Jump to content

Moto Zajednica

Krug po Balkanu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

IMG_8209.jpg

 

IMG_8211.jpg

 

IMG_8213.jpg

 

IMG_8214.jpg

 

IMG_8219.jpg

 

Udavio sa slikama, evo jos koja, pa napustamo Risan :)

 

IMG_8222.jpg

 

IMG_8227.jpg

 

Jos dve nocne, slicne su , ali nisu iste ...

 

IMG_8232-2.jpg

 

IMG_8233.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Jedan dan boravka u Risnu, iskoristili smo za voznju do Rijeke Crnojevica. Steta je propustiti to kad je tako blizu. Do tamo izabrali smo stari put za Cetinje, koji se penje iznad Kotora, pa preko Njegusa uskim putevima ide prema Cetinju. To je ujedno i put ka Lovcenu, ali nismo isli gore, jer sam bio prosle godine, a burazera nesto posebno ne zanima. :)

 

Uspon gore je prepun serpentina, naidje po koji autobus sa turistima koji sa mora idu na Lovcen, pa i nije tako opustena voznja. No, sve izvlaci divan pogled na Boku Kotorsku, jer se sa samog vrha gotove cela vidi.

Posto je vreme tog dana bilo malo oblacno i sa slabom vidljivoscu, pozajmicu koju fotku sa proslogodisnje voznje, ali necete to ni primetiti.

 

Aerodorom Tivat

 

409634_440276609339786_49981697_n.jpg

 

555591_440276629339784_1432518558_n.jpg

 

Kotorska luka

 

575792_440276742673106_876424696_n.jpg

 

530703_440277336006380_852753260_n.jpg

 

IMG_8238.jpg

 

Da smo bili sa stvarima put bi, verujem bio pravo mucenje, ovako , sve smo poskidali, pa je motor konacno "prodisao".

 

IMG_8246.jpg

 

IMG_8248.jpg

 

IMG_8254.jpg

 

IMG_8255.jpg

 

IMG_8256.jpg

 

IMG_8274.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Pogled na Lovcen iz sela u kom je rodjen Njegos, i jos uvek tamo stoji njegova kuca.

 

IMG_8279.jpg

 

Sto mi je lepa tenera 8)

 

IMG_8282.jpg

 

... a nisam ni ja za baciti :P

 

IMG_8286.jpg

 

IMG_8296.jpg

 

IMG_8305-2.jpg

 

IMG_8316.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Nabacio sam tonu slika, nista nisam ispricao ... Sve smo vozili bez ikakvih problema, cesto stajali, guzvi nema, pa se nista posebno i nije desilo. Most u Rijeci Crnojevica, videli , slikali, i brzo nastavili dalje, jer je sunce bas, bas upeklo.

 

IMG_8316.jpg

 

IMG_8320.jpg

 

IMG_8326.jpg

 

Tek kod ovog mesta stajemo na malo duze od obicnog skljocanja,prvo jer sam zbog ovog mesta i krenuo na ovaj izlet, a i naleteli smo na jednog italijana u malom fijatu, koji je moze se reci sa nama provozao onim putem uz Skadarsko jezero. Tamo se upoznali jer smo bukvalno stajali na istim mestima, vozili slicnom brzinom, pa je ispalo kao da smo zajedno u voznji. :)

 

IMG_8342.jpg

 

IMG_8344.jpg

 

IMG_8347.jpg

 

IMG_8350.jpg

 

IMG_8351.jpg

 

IMG_8354.jpg

 

Posto je vec padao mrak, u povratku se odlucujemo na put za Budvu. Prilicno nov put, sa po dve trake na usponima, vozi se lako preko stotke, bez nekog posebnog cimanja. Tu sam imao jednu situaciju, koja je vredna pomena.

Vozio sam prilicno brzo, i posle par upozorenja vozaca koji idu u suprotno pravcu, da ima policije, usporim na dozvoljenu brzinu. Panduri sa radarom se smeju na moju brzinu, nesto pokazuju, ali mi nastavljamo dalje. Kasnije sam primetio u retrovizoru da su krenuli za nama, ali na odstojanju. Ubrzo nakon toga, stajem da slikam nesto, oni me obilaze, gledaju, i smeju se. Ne kapiram sto se tako smeskaju, ali pazljivije nastavljam dalje. I posle par km, eto njih opet sa radarom, ali opet nisam prekoracio brzinu. Tako su pokusali jos dva puta, ali tada sam se ipak ja mnogo vise smeskao. :) Posle su isli zamnom skroz do Budve, malo smo se vukli, ali nemam viska para. Tek u onoj guzvi u Budvi , uspevam da im odmaknem zahvaljujuci semoforima. Ne osudjujem ljude, valjda im bilo dosadno, a i trebao im koji dinar za kafu. Steta samo sto mene izabrali za harac, sigurno je bilo boljih kandidata.

 

IMG_8373.jpg

 

Posle toga, nazad u Risan, i poznata panorama tog mestasca.

 

IMG_8387.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Svaka cast, sve pohvale za tvoje putopise i fotografije. Stari putevi CG primorja su najlepsa prica. Stara ribarska sela oko Skadarskog Jezera. Crmnica, Godinje, Krnjice...Ostros,Vladimir...pa planine, Rumija, Pastrovica Gora. Planine iznad Boke, Orjen i Krivosije posebna prica... Svuda ima puteva, uskih krivudavih al asfalt. Obilazim ih godinama...najlepse su u jesen. Narod, tamo je pitom, gostoljubiv, voli putnika namernika.

Daj neku sliku, sigurno je imas, SSUMA KESTENA sa Rumije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Poslo odmora u Risnu, nastavljamo put dalje. Ovaj put izabrali smo krajnju tacku naseg dana u Hercegovini, tacnije Mostar. Sad kad smo vec prosli, malo mi krivo sto nisam ostao bar jedno nocenje u Trebinju. Svideo mi se grad odmah na "prvu loptu", ni sam ne znam gde smo zurili.

 

Ponovo , imamo ceo dan da se vozamo, pa malo prosirujemo putanju. Prvo idemo do manastira Ostrog, pa tek onda nazad za Mostar.

 

IMG_8418.jpg

 

Kao i sa manastirom u Makedoniji, slicni utisak dao mi je i manastir Ostrog, sa prilicno turistickim nastupom. Ja sam ipak za neke mirnije i manje poznate manastire. Npr. oni fruskogorski manastiri imaju neke svoj duhovni mir, koji se, nazalost ovde ne oseca. Intimnost tih manastira , dozvoljava vam da se prijatnije osecate, kako bi i trebalo u manastiru. Mozete bez problema razgovarati sa monahom, o raznim temama, dok je ovde to prosto nije moguce. Nadam se da me taj prvi utisak vara, i da cu se drugacije osecati kad drugi put odem tamo.

 

Ali da ne ispadne da samo grdim, manastir je izgradjen na stvarno fascinantnom mestu visoko u planini, urezan u stenu. Tako imamo odlican pogled sa samog manastira.

 

IMG_8423.jpg

 

IMG_8426.jpg

 

IMG_8431.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Da se vratimo na put ...

 

Nekako prelaskom granice, desava se da je priroda u BiH mnogo lepsa nego u Crnoj Gori. Ne znam kako, ali medja je bas na pravom mestu. Sam put do Trebinja je sa sjajnim pejzazima, prvo se spustate sa planine, kasnije sjajna voznja uz reku.

 

IMG_8438.jpg

 

IMG_8450.jpg

 

IMG_8456.jpg

 

Reka Trebisnjica, vodina nas do samog Trebinja, kroz koji i protice.

 

IMG_8460.jpg

 

IMG_8464.jpg

 

IMG_8469.jpg

 

IMG_8475.jpg

 

Trebinje u pozadini

 

IMG_8483.jpg

 

U samom Trebinju nismo se nesto posebno zadrzavali. Parkirali smo u parku, pokraj Ducicevog spomenika, malo napravili krug pesaka sa svom opremom, malo se provozali ne bi li videli reku i mostove, i nastavili ka Mostaru. Ali taj put cemo kasnije opisati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

@Oroku, na kom ste prelazu presli u BiH? :zdravo:

 

Hvala unapred.

 

Jesu vam proveravali zeleni karton ili mozda prodje ona prica "Znate, na dnu kofera mi je i slicno"? :moto3: :moto3: :moto3:

 

EDIT: Putopi je naravno odlican, od tebe se to i ocekuje! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Nadam se da cu danas napisati nastavak, nikako da stignem , ovih dana sam bas zauzet ....

 

@ korniSh1

 

Nemam pojma kako se prelaz zove, ali to je redovni put Niksic - Trebinje, ne mozes promasiti taj prelaz.

 

A zeleni karton su trazili obavezno, na uvid zajedno sa saobracajnom dozvolom, i to oba puta kad sam prelazio u BiH. Ne bi se usudio kretati bez njega na put, mozda u grupama moze i da prodje bez toga, ali bilo bi steta da te vrate nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Sasvim zanimljivim, i dovoljno brzim putem stizemo do Mostara.

 

IMG_8496.jpg

 

Ratarstvo, vocnjaci i vinogradi prostiru se celom dolinom

 

IMG_8503.jpg

 

IMG_8506.jpg

 

IMG_8516.jpg

 

Pre nego sto nadjemo neki smestaj, ja sam imao veliku zelju da vidim izvor Bune i dervisku Tekiju. Nisam se nesto pripremao za put, pa sam tako na ovo mesto dosao sa uverenjem da bar se bar deo tekije koristi u prvobitno namenje svrhe, nikako nisam ocekivao da je pretvorena u prenociste, a okolina natrpana restoranima. Na sve to, parking za par minuta placam 2e, jer mi tip, samo zbog tablica , nije hteo primiti manje. Kaze, bas ima zelju da mi naplati manje, ali imam pogresne tablice! Ni sam ne znam sto sam ostao, bar prividno ravnodusan ovakvim izjavama...

 

IMG_8522.jpg

 

IMG_8526.jpg

 

Tu u blizni nasli smo smestaj. Odlican kamp uz samu reku Bunu, sa svojim stolovima i prostorom za rostiljanje, svojim sandolinama i pedalinama koji mogu da se koriste, i ljubaznim domacinima.

 

Odavno imam zelju da se provozam nekim kajakom, kanuom, pa me je voznja po reci Buni odusevila. Nisam se dugo vozao, mozda 30-40min., ali mi je to proslo nestvarno brzo.

 

Fotografija0095.jpg

 

Reka je brza, ali prilicno je lako voziti po njoj, vec posle prvih nekoliko zaveslaja, uspeo sam da upravljam ovim bez ikakvih problema. Naravno, nisam bio brz kao neki klinci iz Nemacke (sa ne vise od 8-9 godina), jer oni su tu po ceo dan, i bukvalno su vozili oko mene, ali sam ipak zadovoljan ucinkom.

 

Fotografija0097.jpg

 

Jedan od domacina, prilazi mi posle par prolaza i merkanja nalepnica na koferima. Jedna od nalepnica mu je poznata, kaze da je vec negde video ... Ponovo se vraca, pa to je nalepnica jednog od gostiju koji su nedavno bili bas u ovom kampu. Pita me da li poznajem jednog vazda rascerupanog beogradjanina, uvek sa cigarom u ruci. Smeje se, kaze, nije hteo da ode iz kampa, dok mu ne skuva kafu! :D

 

Fotografija0101.jpg

 

Moram pohvaliti domacine u kampu, koji su nas castili pivom cim smo zavrsili sa raspakivanjem, a nase koje se ugrejalo za to vreme stavili u reku. :)

 

Fotografija0102.jpg

 

Ispraceni smo sa kafom, razgovorom sta kako, tamo-vamo :), i obecanjem da cemo opet doci.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Kad ste vec u Mostaru, neizostavna je setnja starim gradom. Iako prepune turista i sitnih prodavnica, ulice starog grada i dalje odisu orijentom. Obisli smo stari most, ulazili u Koski Mehmed-Pasinu dzamiju, fino rucali. Divno turisticko prepodne.

 

IMG_8547.jpg

 

Koski Mehmed-Pasina dzamija izgradjena je pocetkom XVII veka, pod pokroviteljstvom Mehmed Pase. Mene je kod ove dzamije privukla mogucnost da se uspnem na minaret, i sa njega uhvatim panoramu starog mosta, kao i samog grada. Takodje, bastica uz samu obalu Neretve, odlicno je mesto za pauzu od setnje gradom.

 

IMG_8567.jpg

 

IMG_8555.jpg

 

I sama unutrasnjost dzamije izgleda lepo, pa cu i to podeliti sa vama

 

IMG_8571.jpg

 

IMG_8574.jpg

 

IMG_8581.jpg

 

IMG_8593-2.jpg

 

Stari most izgradjen je po naredjenju Sulejmana Velicanstvenog 1566. godine, i predstavlja najvecu lucnu konstrukciju tog vremena. Koliko sam procitao, sama izgradnja ostace misterija, jer nije sve dokumentovano, vise je ostalo na nivou legende. Ali ostalo je zapisano da je arhitekti zapreceno smrcu ako se most srusi. Tako je on na dan skidanja drvenih potpora pripremao sve za sopstveni pogreb.

 

IMG_8606.jpg

 

Ne samo da se most nije srusio, nego izrdzao punih 427 godina, sve dok se nije desio onaj blesavi rat. Budaletine, mislim da slobodno mogu tako da ih zovem, iz vise i ne bitno koje vojske, uspele su da sruse jednu takvu istorijsku velicinu i znamenitost. Nikad mi nije bilo drago da cujem za neciju nesrecu, ali se ovaj put ipak malo veselim, jer sam usput procitao da je covek koji je naredio ovakvu gadost osudjen na 20 godina, i verovatno ziv nece doziveti slobodu.

 

IMG_8617-2.jpg

 

Vratimo se verdrijim temama ... most je obnovljen 2004. godine, danas je pod zastitom UNESCO-a, sve vrvi od turista, grad zivi, iako je podeljen, ostaje samo da se nadamo da ce vreme zaleciti rane i obrisati besmisao proteklih dogadjaja.

 

IMG_8616.jpg

 

IMG_8628.jpg

 

Opet, svi znamo, ali vredno je pomenuti, most je popularan kod turista, jer osim svoje istorijske vaznost, pruza ljudima zabavu u vidu skakaca sa mosta. Nekoliko momaka, izvodi svoju "predstavu", setkaju se okolo, te ce skociti, te nece, odustaju, koketiraju sa publikom, sve ne bi li sto bolje naplatitli svoj skok. Kad skupi njemu dovoljnu kolicinu novca, odvazuje se da skoci, i izvodi svoju tacku gomili sa mosta. Naravno, sve ovo je odrzavanje tradicije mostarskih mladica, jer je prvi skok sa mosta zabelezen jos 1664. godine, i sve do danas najhrabriji skacu za publiku. Jos 1968. oformljeno je takmicenje u skokovima, i redovno se odrzava svakog leta.

 

IMG_8634.jpg

 

Obicno ne jedem po restoranima, delom zbog finansija, ali vise zato sto nemam tu naviku i potrebu da potrosim pola budzeta na hranu, vec to ode na neke druge stvari. No, ovaj put, nismo mogli odoleti. Ipak smo u Mostaru, i moram jesti jela sa rostilja, a da tu nema svinjetine. S' vremena na vreme, ipak je lepo ovako se pocastiti. Na slici se vidi kako to izgleda, a ja nisam toliko vest da vam docaram koliko je ukusno jelo, mogu samo reci da dugo nisam jeo nesto ovako dobro.

 

IMG_8629.jpg

 

Pozdravljamo se sa Mostarom gledajuci njegovu panoramu, divan je grad, vraticu se ponovo u to sam uveren.

 

IMG_8639.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Iz Mostara, uputili smo se ka Dalmaciji. Pozajmili smo od rodjaka kljuceve njihove kuce, koja je vecim delom godine prazna, nalazi se u selu Djevrske, koje se nalazi negde na pola puta od Knina do mora.

 

Na granicu smo dosli bas u dane kada je Hrvatska usla u EU, pa smo doziveli mozda jednu malu neprijatnost. Znam vec odavno, da se za ulazak u EU moram imati odredjena svota novca, ili vas vracaju sa granice. Ta cifra iznosi 100e po jednom danu, mi smo planirali ostati 3-4 dana, pa jos nas dvojica .... pa ja tolike pare nisam ni poneo sa sobom, a dobar deo je potrosen dok nismo dosli dovde. :)

Uspeo sam da izblefiram, i uverim carinika da imamo zajedno 400e, i da cemo ostati onda samo dva dana. Posle malo natezanja, i proveravanja da li se podatci sa prometne slazu sa onima na motoru, ipak nas bez uvida pusta u Hrvatsku. Nepotrebno maltretiranje turista, koje ce im ostaviti novac, ali valjda im je dosadno, a ja sa svojim "Zdravo, ljudi!" nisam pogodio pravi pozdrav... Uzas!

 

Put nas vodi pokraj Perućkog jezera, koje mi se svidelo na prvi pogled, cak sam hteo da tu zabodem sator i ostanem bar jedan dan. Ali morali smo dalje, jer smo se javili nekim rodjacima po Dalmaciji da stizemo, pa da ne brinu.

 

IMG_8647.jpg

 

IMG_8653.jpg

 

Ne mogu se setiti imena mesta u kom se penjemo visoku u planinu, pa preko jedne visoravni, mi se spustamo u dalmatinski krs. Mozda neko prepozna po slikama, ali taj put mi se bas svideo, volim da vozim po mestima bez rastinja, sa kojih se pruzaju sjajne panorame.

 

IMG_8662.jpg

 

IMG_8663.jpg

 

IMG_8676.jpg

 

IMG_8682.jpg

 

IMG_8694.jpg

 

IMG_8697.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Od GPS-a sam odavno odustao, poceo je da se cesto prazni, da cesto brljavi, pa idemo nekim okolnim putevima, pa sam se oslonio na svoje snalazenje i pracenje znakova. Nekako stizemo do Krke, odakle mi je sve poznato, jer sam pre koju godinu detaljno izvozao ovaj kraj, pa lako stizemo do Djevrsaka.

 

IMG_8707.jpg

 

:P

 

Fotografija0107.jpg

 

Predvece, stizemo u Djevrske, prosto neverovatno koliko lako nalazimo kucu, iako nikad nismo bili tamo, raspakujemo se, i krecemo u potragu za podrumom gde je vino. :)

Osim kuce, tu je naravno i vinograd koji svake godine daje 200-300 litara vina, pa smo morali da probamo. :)

Mir, tisina, jedino se insekti cuju. Odmah pazarim njihovu kafu, Frankovu naravno, sto je u kombinaciji sa domacim vinom pravi hedonizam. Mogao bih ovde ostati nedeljama potpuno sam bez ikakvih problema, samo da imam dovoljno knjiga. Prosto obozavam ovakva mesta gde mozete ostati sami sa sobom, bez da vam iko smeta, sa odustvom gradske buke i stresova.

 

IMG_8718.jpg

 

IMG_8723.jpg

 

IMG_8734.jpg

 

IMG_8735.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Za put kuci izabrali smo najkracu mogucu rutu. Iako su nas uveravali da necemo proci ispod 550-600km, uspeli smo da do kuce napravimo samo 496km.

 

Prolazimo kroz Knin, i uz ruiniranu prugu, stizemo do granicnog prelaza. I opet onaj osecaj da se prelaskom sve menja. U Bosni mi izgleda lepsa priroda, sume, vidikovci , ma sve ...

 

IMG_8761.jpg

 

IMG_8770.jpg

 

IMG_8775.jpg

 

IMG_8780.jpg

 

IMG_8782.jpg

 

IMG_8783.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Necu objasnjavati gde sam sta slikao, jer dobar deo i znam samo odprilke, mada mislim da to i nije potrebno, uzivajte u prirodi ove zemlje, bar mrvicu koliko sam ja uzivao, i bicu zadovoljan. :)

 

Ovim slikama zavrsavam putopis, onaj moj kraj, Slavonija, Baranja, Backa nisam ni slikao, njive vas ionako ne zanimaju. Putovanje je odlicno proslo, osim one sitnice sa uljem i plastikom, ali nije mi moglo pokvariti raspolozenje. Ostajem bogatiji za jos jedno iskustvo, i zeljom da se u vecinu mesta ponovo vratim u narednim godinama.

 

IMG_8787.jpg

 

IMG_8791.jpg

 

IMG_8800.jpg

 

IMG_8808.jpg

 

Fotografija0113.jpg

 

IMG_8814.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Po putevima bivse Jugoslavije ili lepo ili lose...

U Sarajevu nas covek napao, kad je video tablice, da smo mi krivi za bombardovanje Sarajeva

i rat u Bosni, da bi nas drugi ljudi docekali kao rod rodjeni...

Tako i tebi za parking i za smestaj u kampu... :neznam:

Putopis, kao i uvek... vrh...:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Prelep putopis, uostalom kao i uvek od tebe. :takoje:

Jedino si mogao monotoniju autoputa od Bgd na jug da razbiješ jednim malim krugom kroz Timočku Krajinu. Usput bi se videli, jednim delom vozili zajedno.

I ovako je tvoja tura sasvim bila dovoljna za videti nešto novo.

Yamaha ti je extra, vidim da te tako i služi !! :moto3:

 

Pozdrav!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja