Jump to content

Moto Zajednica

izbor prvog motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav.

Treba mi pomoc oko izbora prvog motora, do sada sam vozio samo tomosa apn4 i to po poljskim i neprometnim putevima, tako da to i ne racunam kao neko preveliko iskustvo, vec kao neku minimalnu osnovu za dalje ucenje.

Kokretno me zanima izbor kubikaze, posto stalno cujem kako prvi motor ne treba da bude jak, sa cime se slazem ali koliko je to ne mnogo jako za pocetnika?

Inace jako mi je bitno da taj motor bude pouzdan, posto bih isao sa njim i na malo duze puteve tipa u pravcu max. 500-600km. kao i da potrosnja ne bude velika max. 3-4 l na 100km.

Inace mora da se uklopi u kategoriju A2 posto jos uvek ne mogu da polazem za A, s' obzirom da je u pitanju prvi motor verujem da to nece biti problem.

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Kubikaza manje-vise, bitnija je snaga i obrtni momenat. To odredjuje "prgavost" motora. Ja vozim BMW SCARVER i izuzetan je entry level motor. Pogledaj po oglasima. Dosta im je pala cena i mislim da dosta jeftino moze da se pazari. Ja sam zbog te niske cene i odustao od prodaje mog.

Što se potrošnje tiče, kada se vozi do 100 km/h, zna da potroši i ispod 4l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd

Koja bi snaga onda bila onoko solidna?

Fin je motor, ali mi se ne odgovara ni po snazi, posto je 38kw a 35kw je granica za A2, a i cena mi ne odgovara jer mi je ceo budzet 3000 evra, sa kojim treba da platim polaganje i pratecu opremu koja mi je neophodna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd

Fin je to motor, nego mene vise zanima misljenje iskusnijih bajkera, koje kubikaze, snage i ostalo da bude prvi motor, da li da to bude nesto slabije tipa od 125 do 250 ili 'pak nesto jace. Prema tome bi napravio uzi izbor i ovde uz pomoc buducih kolega bajkera, doneo konacnu odluku 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd

er6n ne ulazi u A2 kategoriju, na koju sam ogranicen a ni u moj budzet.

Meni je za oko zapao er5 koj mi je pristupacniji i po ceni a i koliko sam shvatio imaju neku fabricku blokadu na 25 kw ako se ne varam, samo je pitanje da li je to dobar motor za pocetnike ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Sprint Challenger 250 cc

pa ne znam... iskreno u 3000 evra voznja, oprema i ostalo racunam da ti motor ide od 1000 do 2000 evra. Nisam iskusan bajker, vozim vec 2 godine ... ali posto sam skoro bio u toj situaciji mozda bi mogao da ti dam neki savet, ako primas savete tj.

 

Preporucio bi ti prvo, da ispolazes i kupis osnovnu opremu, sacekaj sledeci sajam : (jasa i rukavice, kravlja koza sa protektorima 200 e)

 

Drugo: Pogledaj koji tip motora ti najvise odgovara prema tvojim potrebama i karakteru: [zna se koje prednosti i mane svaki tip motora poseduje]

 

- ja vozim cruisera Sprint Challengera 250 cc, 17 kw, 20 l rezerovar... otprilike sipam pun rezervoar [2000-2300 din] dvaput do jednom u toku meseca. Kupljen je nov za 1600 e, sto racunam da ti otprilike ulazi u opseg.

 

Trece: Ne znam za sve motore, i nemogu da ti garantujem za ovu informaciju ali sto sto sam cuo i osetio po nekim tipovima motora je sledece : Cruiseri / chopperi, imaju intezivnu snagu, jako vuku i brzo i lako startuju, mana je sto sporo razvijaju brzinu i snagu, ali kad je razviju drze je dosta dugo bez osecaja, a pride vozis ko gospodin covek :D:P , Brzinci : brzo razvijaju brzinu, sto se tice snage nisam siguran, ali si zgrcen vecinu vremena

 

 

 

Takodje i zavisi koliko planiras da rastes sudeci da si 93 godiste, ako si preko 1.8 preporucio bi ti neki veci motor ... da se ne mucis sa kolenima i slicnim [ja sam 195 i prilicno nogat i jebo sam sam sebi mater kad sam seo za GX6 ]

 

Cetvrto : nemoj da brzas, uspori razmisli, smisli, zavrsi sve pre nego sto ga kupis jer ce ti biti prokleto ako kupis motor a nemas pare za polaganje drugi put ili sta vec.

 

peto : Kupi po mogucstvu nov motor [za pocetak] , da se naviknes na novu masinu da se ne mucis sa tudjim podesavanjima kvacila i gasa i tako dalje, i nikad ne znas kakav je motor sa druge strane linije.

 

Sesto: Srecno, da brzo polozis i da uzivas u voznji, i da mazis i pazis svoju ljubimicu. I da je krstis lepo! :D:P: :P

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Sta god da kupis neka ti je sa srecom (i pamet u glavu dok ne uhvatis malo iskustva) a to oko saveta sta da uzmes je isto kao savet dali su bolje crnke ili plavuse. Ubedjen sam da ces ti sam pravilno najbolje izabrati.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Sprint Challenger 250 cc

i racunam da ce ti matematika biti sledeca :

3000 evra pocetni kapital

-800 za casove i polaganje prvo

-100 (ili vise zavisi od kubikaze i snage) za servis

-50 za takse i ostalo da ga prijavis u ljermontovoj

-300 = za osnovnu zastitu [rukavice, jakna i kaciga najjeftinije] - poseti sajam i iscenkaj se

_____________________________________

1750 e tako da srecno sa tim, neki kinez ti ne gine

 

 

I ovo ti govorim u najboljoj nameri : Ako trazis savete, ili ako ti treba nesto od nekog, nemoj da ga pljujes ili da govoris da ti trebaju saveti iskusnih ljudi.... uzmi sta ti daju [jer bog zna da ti generalno ljudi nece dati mnogo] i odatle napravi svoju odluku. Ovako samo ispadas ofanzivan bez razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ako ti se dopada Virago 250 imas dobar primerak... pouzdan. potrosnja u kategoriji koju zelis ... http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/95325-p-yamaha-virago-250-v-twin/page__p__1535116__hl__virago+250__fromsearch__1#entry1535116

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@legatto

 

Можда ниси искусан моторџија али ти је савет екстра!!! :takoje:

Зато ти дадох један мали плус...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd

pa ne znam... iskreno u 3000 evra voznja, oprema i ostalo racunam da ti motor ide od 1000 do 2000 evra. Nisam iskusan bajker, vozim vec 2 godine ... ali posto sam skoro bio u toj situaciji mozda bi mogao da ti dam neki savet, ako primas savete tj.

 

Preporucio bi ti prvo, da ispolazes i kupis osnovnu opremu, sacekaj sledeci sajam : (jasa i rukavice, kravlja koza sa protektorima 200 e)

 

Drugo: Pogledaj koji tip motora ti najvise odgovara prema tvojim potrebama i karakteru: [zna se koje prednosti i mane svaki tip motora poseduje]

 

- ja vozim cruisera Sprint Challengera 250 cc, 17 kw, 20 l rezerovar... otprilike sipam pun rezervoar [2000-2300 din] dvaput do jednom u toku meseca. Kupljen je nov za 1600 e, sto racunam da ti otprilike ulazi u opseg.

 

Trece: Ne znam za sve motore, i nemogu da ti garantujem za ovu informaciju ali sto sto sam cuo i osetio po nekim tipovima motora je sledece : Cruiseri / chopperi, imaju intezivnu snagu, jako vuku i brzo i lako startuju, mana je sto sporo razvijaju brzinu i snagu, ali kad je razviju drze je dosta dugo bez osecaja, a pride vozis ko gospodin covek :D:P , Brzinci : brzo razvijaju brzinu, sto se tice snage nisam siguran, ali si zgrcen vecinu vremena

 

 

 

Takodje i zavisi koliko planiras da rastes sudeci da si 93 godiste, ako si preko 1.8 preporucio bi ti neki veci motor ... da se ne mucis sa kolenima i slicnim [ja sam 195 i prilicno nogat i jebo sam sam sebi mater kad sam seo za GX6 ]

 

Cetvrto : nemoj da brzas, uspori razmisli, smisli, zavrsi sve pre nego sto ga kupis jer ce ti biti prokleto ako kupis motor a nemas pare za polaganje drugi put ili sta vec.

 

peto : Kupi po mogucstvu nov motor [za pocetak] , da se naviknes na novu masinu da se ne mucis sa tudjim podesavanjima kvacila i gasa i tako dalje, i nikad ne znas kakav je motor sa druge strane linije.

 

Sesto: Srecno, da brzo polozis i da uzivas u voznji, i da mazis i pazis svoju ljubimicu. I da je krstis lepo! :D:P: :P

 

Naravno da primam savete, svaki je dobrodosao, ja sam planirao nesto malo vise od 2000 evra, jer od opreme za pocetak bi uzeo samo kacigu, jer vec imam jaknu i rukavice koje bi posluzile, ako ne na duze, barem u pocetku, dok se ne skupe pare za nesto novo 1oda.gif

 

Sto se tice tipa dvoumim se izmedju naked-a i cruiser-a

 

Sto se tice performansi ne trazim puno, bitno je da moze ide 110-120 zbog autoputa i to je to.

 

jedino od novih sto mi deluje zanimljivo, a u skladu sa mojim mogucnostima je yamaha ybr 125, sto zbog jako male potrosnje, male registracije a i cuo sam da je prilicno pouzdan motor sto mi je jako bitno.

 

Hvala na savetima, i lepim zeljama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd

i racunam da ce ti matematika biti sledeca :

3000 evra pocetni kapital

-800 za casove i polaganje prvo

-100 (ili vise zavisi od kubikaze i snage) za servis

-50 za takse i ostalo da ga prijavis u ljermontovoj

-300 = za osnovnu zastitu [rukavice, jakna i kaciga najjeftinije] - poseti sajam i iscenkaj se

_____________________________________

1750 e tako da srecno sa tim, neki kinez ti ne gine

 

 

I ovo ti govorim u najboljoj nameri : Ako trazis savete, ili ako ti treba nesto od nekog, nemoj da ga pljujes ili da govoris da ti trebaju saveti iskusnih ljudi.... uzmi sta ti daju [jer bog zna da ti generalno ljudi nece dati mnogo] i odatle napravi svoju odluku. Ovako samo ispadas ofanzivan bez razloga.

 

Da li je polaganje sigurno toliko? Ja sam gledao nesto i koliko se secam bilo je oko 300 evra plus polaganje voznje, a posto imam polozeno za b kategoriju mislim da ne moram da polazem testove, za to nisam siguran.

 

Nisam imao ni najmanju nameru nekog da uvredim niti da pljujem, ocigledno sam se pogresno izrazio. Ako se kolega uvredio, ja mu se ovim putem iskreno izvinjavam, nisam imao nameru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd

ako ti se dopada Virago 250 imas dobar primerak... pouzdan. potrosnja u kategoriji koju zelis ... http://forum.bjbiker..._1#entry1535116

 

Viraga sam gledao ali 535 za koj su mi neki rekli da je jak za prvi motor, pa sam razmisljao i o 250-ici. tako da cu ovaj motor svakako imati u vidu 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Da li si gledao neke maxi-scootere ? 1neznam.gif

 

Nisam gledao, vise volim kalsicne motore 1oda.gif

 

I ja sam više voleo dok nisam probao maxi-je. Praktičnost je ne zamenjljiva za mene. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne znam kojih si gabarita, mislim da bi ti i Varadero 125 lepo legao.

 

Пoслato сa Nokia 3310 koрисteћи taпatok

 

Sto se tice gabarita sam neka zlatna sredina 1oda.gif

Lepo izgleda motor, kada bi uzimao 125cc to bi verovatno bila yamaha ybr 125 jer nju za te pare mogu novu da kupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Pogledaj Hondu VF500F.Stariji motor ali je mnogo dobar.Odlican V4 motor.Cena za veoma ocuvan VF500 je oko 1000e.Moze da se nadje i jeftinije.

 

Pozdrav,

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Pogledaj Hondu VF500F.Stariji motor ali je mnogo dobar.Odlican V4 motor.Cena za veoma ocuvan VF500 je oko 1000e.Moze da se nadje i jeftinije.

 

Pozdrav,

 

VF500F je "malo" jači :D - ima 52kW (70KS) i ne uklapa mu se u A2 kategoriju.

 

Od modela koji su dobri za početnika preporučio bih sledeće:

- Naked: Kawasaki ER5, Suzuki GS500, Honda CB500, Hyosung GT250

- Enduro: Kawasaki KLE, Honda Dominator, Suzuki DR650, Aprilia Pegaso, BMW F650ST.

- Kruzer: Yamaha Virago 250 i 535, Keeway Supershadow 250, Honda Shadow 600, Suzuki Savage (S40), Kawasaki EN500, Hyosung GV250

 

Svi navedeni uklapaju se u A2 (i ovi od 500-650 imaju verzije do 35 kW), svi se vrlo lako voze, sposobni su za bilo kakav put, lako se održavaju i poznati su kao pouzdani i ne bi trebalo da dosade bar dve-tri sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja