Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kupovine motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova

Ja se izvinjavam sto sam postavljao neke glupe teme i posle 5 minuta ih zakljucam,nisam ni ja znao kako da postavim temu,vozim skuter i brzo mi je dosadio,pa sam hteo da vas pitam za misljenje koji enduro/cross bi bio dobar,visok sam 185 ccm pa mi treba nesto vislje,jer na manjim motorima izgledam smesno,125 cc 2t imaju preveliku potrosnja za njihovu kubikazu zato prvo da pocnemo sa nekim motorima 4t pa da predjemo na 2t

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Za pocetak dobro je sto bar znas sta zelis enduro/cros ali ako ti je skuter brzo dosadio veruj mi na rec da ce ti brzo dosaditi i svaki 125ccm 4T motor, za vecinu tih motora je maksimum 100km/h a nisu preterano startniji od 2T skutera. Sa 2T 125 ccm masinama je prica malo drugacija, startni su ali vidim da si vec pomenuo potorsnju pa pretpostavljam da ti je i to bitna stavka a 125 2T trosi sigurno 5+ litara na 100 km. A iz tvojih ostalih tema sam skontao da ti je i budzet ogranicen na ~900e?

Kad sve ove stavke uzmes u obzir izbor ti pada na motore starije od 2000. godista znaci 15-20 god stare motore. Shodno tome moj ti je savet da koji god motor izaberes gledas da bude u sto boljem stanju i kako je odrzavan, godine i kilometraza ne igraju presudnu ulogu koliko je bitno da je takva masina redovno i pravilno odrzavana!

Za taj novoac ja bih ti preporucio recimo Hondu CM 125 (skoro neunistiv agregat koji se veoma dobro pokazao) 4T masina potrosnja oko 3l jedino se bas i ne uklapa u enduro/cros koncept.

 

I zamolio bih te da ne otvaras teme na svakih par sati sa istim / slicnim pitanjem.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/98274-koji-motor-od-125-cc/page__p__1586873#entry1586873

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/98272-koji-motor-125-do-nekih-900e/page__p__1586827#entry1586827

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/98269-honda-crm-125/page__p__1586775#entry1586775

 

Strpljenje je vrlina koju cini mi se ti nemas. Ljudi ce ti pomoci i odgovoriti i dati svoje misljenje samo budi malo strpljiv, niko od nas ne sedi na forumu 0-24 cekajuci pitanja i ne ocekuj da ce 20 ljudi da ti odgovori u roku od sat vremena....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

ja se izvinjavam jos jednom sto sam postavljao teme ne pogresnom mestu,svidjaju mi se motori kao sto je tdr,dt,crm oni su 2t i imaju neku potrosnju od oko 5-6 litara a dt ide i do 8,svidja mi se i varadero ali je izvan mojih mogucnosti,sad sam naveo neki motor do 900 e jer mi ne treba nista skuplje jer necu nigde da putujem sa njim vec neki mali off-road i voznja sa drugarima ne dalje od 60-70 km od kuce,moze li neko da mi kaze nesto o ovim motorima za tdr i dt sam citao na forumu a bas nista nisam mogao da nadjem o crm-u pa ako neko zna koja je cena motora,moj drugar je crm prodao za 750 e kaze da nije bila bas u dobrom stanju,koja je potrosnja tog motora,brzina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

@ A da razmotriš kupovinu nekog 4-t motockila? Evo za te pare ima Sprint Pulser (enduro), koliko sam razumeo ni Sachs X Road nije loš motorić, a već za 1099 Eur. ima nov da se uzme. Vidim da si mlad, oćeš dobar motor za 900 eura, koji je pritom 2T, a razume se, i da malo troši. E pa to je ne moguće. Honda CRM troši (naravno zavisno od vožnje) 4,5 - 7 litara mešavine (u principu ko i svaki drugi 2 t 125, svi su veooooma slični), i ide, ako je ispravna kažu oko 130 km/h, a sad koliko bi se pokazalo mereno GPS-om ne znam.

I da 60, 70 km od kuće i nije tako mala vožnja za 2t motocikl od 20 godina starosti...

 

Kupi šta ti srce ište, ali već vidim da nameravaš da kupiš 2T leša od 15-20 godina, gazda će da prodaje priču da je stanje perfektno, a on urnisan pa zamazan, farban po ko zna koji put... Promenićeš klip prve sezone i psovaćeš sve žive jer je popravka koštala ko pola motora.

 

Bolje da uzmeš neki 4T, malo troši, mnogo ćeš se više navozati za iste pare, i ako je mašina zdrava imaćeš troškove samo na redovan servis... Eto rekao bih ti i da razmotriš neki Maxi Scooter ali pretpostavljam da te to ne interesuje?? Pozz druže 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

hvala na odgovoru,a sigurno si iskusniji od mene pa moze neka pomoc oko 4t motora,svidja mi se varadero ali je on oko 1700-1800 e a meni ne treba toliko skup motor jer hocu da se vozim na njemu,necu da mu bude tolko zao kad ga budem ogrebao :D,nije mi toliko bitna max brzina jer volim da uzivam na motoru,pitam tek onako trebace nekad :D

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Ne moraš juriti kros/enduro po svaku cenu, nisi baš nešto nenormalno visok. Možeš i nešto klasično da gledaš, kao neka Honda CBF125. E, sad, pošto su one mlade jako skupe, a i pretpostavljam da zbog dozvole gledaš nešto do 125cmm i da ćeš to kroz koju godinu prevazići, imaš čitavo tržište kineza sa 4T motorima od 125ccm. Znači za 500-700 evra možeš uzeti neki solidan do 5 godina star Sprint Pulser, Sprint Prince, Keewey Speed... Radi se o različitim motorima, različitih veličina i oblika, ali često sa sličnom ili istom mehanikom za koje lako možeš da nađeš delove (pošto se kinezi realno znaju da pokvare), malo troše idu stotku sigurno i na njima nećeš mnogo izgubiti na vrednosti kasnije kada ih budeš prodavao. Idi probaj svaki pa izaberi neki model koji ti se najviše sviđa, u kojem se najviše pronalaziš, koji ti je najudobniji itd. Kroz par godina ćeš znati mnogo više šta je za tebe, a svog kineza ćeš lako prodati nekom drugom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Pokusaj da nadjes model koji te interesuje na sajtu http://cycle-ergo.com/ i uz malo podešavanja mozes da vidis kako bi ti izgleda o na njemu. Sad vidim da i nema bas mnogo kineza... mozda mozes da koristis Qingqi QM200GY kao orijentir, to bi trebalo da bude slicano. U svakom slucaju pogledaj teme u delu podforuma kineska imperija i tamo se raspitaj za detalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja