Jump to content

Moto Zajednica

Dominator 650

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Posto sam relativno skoro kupio Dominatora interesuje me koje ulje sipate <marka> <gradacija> <sintetika / polu / mineralno> i koja je neka prosecna potrosnja ulja na 1000km i goriva na 100km <god> <potrosnja ulja> <goriva> .

 

Dominator 650 2001 god (za ulje ne znam jos nisam napravio 1000km) a gorivo oko 5l - 5.5l

 

Ipon 15w 50 polusntetika (za sad je zadovoljavajuce)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Batali Motul, mnogo falsa ima. Cak i ono Bardahl je smece. Samo Silkolene.

 

Bardahl smece....aj molim te obrazlozi na osnovu cega to tvrdis....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 787 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ja imam 1991 Dominatora i sipao sam svasta dok nisam natočio Motul 3000 20-50 mineral , a za ove 4 godine koliko se vozim sa njim (da kucnem u drvo ) dolio sam samo oko 0.5 litre - sve ukupno. Naravno kad sam ga kupio promenio sam i karike i teflone i lanac bregaste i španer tako gomilu sitnica koje je po meni i normalno zameniti.

 

Uzmi servisno uputstvo ima ga na netu i tamo ćeš naći SVE odgovore pa čak i na glupa pitanja, sve je jednostavno i pojašnjeno do tančina za svaki deo ponaosob.

 

Generalno je Dominator prosečan motor koji malo trese i nije baš brz i tesan je za dvojicu ali će da te odveze do kraja sveta i nazad . Obično stranci imaju onu izreku BULLETPROOF za nešto jako izdržljivo a za ovaj motor kažu da je BOMBPROOF što u stvari i jeste.:moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 787 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Pitaj slobodno, imam sve informacije za dotični motor. Lepo se navozaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Motocikl: Honda Dominator trenutno. Nekada: Triumph Speed Twin 5T-1939,Lambretta 150-1961,BMW R25-1954

Posto sam relativno skoro kupio Dominatora interesuje me koje ulje sipate <marka> <gradacija> <sintetika / polu / mineralno> i koja je neka prosecna potrosnja ulja na 1000km i goriva na 100km <god> <potrosnja ulja> <goriva> .

 

Dominator 650 2001 god (za ulje ne znam jos nisam napravio 1000km) a gorivo oko 5l - 5.5l

 

Ipon 15w 50 polusntetika (za sad je zadovoljavajuce)

 

Isto koristim Ipon 15w-50 i zadovoljan sam.

Ove godine se nisam navozao ,presao oko dvije hiljade,ne fali mi ulja.

 

Evo jos nesto za Dominatora sto moze biti korisno,da se malo pristedi.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

@Lallo

 

Citao sam o ovome davno na forumu dobra fora :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Dominator 650

Sipaj samo IPONE 15.5 (15W-50) polusintetika. Najbolje ulje za Dominatora. Moj je 1993. godiste, 17000 na satu, evo ga ulje preslo 3000km, gram nije potrosio. Motor mnogo bolje ide, lepse se salta, bolje sagoreva pri hladnijem vremenu, nego naprimer Motul 10W40. Pitaj sta god ti treba ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

@Lallo RadislavKV

 

Sta ste vi radili vasim motorima pa vam ne trosi uopste ulja kad je dominator poznat po tome :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 787 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Pa zameni karike i teflone , naravno ako je sve ostalo u granicama tolerancije. Generalno su VELIKI jednocilindrasi poznati po jedenju ulja ali samo pod velikim obrtajima , inace se ne razlikuju mnogo od ostalih.

Nema hermeticki zaptiven motor , mora potrositi makar kasiku ulja. Kad neko kaze da ne trosi ni gram 100% ne govori istinu, bilo koji motor ili automobil.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Na nekom prospektu procitah da je dominatoru rok trajanja 100 000 milja sa napomenom da se od velike toplote spuste tefloni i da pocinje da pije ulje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 787 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Na nekom prospektu procitah da je dominatoru rok trajanja 100 000 milja sa napomenom da se od velike toplote spuste tefloni i da pocinje da pije ulje

 

Ja sam svuda naletao na opis za Dominatora " BOMB PROOF " , e sad moj je dimio i zatekao sam pored propalih teflona i veliki zazor u karikama. Kad karika stoji u cilindru treba da ima od 0.25 do 0.40 mm zazor u preseku karike. Kod mene je bilo skoro pa 1.00 mm i porucim oridjidji Honda karike i zavrsim posao.:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Imao sam jako losa iskustva sa Motul mineralnim uljem. Ne dogura ni do 1.000 km a menjac tvrd ko k*rac i ulje (dok je hladno) bude retko ko voda. Ulje kupovano od Mass-a. Jos uvek imam 2 neotpakovane litre negde u garazi.

Zadnjih par godina koristim MOL mineral 20-50. Solidno ulje, za sada sam zadovoljan pogotovo za cinjenicom da kosta oko 500 din za litar jer moj Domi (1995.) zna malko da popije.

Inace potrosnja benzina je uvek izmedju 5-6 litara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Motocikl: Honda Dominator trenutno. Nekada: Triumph Speed Twin 5T-1939,Lambretta 150-1961,BMW R25-1954

Zdravo zivo svima!

 

Planiram farbanje mog Dominatora,plavo bijeli je,takvog bih ga i ostavio pa mi trebaju i one rebraste gume ,plave,na prednjim vilama,jer su se raspale skroz.

Zna li neko gdje da ih nabavim?

 

Pozdrav veliki !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 787 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Nazovi moto-bike iz Kaca kod Novog Sada , imaju crvene ,crne i plave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja