Jump to content

Moto Zajednica

Schuberth S1

Recommended Posts

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Nista, samo se hvalim...  ;D :D

 

Kupih danas ovu kofu, pa rek'o da podelim deciju rados' sa vama.

 

azvgO_s1nordicdragonlargefi6.jpg

 

 

Prvobitno bi je bila namera Shoei XR1000, i krenuo sam da je pazarim, i drzao je u ruci i... Djavo mi nije dao mira.

Morao sam da probam i ovo cudo. Da, cudo. Ni jedna kaciga koju sam probao do sada mi nije legla ovako DOBRO!

 

Kaciga je malo robusnija od ostalih, ali zato naleze izuzetno duboko. Jako dobro prijanja uz glavu, toliko dobro da imam osecaj kao da sam stavio kapu a ne integralku! Fantasticno! Uz nju ide i zimski okovratnik, pa tako da kad i to dodate pomenutom naleganju, dobijete izuzetno pasentnu kacigu koja (verujem, nisam probao jos :() jako dobro stiti od promaje- Vrlo zgodno u hladnim danima.

Pri tome je izolacija buke nevidjeno dobra.

Vizir ne magli ma koliko da se potrudim. Ima i ugradjen zatamljeni vizir u obliku naocara, pa u slucaju jake sunceve svetlosti (ili kad zelite nesto diskretno da odmerite  ;D) samo jedno povlacenje poluge, i u trenutku izgledate ovako:  8)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Svaka čast!

 

Koliko si je platio? (ako nije tajna)

 

Ne, nije tajna.

 

280e, isto toliko bi me kostala i XR 1000.

 

Kod Rajka, (nezvanicnog distributera) naravno...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000, BMW R80RT

Još veću razliku ćeš osjetiti kada se budeš vozio, to je ujedno i najtiša kaciga na tržištu, odlićan izbor, odlićna cijena

P.S. Postoji serija koja ima problema sa vizirom odnosno antifog folijom, kod nas ti daju novu ako nema ogrebotina, jako brzo dospije zrak pod foliju i iskida se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica

i ja imao istu dilemu XR1000, Raid II ili S1, R1

 

izbor pao na S1 zbog najnizeg nivoa buke, aerodinamike (posto moj motor nema nikakvu zatitu od vetra to su bili odlucujuci faktori za kupovinu), mada je XR dosta laksa i neuporedivo lepsih dezena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

XR 1000 je prava kaciga za trkace u nama... ::)

 

Laksa je, manjai to je otprilike prednost (ok, priznajem, imaju bas je*acki dizajn sara ;D)

 

S1 je mnogo svestranija kaciga. Kao sto si rekao, ima bolju aerodinamiku (za golace i one koji ne praktikuju nosenje odela sa "grbom"), vece vidno polje (ogroman vizir), neporedivo je udobnija, ima sistem sa brzim kopcanje i hiljadu drugih dodataka koji cine zivot lepsim (a koji se za Shoei moraju doplatiti)

Mana joj je, kao sto rekoh-dimenzije i tezina, ali sve se to zanemaruje kada se stavi na glavu. Zbog "dubine" naleganja, 200g vise u odnosu na Shoei se zanemaruje, a udobnost... Na to necu trositi reci.

Jedino je dizajn malo tipicno shvapski konzervativan (ove za 2008 su znatno lepse), osim ove moje nordic dragon varijante, naravno... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja