Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Thundercat ili Honda CBR 600 F3

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Tacno je da su zimi cene malo nize, ali to nije kod svih tako! Prvo zbog tih godista, novijih modela, pa i materijalne situacije.

 

Ja recimo za moju Hondu cenu spustati necu, jer nemam razloga. Drugi motor sam kupio, ne gori mi nigde. To obicno bude kod onih koji su u buli sa parama, treba im auto da voze, ili nadju drugi motor pa se plase da se ne proda (ili su jednostavno nestrpljivi).

 

A sto se izbora tice, dobro si odlucio! 0takoje.gif

Neces pogresiti sa Hondom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Evo ja vozim kantu od thundercata vec 5. godinu,ima 50000 km,djubre potrosi gume za 4000 km nove, nece cak ni da se pokvari,300 dana godisnje sam na njemu,star je 16 godina,cak sam mu i stavio 3 kofera.Ako je Thundercat los motor i posle 16 godina izgleda i ponasa se kao moj,onda Cbr treba posle 25 godina i 250000 km da izgleda kao iz salona da je izasla.Kupi motor koji ti se vise svidja,i uvek je bitnije stanje nego firma koja ga proizvodi,sve dok je Japanac i made in Japan.Prvi sam ja mrzeo Yamahu i uzeo sam je da preguram sezonu don ne skupim pare za nindzu,ali toliko sam zavoleo t-cata da ostaje tu kod mene dok se ne raspadne,sto je sudeci po sadasnjem stanju,jos jedno 50 godina.Imas ljude po svetu koji su sa cbr 600f4 presli 350000 km, sa thundercatom 300000 i dalje ih voze,tako da prica o losem kvalitetu kod velike cetvorke nema govora,odrzavanje mora da bude kako treba i sve ce da traje i traje bez problema.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Evo ja vozim kantu od thundercata vec 5. godinu,ima 50000 km,djubre potrosi gume za 4000 km nove, nece cak ni da se pokvari,300 dana godisnje sam na njemu,star je 16 godina,cak sam mu i stavio 3 kofera.Ako je Thundercat los motor i posle 16 godina izgleda i ponasa se kao moj,onda Cbr treba posle 25 godina i 250000 km da izgleda kao iz salona da je izasla.Kupi motor koji ti se vise svidja,i uvek je bitnije stanje nego firma koja ga proizvodi,sve dok je Japanac i made in Japan.Prvi sam ja mrzeo Yamahu i uzeo sam je da preguram sezonu don ne skupim pare za nindzu,ali toliko sam zavoleo t-cata da ostaje tu kod mene dok se ne raspadne,sto je sudeci po sadasnjem stanju,jos jedno 50 godina.Imas ljude po svetu koji su sa cbr 600f4 presli 350000 km, sa thundercatom 300000 i dalje ih voze,tako da prica o losem kvalitetu kod velike cetvorke nema govora,odrzavanje mora da bude kako treba i sve ce da traje i traje bez problema.

 

Ajde, ako ti nije problem, da slikaš T-cata sa koferima, da pokažem burazeru. Ima T-cata, ali nigde nije pronašao slike motora sa tri kofera.0takoje.gif Planira da kupi kofere ove zime, pa se nećka šta da uzme.

Inače, on ga vozi već 7 godina bez jednog problema, samo sipa i vozi. Prešao je negde preko 50 000km. Ništa ne lupa, ništa ne zvecka, samo prede. Hteo da uzme nešto jače, tražio tražio i na kraju odlučio da ostavi kod sebe Thundercat-a, jer mu se ne isplati da uzima noviji motor, kad ga i ovaj bez problema služi.1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Tcat ima dosta prijatniju poziciju za sedenje,ne lezis bas kao na R-u. Mozda ti i to znaci.

Moja preporuka je da zaboravis na bajke o pouzdanosti i uzmes onaj koji ti se vise svidja. Osim ako ne planiras da vozis isti motor narednih 10god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Spajk, lep motor nema sta. Ovde je sve napeto, ko na buretu baruta. Fali samo mala iskra da svi odemo u pm :(

 

Vidim da svako voli svoj motor i svoju marku. Hvala svima, ali ipak sa se odlucio za Hondu..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Danas sam gledao da kupim cbr 900rr, 99g,nove gume,nov lanac i lancanici.... dosli smo do cene od 1200-1300 evra ali sam procenio da mi se ne isplati...toliko o cenama i modelima...sve je do stanja motora...

 

p.s. ko hoce broj neka se javi,decku je hitno jer putuje,motor je u Borci..narandzaste boje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Danas sam gledao da kupim cbr 900rr, 99g,nove gume,nov lanac i lancanici.... dosli smo do cene od 1200-1300 evra ali sam procenio da mi se ne isplati...toliko o cenama i modelima...sve je do stanja motora...

 

p.s. ko hoce broj neka se javi,decku je hitno jer putuje,motor je u Borci..narandzaste boje..

 

Pa najbolje onda da ti da dzabe da bi ti se isplatilo....drugar samo set lancanika i lanac i guma kosta vise od 300 evra..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

da ali treba jos 1000 da bi bio u dobrom stanju a za te pare vec imas perfektne u oglasima i nemas cimanje sa majstorima,delovima itd,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Mozda je toliko ali ne znas sta dobijas,plus carina ako treba..elem,otvaranje motora i sredjivanje,far je pukao,cajgeri ne rade,oklopi krs i lom..sve to plus hiljadu sitnica je dobro preko soma i opet imas motor koji nije u prvoj boji,bla,bla..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja