Jump to content

Moto Zajednica

Srbija -- Austrija -- Rumunjska ... svega ima

Recommended Posts

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Jel moguce da si i sebe uslikao? :D Trebao si skinuti kacigu, da ne pomisle ljudi da si starija osoba.

 

Vidimo se uskoro kod tebe u ZG na kafi :)

Ja budem čaj!

 

8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

 

Zanimljivo je kako dan može brzo proći ... malo po boksovima, malo po pit-laneu, malčice buljenja sa zidića na onim prostorima između žičanih ograda, još malo po boksovima ... vidi ovo, vid ono. Zalogaj i napitak u restoranu iznad boksova pa sve nanovo. Svi sudionici, bez izuzetka, raspoloženi za razgovor o svojim motorićima, svašta se može saznati ... samo ljude treba pitati.

Alzo, subota na Ringu je protrčala, jedva sam smogao snage da navečer u Fohnsdorfu slistim vineršnicl i dva vajcenbira. Nedjeljni doručak u hotelu bio je vidljivo bolji nego jučerašnji, a niti taj nije bio loš ... sehr gut. Nisam više namjeravao svraćati na Ring - više mi je gušt odgledati treninge i kvalifikacije nego same utrke - nego je plan bio vratiti se doma do nekog razumnog vremena, recimo do 3-4 popodne.

 

Ruta kojom sam u petak došao više naginje na praktičnu stranu ... ništa brda, ništa bergpassovi. Vraćati se istim putem bilo bi neozbiljno. Trebalo mi je cca pola minute da iskombiniram da se vratim uglavnom istim putem kao i prije dva tjedna, a to znači cestom 77 preko Gaberla do Köflacha i dalje cestom 70 preko Packsattela. Zamišljeno, učinjeno.

Vrijeme i dalje odlično, što mi je malčice neobično za Austriju da već treći dan ništa ne pada, nikakve magluštine na Gaberlu. Motocikala na cesti u izobilju, tko je mogao izašao je u vožnjicu ovim prekrasnim brdskim cestama ... jako mi se sviđa cesta 77.

Prelazeći Packsattelu sjetio sam se da u blizini imade još jedan prijevoj kojega bih mogao obići. Zove se Hebalm, isto kao i obližnje turističko mjesto za one sklone spuštanju s brda na daskama i sa štapovima. Svakakvih ljudi ima. Bilo je potrebno skrenuti na lokalnu cestu L136 te se još voziti 3-4 km. Treba li posebno spomenuti da je tu negdje također granica između Koruške i Štajerske? Nedaleko od Hebalma nalazi se i malo jezero koje za kupanje koriste i patke i upućeniji izletnici. Iza prijevoja Hebalm cesta mijenja ime u L606 i spušta se do Deutschlandsberga.

Dolinom Lavanta spuštam se do Framracha, uobičajenim drumom dohvaćam Lavamünd i neka me čudna sila opet skreće na Südsteirische Grenz Straße B69. Pratim ju - po običaju - do Aibla, odakle je tek komadić lijepe ceste do Radelja. Zagreb mi više nije daleko.

 

 

 

DSC04467.JPG

 

DSC04469.JPG

 

DSC04470.JPG

 

DSC04471.JPG

 

DSC04472.JPG

 

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

...

 

 

 

 

 

 

 

DSC04498.JPG

 

 

8)

 

Kako ti uspeva kod onolike (relativno visoke) prosječne brzine ostvariti tako nizku potrošnju. Ja izpod 6l/100 km nisam postigao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

 

 

 

Kako ti uspeva kod onolike (relativno visoke) prosječne brzine ostvariti tako nizku potrošnju. Ja izpod 6l/100 km nisam postigao...

 

 

 

I mene to zanima ...

Nemam nikakav specijalan recept ... fluidna vožnja i lagana ruka na gasu.

 

8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: KTM ADV 990

i moj je na 6l, ali sam vozi isto kako Protector napisa, sa laganom rukom i na 5,5L. 

po meni je lagan ritam je presudan :)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

 

Samo malo do Grobnika ... i još malo do Karlobaga

 

Autobanom do Delnica - Lokve, Homer, Lokvarsko jezero - zastajkivanje uz miljokaze sa stare Lujzijane (Lokvarsko jezero progutalo je nekoliko km originalne trase Lujzijane) - nizbrdo do Grobnika uz još jedan miljokaz - kratka pauza na Grobniku ... svi boksovi popunjeni, puno motocikala, nešto u austrijskoj organizaciji - obilaznicom na Kuzam, za divno čudo nisam prošao kroz Bakar - naravno da jesam prošao uz obalu između Crikvenice i Selca - prolazak kroz Novi Vinodolski - prolazak kroz Senj ... nešto mi se motalo po glavi kako ću opet doma Jozefinom no ipak pičim dalje ... samo je 62 km do Karlobaga - u Karlobagu kratka pauza i gas preko brda u Liku - preko Like autobanom doma.

 

Lijepih kasnozimskih 542 km.

 

DSC05658b.JPG

 

DSC05660a.JPG

 

DSC05661.JPG

 

DSC05662.JPG

 

DSC05663.JPG

 

DSC05664.JPG

 

DSC05667.JPG

 

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Kolektivni servis vozila odrađen na tradicionalnoj lokaciji u klinici u Varaždinu ...

 

 

DSC05712.JPG

 

DSC05713.JPG

 

DSC05719.JPG

 

 

 

Lijepo vrijeme pogodovalo je i prvom izletu uz Savu ... skupa s ostalim narančastim radnim strojevima.

 

DSC05720.JPG

 

 

Uz malo sreće, nadam se ove godine ponoviti izletić po dunavskim skelama ... nadam se da su skele Begeč - Banoštor i Futog - Beočin i dalje u prometu.

 

Kad se budem vraćao iz Rumunjske mogao bih opet i na Ramsku skelu, valda ne budu kasnili u polasku više od pola sata.

 

:)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Koliko puta preko Dobre?

 

Ako preskočim autobansku etapu do karlovačkih naplatnih kućica, sve zapravo kreće od rotora gdje počinju (ili možda završavaju ... lokalci budu znali) Marmontova aleja i Primorska ulica. Stajao sam pred onim stećkom na rotoru još prošle godine, uz nekoliko sitnih razlika: motorić je bio narančasti, i od rotora sam krenuo desno, Marmontovom alejom ... originalnom trasom Lujzijanske ceste prema Netretiću i još malo dalje.

 

Ovaj puta krećem s rotora lijevo, Primorskom ulicom, a motorić je bijeli ... krećem u smjeru u kojem pokazuje ruka s table na stećku ispod koje piše "Karolina 1726". Alzo, budem se malčice provozao originalnom trasom stare Karolinske ceste ... planinske ceste prema moru čija je izgradnja započela 1726. godine a ime je dobila prema svom inicijatoru, austrougarskom caru Karlu VI. Niti mi je bila namjera provozati se cijelom trasom Karoline, niti je to moguće ... dijelovi originalne trase su dijelom izgubljeni izgradnjom autobana, dijelom zapušteni i zaboravljeni, životare kao manje ili više prohodni putići proplancima i voćnjacima. Bazični plan bio mi je doći do Bosiljeva a dalje kak´ bude ... odluke o nastavku vožnjice stvarat će se usput. Bukvalno usput.

 

Uglavnom ... Primorskom ulicom sam krenuo, manje-više pratio "glavnu cestu" te uz ne više od dva dubiozna križanja ipak napipao put do starog grada Novigrada. Cijela ova trasa je uska, zavojita i strma, ne znam jel´ više uzbrdo ili nizbrdo. Nakon spusta od starog grada Novigrada i nakon prelaska Dobre onim lijepim kamenim mostom, skrećem ulijevo na ugodni cestuljak kojim uz niske slapove Dobre začas dosegnem istoimeni motel i ubacim se na D3 ... koja je pukim slučajem dio nekadašnje Lujzijanske ceste.

Po D3 vozim se jedva kilometar, možda trunčicu više, do mjesta Jarče Polje gdje skrećem lijevo prema mjestu Vodena Draga ... eto me opet na trasi stare Karoline i eto me opet kako krstarim uz Dobru, ne tako blizu kao u dijelu od kamenog mosta do motela, no dovoljno da ona tu i tamo pokaže da je živa. Očijukanje s Dobrom u ovom dijelu ne traje dugo jerbo se cestuljak kojim se šuljam odvaja prema pošumljenijim dijelovima ... prolazim Beč, Vrhovu Goricu, Bitorajce ... hop, eto me u Bosiljevu.

 

Zaobilazim centar, izlazim na sjever prema spoju na autoban ali na tom zadnjem križanju prije prolaska ispod nadvožnjaka skrećem lijevo, uzbrdo u selo Hrsina. Komadićak puta vozim se paralelno s autobanom ... i onda kraj asfalta. Može se voziti  i dalje, no meni to liči na traktorski puteljak kojim ću proći poneki voćnjak i zabasati na proplanke za koje postoji i primjerenija vrsta austrijskih motocikala. OK, okrećem nazad, opet uzbrdo i opet nizbrdo, nazad u Bosiljevo.

Cijelo vrijeme dok sam se vozio od Karlovca do Bosiljeva, motalo mi se po glavi kako je taj promet starom karolinskom cestom nekad izgledao ... uska makadamska cesta (ne, nije bilo asfalta) koja doista opako krivuda i još se opakije uzdiže i spušta. Kvaliteta podloge diskutabilna, preglednost većinom negdje u rasponu između minimalne i nikakve ... milina jedna.

Karolinom dalje do mora ovom prilikom ne planiram. Nije da se ne može ... morao bih se vratiti na Lujzijanu, dokopati se Vrbovskog i onda starom Karolinom dalje. Može, no drugom prilikom. Eto me nazad u Bosiljevu ... kamo ću dalje?

 

DSC05731.JPG

 

DSC05733.JPG

 

DSC05734.JPG

 

DSC05735.JPG

 

DSC05738.JPG

 

DSC05740.JPG

 

DSC05742.JPG

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Ha, sjetio sam se! Prije godinu ili dvije bio sam ovdje u Bosiljevu, došao do starog grada Bosiljeva, spustio se do Generalskog Stola i uz Mrežnicu, po D23, dohvatio se Karlovca i dalje doma. Eh, ovaj dio sa starim gradom Bosiljevom je zanimljiv ... preciznije rečeno, zanimljivom mi se učinila lokalna cesta koja od starog grada Bosiljeva odlazi u brdo ... ili na jug, geografski gledano. Evo prilike da ustanovim kamo cesta vodi i koliko je zanimljiva. Ukratko, jako je zanimljiva ... požder´o bih se od muke da se nisam njome provozao.

Neloš asfalt, čak niti pijeska nije bilo previše, zanimljivi pejzaži u kojima proljeće još nije stiglo i zelenilom okupiralo sve kuda pogled dopire. Petnaest minuta lagane vožnje kasnije eto me paralelno uz A1, negdje u ravnini sela Mateše. Morao sam minuticu zastati da malo s uzvisine pogledam promet na A1 ... i usput da maknem jedan od layera garderobe. Prigrijalo ...

 

Još pet-šest minuta kasnije i pogled mi privuče prekrasna zelena voda s desne strane. Krasan prizor, onako malo kanjonskog tipa, strmija obala ali mekih rubova, stabla obrasla bršljanom i tepihić od ljubičastog cvijeća. Još uvijek nisam siguran jeli prisutnost austrijanca u ovakvoj sceni suvremeni umjetnički izričaj ili elementarni vandalizam.

Alzo, napasajući oči ovim pitoresknim prizorom uočio sam nedaleko i putokaz na kome se spominjao Otok na Dobri, pa nagađam da i ove strme obale i tirkizna voda također pripadaju Dobri. Nedugo zatim prešao sam i most po imenu Ribnjak, prošao - bolje rečeno, spustio se - kroz mjesto Trošmarija, prešao preko još jednog mosta ... a onda je fina široka kvalitetna cesta nestala. Nestala ... puff, nema je.

Ono što ju je zamijenilo jesu dva putića - jedan lijevo, jedan skoro pa ravno - a ne znam koji je truljaviji. Usporim, stanem, kontempliram ... kao da sam negdje prije uočio putokaz na kome se spominjao Tounj, a čini mi se da je uz njega bila nacrtana strelica koja pokazuje u lijevo ... hajde, idem lijevo pa što bude ... od izvora dva putićaaaaaa ...

Usko, uže, najuže, malo manje usko ... uokolo velike zemljane rupe iz kojih rastu velike kamenčine, tu i tamo pokoja rupetina kultiviranog dna. Različite vrste pečenkica pasu na zelenim livadama. Pogledom vrebam nasade krumpira i gredice mladog luka.

 

DSC05754.JPG

 

DSC05755.JPG

 

DSC05758.JPG

 

DSC05760.JPG

 

DSC05761.JPG

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Hrvatska je zaista prelepa drzava, jer imaju sve. Imaju i ravnice i planine i predivno more. Po HR uglavnom putujem po auto-putu da stignem od tacke A do tacke B. Naravno tu je i prelepa i predobra Jadranska magistrala. Gledajuci tvoje slike, definitivno cu morati da se cesce vozam po lokalnim i magistralnim putevima. Zivis u Zagrebu, a on ima extra polozaj. Svugde si na 2-3 sata. Hvala ti na divnim slikama :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Hrvatska je zaista prelepa drzava, jer imaju sve. Imaju i ravnice i planine i predivno more. Po HR uglavnom putujem po auto-putu da stignem od tacke A do tacke B. Naravno tu je i prelepa i predobra Jadranska magistrala. Gledajuci tvoje slike, definitivno cu morati da se cesce vozam po lokalnim i magistralnim putevima. Zivis u Zagrebu, a on ima extra polozaj. Svugde si na 2-3 sata. Hvala ti na divnim slikama :)

Nikola, vrijeme je da se skineš s autobana ... to ti služi tek toliko da se dovezeš do interesantnijih puteva :)

 

Što se tiče magistrale, četvrti i naročito peti mjesec su apsolutno najbolji ... još uvijek nema onih daveža s kamperima pa se dade normalno voziti.

 

Uživaj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Vozim dalje ranoproljetnim gorskokotarskim pejzažima i veselim se Suncu koje se okuražilo da se malkoc pokaže. Manju pauzu napravim na željezničkoj stanici Gornje Dubrave - eto tako, vidio putokaz pa skrenuo - popričam dvije-tri minute s ljubaznim lokalcem u mirovini koji mi potvrdi da sam stvarno na putu za Tounj do kojega imade otprilike četiri kilometra. Dok sam razmišljao kolika je mogućnost da me ovdje u brdima pokupi vodeni val, pojavila se i žuta tabla koja mi je rekla da taman ulazim u ranije spominjani Tounj. Prođem kroz centar, spustim se do dvoetažnog mostića preko Tounjčice i okrećem austrijanca u smjeru Zagreba.

Hej - pade mi na pamet - pa ja sam na Jozefini ... krenuo sam po slabije poznatim dionicama Karoline, eto me na Jozefini, idem se malo provesti i po manje poznatim dijelovima Jozefine. A gdje ih budem pronašao ... u Generalskom Stolu.

 

Kad se s južne strane ulazi u Generalski Stol, dolazi se do križanja na kojem "glavna cesta" vodi lijevo i zaobilazi onaj nekakav restoran, dok se na desno odvaja cesta koja vodi u centar. Ova dionica kroz centar dio je originalne trase Jozefine, dok je ova obilaznica oko cijelog mjesta proizvod novijeg doba. Na ponekim mjestima u centru Generalskog Stola još uvijek se mogu vidjeti kolobranski stupići originalne dionice.

Umjesto da se lijepo Jozefinom odvezem skroz do Duge Rese i Karlovca, pade mi na pamet da sam ovom prilikom nehotice izostavio Lujzijansku cestu ... hajde da ih baš sve pohodim u istom danu, barem malo, koliko prilika dopušta. Netom sam otperjao iz Generalskog Stola, zaustavljam se na prvom prikladnom proširenju i okrećem nazad ... može se sjeverno od Generalskog Stola - prilično blizu mjesta gdje se okrećem nazad - otprašiti cestom koja prelazi Dobru kod nekakvih toplica - sjećam se da sam nekom prilikom malog Đuku odvezao do tamo - a od toplica nije daleko do Bosiljeva, odakle je ovaj izletić zapravo i započeo. Čim se dohvatim Bosiljeva, eto me i na Lujzijani. Tako sam i napravio ... možda pet-šest km do toplica (Toplice Lešće), ne više od dvadesetak km do Bosiljeva, i još sitno do Bosanaca ... eto me na Lujzijani. Odlično, taman da ovu zadnju mecelerku izraubam do kraja ... ihaaa, stignem još i doma na kasni ručak.

 

 

DSC05769.JPG

 

DSC05770.JPG

 

DSC05771.JPG

 

DSC05772.JPG

 

DSC05773.JPG

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Lijep izletić, divne fotografije!

Vidim, da sam ovuda prolazio vezanih očiju, sledeći put biće više zaustavljanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Sunce sa zapada

 

Obavezno osiguranje 1030 kn, tehnički plus troškovi u STP cca 600 kn. Projuriti rijetkim postojećim makadamima uz Savu uz nisko Sunce sa zapada ... neprocjenjivo.

Kafca u Sava In samo 8 kn.

 

 

_DSC05805.jpg

 

_DSC05808.jpg

 

_DSC05809.jpg

 

_DSC05810.jpg

 

_DSC05811.jpg

 

_DSC05814.jpg

 

 

8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja