Jump to content

Moto Zajednica

<<<poliranje felni>>>

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma aluminijmsku felnu ces lako,,smirgla 2000 pa 3000 naravno mozes sa vodom ili na suvo,mada se meni svidja varijanta sa  vodom pa zadnju ruku  na suvo,, pa purol pastu i ima da se cakle ko niklovane ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

felna na skuteru je plastificirana. Jedino peskarenjem mozes skinuti staru boju, pretvrda je za smirgl.  Nakon toga stizes do grubog alu  odlivka koji treba uglacati smirglom P120,180,240,400,800,1500 i na kraju 2000. Posle toga moze pasta. Sa prvim smirglom poravnavas ostecenja i grubost odlivka a sa ostalim skidas riseve od prethodnog smirgla. Ako ti promakne ris vrati se korak nazad jer sa finijim smirglom ga nikada neces skinuti Obzirom na nepristupacna mesta na skuter felnama treba ti najmanje mesec dana za jednu. Ko ne veruje neka proba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

bila slicna tema,ali samo sa dva odgovora....aj da vas cujem,cime predlazete polirati felne?

neko posebno sredstvo-pasta,ili neka ''stara caka''....

Momak u Resniku alu rim dovodi do visokog sjaja za 3000 dindzi,za paoke mi jos eskivira sa cenom ali stara sam ja zmija, udavicu ga ja.

Polirana felna zahteva motor u top stanju 24/7/12  ili kako nas narod kaze robija....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

evo jos jednog nacina za poliranje samo treba malo vise rada i zivaca i strpljenjaa to je uzmes motor i stavis ga na stendere zatim uzmes nitro razredjivac i stranjku i umaces u nitro razredjivac i trljas do besvesti kada bude gotovo bude kao niklovano aluminijum dobije onu svoju prirodnu sjaj tako je naj bolje jer kada uzmes vodenu smirglu ti u aluminijumu pravis site pore gde se skuplja prvljastina i brze oksidira a na ovaj nacvin on bude gladak tako smo mi uradili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja