Jump to content

Moto Zajednica

Alat: Pistolj (fen) za vreo vazduh

Recommended Posts

  • дипл.инж.саобраћаја, 157 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: R 1150 GS

Postovane kolege,

razgledajuci malo ove video materijale i citajuci literaturu, namece se potreba za posedovanjem jednog dobrog fena za vreo vazduh. Prakticno bez njega i nema rada oko BMW motocikala. E sad tu postoji i namece se nekoliko pitanja.

Prvenstveno kolika tempratura treba da bude na fenu prilikom odgrevanja matica i vijaka, a da to bude preporuceno i kvalitetno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Šrafovi ako su lepljeni oko 160 stepeni,ležaj koji ide na osovinu maksimalna temperatura 125,kućište gde se ugrađuje ležaj max.140 stepeni. :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Pa pošto imaš BMW-a, onda mora da bude u stilu.....

 

KLIK OVDE

 

 

i bez da si kupio dodatne nastavke nemoj ni da razmišljaš da popravljaš bmw-a, jer bez toga stvarno ne ide.....naravno ostali alat mora da bude Beta,Hazet ili barem Unior.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • дипл.инж.саобраћаја, 157 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: R 1150 GS

@bmw,

unior naravno, patriotski, :zdravo: , no salu na stranu, nesto jeftino a pristojnog kvaliteta, a opet da odradi posao?

 

@djunta,

nema potrebe za time, dobar majstor pod rukom i po osecaju zna jel temp, kako treba :takoje: , ;)

 

u svakom slucaju hvala na pomoci! :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

@djunta,

nema potrebe za time, dobar majstor pod rukom i po osecaju zna jel temp, kako treba :takoje: , ;)

 

 

Nemoj pod rukom, na 125-160C° mozes da se opeces.:zvizduk:

Najbolje pljunes na zagrejano mesto i ako cvrci dobro je, ako ne ti teraj dalje. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@bmw,

unior naravno, patriotski, :zdravo: , no salu na stranu, nesto jeftino a pristojnog kvaliteta, a opet da odradi posao?

 

@djunta,

nema potrebe za time, dobar majstor pod rukom i po osecaju zna jel temp, kako treba :takoje: , ;)

 

u svakom slucaju hvala na pomoci! :aha:

 

 

Morao sam malo i ja za Bojanom :lol:. Ja koristim Žuti

 

13_zps9021a595.jpg

 

i Zeleni

 

DSC02415_zps62121810.jpg

 

potpuno ne bitno koji jer se radi o temperaturama 80-120 i 160 kad se otpušta neki blokiran navoj. IC očitavač ima za smešne pare i kom nema iskustva nije ga loše imati il će pogori prste il pokrivi nešto. Na Bendži je skoro sve sklopljeno na preklop ali iako pravilno termički tretirano opet ima svoj momenat kad omogući rad a za to je potreban i osećaj i iskustvo. Negde "pusti" odmah a negde mora sklop da odstoji malo recimo, ni približno nije lako kako izgleda u manualu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • дипл.инж.саобраћаја, 157 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: R 1150 GS

Gazda Mile (Djunta) ima dva, zuti i zeleni, a nece da pokloni nijedan ... ih ... <_<

 

i molim vozace Suzana, da se ne mesaju u muske teme o bmw-u, oni misle da fenovi sluze samo za sredjivanje kosice (feniranje) ... a svoje vijke na motociklu odvrcu macolom i fiksnom racvom od 700 mm duzine, na "o-ruk" ...

 

@Dragan

naravno sala zemljak, veliki pozdrav za Suzuki familiju!

 

p.s. a Miletu jedan +, hvala na objasnjenju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Gazda Mile (Djunta) ima dva, zuti i zeleni, a nece da pokloni nijedan ... ih ... 1hmm.gif

 

p.s. a Miletu jedan +, hvala na objasnjenju!

 

Gazda nisam ni svom BMW-u, tek sam mu šegrt.

 

Imo sam dva žuta al mi drpili jedan sa sve kutijom i priborom. Plavi je od drugara i kod njega u garaži, inače uvek koristim svoj zbog poznavanja koliko i kad će da zagreje.

 

 

Mogli bi coveku poslati za rodjendan (sad ce decembar) umesto sto se zajebavate.:strikanje:

 

Koj će mu, neće papilotne da vikljuje, :gej:. Šalu na stranu, alat, manual i tu i tamo youtube klipova nije dovoljno za ispravan rad, čak šta više može biti posledično. BMW traži malo više školskog i iskustvenog znanja, pogotovu ako se zađe u finese. (Izvini Slaviša.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • дипл.инж.саобраћаја, 157 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: R 1150 GS

a sta je bilo u zivotu sto se nije moglo nauciti, definitivno ne treba praviti famu oko odrzavanja bmw motocikala, slazem se da je za ozbiljnije zahvate neophodno znanje i iskustvo, ali za neke osnovnije stvari, malo alata, neophodnog, puno dobre volje i strpljenja i po koji savet dobronamernog kolege je dovoljno.

 

no hajde da se vratimo na temu.

 

vidim da je moje pitanje bilo kabasto, mozda i neprecizno, popravicu ga. dajte neku konkretnu preporuku za fen, i eto eventualno ir termometar , da su jeftini, koliko toliko pouzdani i da rade posao valjano. a to ko ce ih koristiti neka bude diskusija u nekoj drugoj temi.

 

Ziveli,

Slavisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Apsloutno se slažem po pitanju edukacije, kad se nauči, nije fama ništa. Ja koristim običan Einhel fen kupljen u Wobiju, strugana stolarija i trpi rad. Ništa više s obzirom na potrebne niske temperature. Bitno je da ima 2 stepena jačine, drugi i jači koristim izuzetno retko, tek kad imam neko mesto gde nije poželjno grejati okolinu pa ono, na brzaka u jednu tačku. Sa prvom brzinom se vrlo opušteno i bezopasno može raditi.

 

IC termometar ima verovatno za dvadesetak €, bar na ebay-u. Nije neophodan al je koristan i lično bi voleo da ga imam, služi on još za neka merečenja ili zapažanja oko motora. Ako bude :BMW2::BJBDedaMraz:, ja poželeh poklončić.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • дипл.инж.саобраћаја, 157 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: R 1150 GS

e to me je interesovalo, hvala Mile.

 

sta mislis o ovom, dve brzine (jacine) 300 i 500 stepeni Celzijusa, hobi varijanta, ipak Bosch, oko 35 eura?

 

http://www.bosch-do-it.com/gb/en/diy/tools/phg-500-2-3165140288262-199922.jsp

 

Ziveli,

Slavisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Za mehaniku je prihvatljiviji divljak jer ne može da postigne tolko velike temperature nit ih zadiže naglo tako da je rizik minimalan jer sklop mora naokolo svud da se greje što ravnomernije i ne sme ruka da se previše zadržava u jednom mestu. Ovom Einhelu na prvom kolenu treba malko vremena i meni je taman za rad, zapalim duvan i po cigari već naslutim kad je vreme za rad. Uopšte ne preporučujem snažne fenove čiji je primarni zadatak paljenje stare boje. I u mehanici grejanje traje po par minuta maksimalno tako da će svaki izdržati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja