Bila je prica i za siciliju pa smo letos samo nas dvojica bili 15 dana

Pozdravljam mog druga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA varadero 1000

Povratna avio karta Beograd - Lisabon - Beograd u Maju / Junu kosta oko 250,00 €

 

Za ovo putovanje ti preporucujem Maj, Septembar ili Oktobar kad nisu tolike vrucine i turizam. U junu se pripremi na + 40 stepeni i vise......

 

Nemoj da zaboravis i troskove inspekcije svog motora posle ovakvog putovanja, jer ces preci oko 10.000 km !!!

 

Ako hoces voznju po azurnoj obali, onda racunaj minimum 7 dana po 450 km u jednom pravcu !!!

 

 

Znam Milane mozda je nesto jeftinije ali mi je zelja da ceo put vozim. Po tebi netreba mi motor gde god da se krene da rentiramo motor i to bmw. Ti mi nedostajes za planiranje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 987 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Povratna avio karta Beograd - Lisabon - Beograd u Maju / Junu kosta oko 250,00 €

 

Za ovo putovanje ti preporucujem Maj, Septembar ili Oktobar kad nisu tolike vrucine i turizam. U junu se pripremi na + 40 stepeni i vise......

 

Nemoj da zaboravis i troskove inspekcije svog motora posle ovakvog putovanja, jer ces preci oko 10.000 km !!!

 

Ako hoces voznju po azurnoj obali, onda racunaj minimum 7 dana po 450 km u jednom pravcu !!!

 

 

Znam Milane mozda je nesto jeftinije ali mi je zelja da ceo put vozim. Po tebi netreba mi motor gde god da se krene da rentiramo motor i to bmw. Ti mi nedostajes za planiranje.

 

Rado bi ja na takav jedan duzi put, ali posao mi je takav da mi samo dozvoljava da falim 5 radnih dana u komadu + Subote i Nedelje.

Zato sam ja uvek za rentiranje, da bi se sto vise vozio na licu mesta a sto manje od A do B i nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA varadero 1000

Dajte neki idejni plan puta, deonice koje treba provozati. Portugalija, Lisabon, Porto... Sta je cilj puta? Kruzna tura?

 

 

Sutra cu staviti okviran plan marsute, koji se moze korigovati. Ne bas tako detaljan kao sto moj prijatelj Milan radi ali potrudicu se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5542 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ovo je tura o kojom sam ozbiljno razmisljao prosle godine i izvodljiva je jedino sa mnogo dana, jer su prakticno spojene 2 ture u jednu...Francuska/Azurna obala i Spanija/Portugal.

Ako bi se posmatrale odvojeno, onda bi se uklopile, svaka od njih u neko iole prihvatljivo vreme...s tim sto bi se za Spaniju/Portugal morao rentirati motor.

Prosto, svako putovanje podrazumeva zrtvovanje na jednoj strani da bi se dobilo na drugoj...ako podjes negde, posao si tamo, tamo vozis turu i sve izmedju (do tamo) ne postoji...u protivnom trebaju dani.

 

PS. Ja bi iznajmio motor u Barseloni i vozao 10-ak dana turu po Spaniji i Portugalu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Znaci zakljucak je da ako hoces da prodjes jeftinije i lepse( mislim na car samog putovanja) da moras da imas oogroman odmor..a ako ga nemas, onda moras da pljunes vise para..tako je i to je to :) A ako nemas ni puno vremena ni puno para, onda ne ides hahaha :D Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA varadero 1000

Kao sto rekoh danas malo ozbiljniji plan:

1dan Bgd-Pjacenca 1050km

2dan vozi se 390km kroz Genovu San Remo Monako Nica Kan

3dan vozi se 410km kroz Tulon Marsej Avignon Montpellier

4dan vozi se 390km do Barselone

5dan ostaje se u Barseloni

6dan vozi se 470km Valensija Alicante Murcija

7dan vozi se 395km Cartagena Almerija Granada Malaga

8dan vozi se 540 km Seville Lisbon

9 dan Lisbon

10 dan 380km do Porta

11 dan Porto

12 dan vozi se 340km Santiago do A Coruna

13 dan vozi se 480km Santandero Bilbao San Sebastian

14 dan 310km do Zaragoza

15 dan 510km povratak pored Barselone do Montpellier

16 dan vozi se 540km do Savone

17 dan vozi se 560km do Ljubljane

18 dan nekih 600km do Bgd

 

I ostaje jos 2 dana za dodatni odmor ili manje dnevne voznje. Ovo je samo idejni plan imalo bi jos stvari za planiranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja