Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem konja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Sta god uradio srecno ti bilo. Imas dobrog Transalpa kod Lukaca. Vozio ga moj drug 4-5 godina. Znam kako je vozen i odrzavan i smem da ti ga preporucim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Ako se ne bojis kurble trazi XT 600 2kf,to ti je najbolji dual motor,koji je jeftin za sve...odrzavanje,registracija itd...traje vise od bilo kog drugog motora !

 

Ako se plasis kurble,trazi novijeg XT-a ili DR od 1994 sa alnaserom !

 

Dominator i Suzuki DR rs nisu bas za off,moze,ali po mom misljenju nije to to...

Vozio sam Dominatora u off-u i ne svidja mi se,nizak,mekan,ima mnoogoo plastika koje ako puknu,cao zdravo djaci !

 

Pogledaj onog KLX-a sto nudi Shokla ako ti je u budzetu,veruj mi za KLX-a neces se prevariti...

 

Moze do mora da se vozi,a moze i off road sa njim !

 

Ja sam ove sezone presao 11k km samo na asfaltu nazalost i 1000km na off-u kad je kupljen.

Iskreno nisam vozio boljeg jednocilindrasa !

 

Vodeno hladjenje,malo osetniji na gasu od XT-a,bolje ogibljenje,polozaj sedenja itd ! o Dominatoru da ne pricam !

 

 

Tako da sve zavisi od tebe,ja sam ti dao neke smernice !

 

Edit : Moj KLX je na prodaju,ali za malo premasuje tvoj budzet od 1500e ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Shenzhen, China

hvala Bishke, ovo su definitivno komentari i smernice koje su pogodne za ovu temu. Rekao bih da si stekao najbolji utisak kakav ja to motor tražim.

 

Video sam ovaj tvoj, shoklin nisam, još sam ja nešto skeptičan(moram priznati, neopravdano) prema kawi, ali zaista lepo izgleda taj primerak.

 

Videćemo još, vremena ima, para još uvek ima, imam još celu zimu da se tražim i da tražim, dok ne nađem ono čime ću na proleće biti zadovoljan, kad vozikanje počne.

 

Hvala još jednom na komentaru i svaki konstruktivan predlog je dobrodošao :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Shenzhen, China

Zbog rekla-kazala stvari koje sam čuo o prednostima i manama rotax mašina. Znam, ne uzimaj sve zdravo za gotovo što ti kažu, ali kada čujem da su delovi skupi, popravka komplikovana, a ja kupujem motor od nekog potpunog neznanca i pojma nemam da li je on menjao ulje i filter na vreme, kakvo je ulje sipao itd... ne mogu da rizikujem toliko da mi mašina zvekne zbog lošeg održavanja predhodnog vlasnika, pa onda naći dobrog majstora koji će to srediti..... A to je ono što sam čuo o takvim mašinama, da su pouzdane dok su dobro održavane, kada nisu, onda su veliki problem. Možda grešim, ne znam, ali zato kada u oglasima vidim Pegasa npr, samo nastavim da listam dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

Tako sam i mislio. Standardna prica "rekli mi". Evo i ja da ti kazem. I izvinjavam se za "mali" off-topic unapred! Rotax agregate u evropi prave za najekstremnije uslove koriscenja zbog cega su dobili titulu bombproof. Delovi se ne nabavljaju na buvljaku a cene su im za 10-20% vece od izvikanih u istoj kategoriji. Razlog je sto se ne kvare cesto, a iz istog razloga su i na losem glasu jer to ne odgovara nasim strucnjacima. Te price plasiraju "majstori" jer ne znaju da ih rade. To mogu da tvrdim iz licnog primera. Naslusao sam se tih prica i sit navozao Pegasom. A sad da dodam: BMW, Aprilia, KTM, Ducati, Gilera, Cagiva, Sasch (do 2006.) itd od proizvodjaca motora, a lakih aviona, motornih zmajeva i sl da ne nabrajam jer ti nista ne znaci, vojska i policija Austrije, Italije, Svajcarske, Madjarske, Nemacke... svi oni koriste Rotax agregate... Verovatno zato sto nevaljaju!? Nek me isprave ako gresim a znam da ne gresim jer sam proverio! BTW Evo jedna teorija zavere za razmisljanje: kategorije za voznju motora u EU koje je usvojila i Srbija uvedene su jos 2002. god kada je procenat ucesca japanskih proizvodjaca na trzistu EU bio na nivou statisticke greske u odnosu na Evropske (pre svih Italijani), a onda se za A1 kategoriju neko "dosetio" i propisao 35kW ili 0.2 kg/kW?! Sve bi bilo OK da se nije ispostavilo da su najmasovniji agregati u toj kategoriji odnosa kilaze i snage iz EU bili upravo preko 35kW a japanski se "slucajno" uklapali u taj propis!? Zato nije slucajno sto su mnoge fabrike u Italiji zatvorene ili su sveli proizvodnju na minimum. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Slazem se sa kolegom iznad. Hteo sam isto da pitam, ali sam se bojao da ne bacimo temu u neki drugi smer kome nije namenjena.

 

Ne bih da bude da te ubedjujem u bilo sta. Jednostavno, svako ima svoj ukus, sta mu se svidja a sta ne, i nervira me kad me neko ubedjuje da nesto treba da mi se svidja, ili da kupim nesto sto ne volim. Potpuno razumem kada neko kaze da da je F650 ruzan, precenjen, kilav, da mu se ne svidja kako se ponasa u voznji, zvuk itd... Stvar ukusa!

Ali ipak, na price kako je nekvalitetan, skup za odrzavanje ili bilo sta tog tipa, samo se osmehnem.

 

Ne mislim da su moji motori neki izuzetni primerci.

Motore odrzavam onako kako treba, i koristim ih za ono za sta su namenjeni (vozim ih, ne sluze mi da ih gledam u dvoristu kako su lepi, pa samim tim ne mogu da budu kao da su sad izasli iz prodavnice). Servise radim kad je propisano pa 1000-2000km ranije, kao i auto. Menjam delove u koje sumnjam, iz predostroznosti.

Konkretno, fundura sam sam odrzavao pa evo par primera cena delova:

- mali servis (ulje - Motul 5100 3L - i filter ulja - filter vazduha se pere): 4000rsd;

- lamele (proklizavalo kvacilo): 75e - isto kao i za bilo koji drugi motor;

- vodena pumpa (pojavljivala se po neka kap, a zna da se pojavi i sad sa novom pumpom): 3900rsd - ne znam cenu za druge ali ne zvuci mi skupo);

- usisna guma izmedju karba i glave (preventivno, zbog godina): 7000rsd - za dominatora 60e polovna;

- regler (nije menjan, samo gledao cenu preventovno): 70-150e (japanski regler kao za bilo kog japanca);

- lanac i lancanici: kao i za bilo koji drugi (ne secam se tacno cene);

- kocione plocice: 20e po disku - kao i za bilo koji drugi;

- roleri lanca (gornji i donji): 650rsd po komadu;

Sitni delovi su malo skuplji, pa tako pinjon km sata (gornji) kosta oko 50e, a komplet nosac retrovizora oko 2000rsd;

 

Prednost je sto je sve dostupno vrlo brzo (7-10dana);

Moguce da je generalna skuplja nego za ostale zbog nikasil cilindra, ali iskreno, generalnu su mi jednom uradili neuspesno na staroj Hondi i mislim da se ne bih ponovo upustao u to.

GS jeste malo skuplji, uglavnom zbog elektronike. Mehanicki delovi su isti pa su i cene iste, ali dizna od oko 200e, lambda sonda od oko 150e itd definitivno jesu jaka cena.

 

Nema ljutis, samo dajem primer da nije sve uvek onako kako se prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Shenzhen, China

ma nemam ja šta da se ljutim, uvek su dobrodošli svi konstruktivni komentari koji mi mogu pomoći u kupovini odgovarajućeg motora, pa tako i sve ovo vezano za agregate. Sem toga, ja tražim odgovarajuć motor, ali ne konkretno ''e tražim samo DRa i ništa drugo'' ili bilo šta slično, jer ni ja nisam još konkretno siguran koji motor bi mi najviše odgovarao. Imam tu neke smernice, da to bude motor oko 160kg, znači malo lakši, da može solidno da se pokaže u off road vožnji i podjednako u on road vožnji(na kraće relacije naravno), ili ako je npr neki supermoto da može da mi pruži određenu zajebanciju i uživanje u vožnjama po krivinama Fruške Gore npr, itd... znači još uvek nisam siguran koji model konkretno bi mi najviše odgovarao, ali znam da mi ne treba npr TDM 850 koji sve to nije.

 

Još jednom hvala svima na konstruktivnim komentarima, sigurno će i to pomoći u odabiru odgovarajuće mašine 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Shenzhen, China

Još jednom, zadnji put da pokrenem ovu temu i zahvalim se svima koji su učestvovali, davali konstruktivne i šaljive predloge, ponudili svoje motore i slično. Od juče sam i ja ponovo na dva točka, svoju odluku sam oblikovao pod uticajem nekih postova sa ove teme. Vreme će pokazati, ali mislim da sam našao ono što sam tražio.

 

Rešenje sam našao u Yamahi TT, verziji sa električnim paljenjem.

Za vas ne znam, ali nema te zime koja će me sprečiti da se vozam i po hladnom vremenu :moto3:

 

Pozdrav svima i živeli! :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja