Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia vs japanci

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Nemam nikakvu ponudu samo sam gledao na sajtu. Ok,ajmo ovako. Koji motor, sa sto manje plastike ali udoban u smislu duzeg putovanja i zastite od vetra, oko 600 kubika, za coveka od skoro 2 metra i sto kila i zenicu mu (metar i kusur, kilazu ne znam :moto3:) i stvari za putovanje na more na primer a da je evropejac po mogucnosti mada ne mora biti pa cu kad budem imao vremena da poredim sa ovim shiverom. Hvala.

 

 

Čoveče.. odi na neko mesto gde ima puno motora i zamoli nekog vlasnika da bar sedneš na neki naked.. fotografiši to, a možeš i da okačiš ovde da se smejemo.. pa to sigurno izgleda kao da si detetu oteo biciklo.. ono plače u ćošku , a ti ne mož ni noge da spakuješ na pedale.. :P

 

i nema potrebe da praviš takve početničke greške.. zato je tu forum i ljudi sa iskustvom da te upute.. ovakvih i sličnih tema ima koliko hoćeš.. ne mogu čak ni u svakoj da pišem jer se otvaraju svaki dan..

 

600 kuba je MALO i već sledeće godine ćeš tražiti veće i kalirati na prodaji i kupovini..

 

Za tvoje gabarite i suvozača i putovanja. odmah min 750.. može i više.. nema to veze koliko ima kubika nego kako ti leži i dal možeš da se spakuješ..

 

Probaj tdm, pa varadero, stroma velikog i malog.. pa onda zajaši i malo propeler (bmw)

 

 

Zajebi evropejce.. kosooki su daleko bolji i kvalitetniji majstori..i imaju bolje kontrulu kvaliteta.. ne kao 80 i 90 godina.. ni njima se više ne isplati da prave slabo kvarljive mašine.. zato su mi sva vozila japanske proizvodnje iz 90-tih fodina i odlično me služe puuno kilometra non stop.. i na 2 i 4 točka.. odmah neka ti je slika (ako si gledao na kablovskoj) Hondine ili Yamine fabrike i njihovih zanatlija u pogonu.. i naš Mile iz Kragujevca koji sklapa fijata uz pljosku iz džepa..

 

Od 1000 do 5K evra svašta ima da se pazari.. uzmi i malo stariji, ali on će ti savršeno služiti.. bolje to nego 3 puta skuplji novi motor koji je u vlasništvu banke dok ga ne isplatiš.. a nedaj bože da se ostane bez posla ili dovoljnih mesečnih prihoda.,. ode bez pardona i pitanja za zdravlje..

 

Na sve ove velike putne endure obavezno idu kreš barovi.. prednji i zadji.. onda kad padneš, a pašćeš sigurno, ustaneš, otreseš prašinu i teraš dalje, bez skupih popravki i farbanja plastika.. da bi bila dobra zaštita od vetra mora da je ima, kao i povišen vizir.. ali onda ubiješ 500 km u danu bez da ti utrne gizica.. i tebi i dragoj..

 

Još nešto je jako bitno.. a to je položaj sedenja.. na velikom enduru je kao u kombiju, džipu ili kamionu.. veelika i daleko bolja preglednost.. noge su koliko toliko zaštićene ( nije džaba na propeleru ona budža sa svake strane) i menjanje konfiguracije sastava puta nisu tako strašne.. rupe i ostalo.. oću reći kada naiđe ležeći a ti dodaš gas.. gospoda na harleju moraju da stanu i ustanu da bi prešla mali diplomatski savremeni ležeći.. a na komunističkim starim ostavljaju karter :jee::moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

600ccm ce malo teze da nosi 160-70 kila mesa i jos ko zna koliko stvari. Ali eto vlajko ti je vec dao predlog tdm 850 ili 900... Cudno mi malo da toliki covek brine za oklope, trebalo bi da mozes bez problema da sadrzis bilo koji motor... Ako se vec desi nedaj boze neka nesreca, to pokriva osiguranje, ako se preturis pa napukne parce plastike, sve se to lepi jako povoljno. Al moje misljenje je da ti razmisljas o pogresnoj klasi, i mozda bi ti najbolje odgovarao V-Strom 650...

 

Nije meni ni prosli put pao (par puta sam ga zadrzao da ne padne jer se nogar vratio gore zbog nagiba terena) nego me je deda pokupio na raskrsnici zato sto me "nije video" tj. nije ni gledao na levo uopste priznao sledeci dan kad je potpisivao zapisnik u osiguranju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Nemam nikakvu ponudu samo sam gledao na sajtu. Ok,ajmo ovako. Koji motor, sa sto manje plastike ali udoban u smislu duzeg putovanja i zastite od vetra, oko 600 kubika, za coveka od skoro 2 metra i sto kila i zenicu mu (metar i kusur, kilazu ne znam :moto3:) i stvari za putovanje na more na primer a da je evropejac po mogucnosti mada ne mora biti pa cu kad budem imao vremena da poredim sa ovim shiverom. Hvala.

 

 

Čoveče.. odi na neko mesto gde ima puno motora i zamoli nekog vlasnika da bar sedneš na neki naked.. fotografiši to, a možeš i da okačiš ovde da se smejemo.. pa to sigurno izgleda kao da si detetu oteo biciklo.. ono plače u ćošku , a ti ne mož ni noge da spakuješ na pedale.. :P

 

i nema potrebe da praviš takve početničke greške.. zato je tu forum i ljudi sa iskustvom da te upute.. ovakvih i sličnih tema ima koliko hoćeš.. ne mogu čak ni u svakoj da pišem jer se otvaraju svaki dan..

 

600 kuba je MALO i već sledeće godine ćeš tražiti veće i kalirati na prodaji i kupovini..

 

Za tvoje gabarite i suvozača i putovanja. odmah min 750.. može i više.. nema to veze koliko ima kubika nego kako ti leži i dal možeš da se spakuješ..

 

Probaj tdm, pa varadero, stroma velikog i malog.. pa onda zajaši i malo propeler (bmw)

 

 

Zajebi evropejce.. kosooki su daleko bolji i kvalitetniji majstori..i imaju bolje kontrulu kvaliteta.. ne kao 80 i 90 godina.. ni njima se više ne isplati da prave slabo kvarljive mašine.. zato su mi sva vozila japanske proizvodnje iz 90-tih fodina i odlično me služe puuno kilometra non stop.. i na 2 i 4 točka.. odmah neka ti je slika (ako si gledao na kablovskoj) Hondine ili Yamine fabrike i njihovih zanatlija u pogonu.. i naš Mile iz Kragujevca koji sklapa fijata uz pljosku iz džepa..

 

Od 1000 do 5K evra svašta ima da se pazari.. uzmi i malo stariji, ali on će ti savršeno služiti.. bolje to nego 3 puta skuplji novi motor koji je u vlasništvu banke dok ga ne isplatiš.. a nedaj bože da se ostane bez posla ili dovoljnih mesečnih prihoda.,. ode bez pardona i pitanja za zdravlje..

 

Na sve ove velike putne endure obavezno idu kreš barovi.. prednji i zadji.. onda kad padneš, a pašćeš sigurno, ustaneš, otreseš prašinu i teraš dalje, bez skupih popravki i farbanja plastika.. da bi bila dobra zaštita od vetra mora da je ima, kao i povišen vizir.. ali onda ubiješ 500 km u danu bez da ti utrne gizica.. i tebi i dragoj..

 

Još nešto je jako bitno.. a to je položaj sedenja.. na velikom enduru je kao u kombiju, džipu ili kamionu.. veelika i daleko bolja preglednost.. noge su koliko toliko zaštićene ( nije džaba na propeleru ona budža sa svake strane) i menjanje konfiguracije sastava puta nisu tako strašne.. rupe i ostalo.. oću reći kada naiđe ležeći a ti dodaš gas.. gospoda na harleju moraju da stanu i ustanu da bi prešla mali diplomatski savremeni ležeći.. a na komunističkim starim ostavljaju karter :jee::moto3:

 

Hvala na ovako opseznom odgovoru. Evo uporedicu ove motore (makar samo na papiru) za pocetak. Jedino sto bih stvarno voleo od sve elektronike i tehnike je da motor ima ABS jer sam vec par puta imao panicno kocenje sa brzinama od oko 100 km/h..sreca pa sam uglavnom isao sam bez zene i da nisam proklizao mada bilo je svacega. Ne bih da krenemo negde ona i ja na odmor i pri malo ozbiljnijim brzinama da proklizemo i da se se ugruvamo ko macici zbog neke budale ili komada stene na putu. Sledeci motor koji kupim ne bih menjao par godina a mozda i duze. Jedina frka mi je sto nikada nisam vozio nista jace od 86cc dvotaktno tj. komparabilno sa 125 cc cetvorotaktno po ubrzanju/snazi. Malo mi je nagli prelaz na 900/1000 kubika. Znam da svi kazu "pamet u glavu i pamet u zglob i neces imati problema". Nisam neizivljen ali sam vrlo ziv1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Nemam nikakvu ponudu samo sam gledao na sajtu. Ok,ajmo ovako. Koji motor, sa sto manje plastike ali udoban u smislu duzeg putovanja i zastite od vetra, oko 600 kubika, za coveka od skoro 2 metra i sto kila i zenicu mu (metar i kusur, kilazu ne znam :moto3:) i stvari za putovanje na more na primer a da je evropejac po mogucnosti mada ne mora biti pa cu kad budem imao vremena da poredim sa ovim shiverom. Hvala.

 

 

Čoveče.. odi na neko mesto gde ima puno motora i zamoli nekog vlasnika da bar sedneš na neki naked.. fotografiši to, a možeš i da okačiš ovde da se smejemo.. pa to sigurno izgleda kao da si detetu oteo biciklo.. ono plače u ćošku , a ti ne mož ni noge da spakuješ na pedale.. :P

 

i nema potrebe da praviš takve početničke greške.. zato je tu forum i ljudi sa iskustvom da te upute.. ovakvih i sličnih tema ima koliko hoćeš.. ne mogu čak ni u svakoj da pišem jer se otvaraju svaki dan..

 

600 kuba je MALO i već sledeće godine ćeš tražiti veće i kalirati na prodaji i kupovini..

 

Za tvoje gabarite i suvozača i putovanja. odmah min 750.. može i više.. nema to veze koliko ima kubika nego kako ti leži i dal možeš da se spakuješ..

 

Probaj tdm, pa varadero, stroma velikog i malog.. pa onda zajaši i malo propeler (bmw)

 

 

Zajebi evropejce.. kosooki su daleko bolji i kvalitetniji majstori..i imaju bolje kontrulu kvaliteta.. ne kao 80 i 90 godina.. ni njima se više ne isplati da prave slabo kvarljive mašine.. zato su mi sva vozila japanske proizvodnje iz 90-tih fodina i odlično me služe puuno kilometra non stop.. i na 2 i 4 točka.. odmah neka ti je slika (ako si gledao na kablovskoj) Hondine ili Yamine fabrike i njihovih zanatlija u pogonu.. i naš Mile iz Kragujevca koji sklapa fijata uz pljosku iz džepa..

 

Od 1000 do 5K evra svašta ima da se pazari.. uzmi i malo stariji, ali on će ti savršeno služiti.. bolje to nego 3 puta skuplji novi motor koji je u vlasništvu banke dok ga ne isplatiš.. a nedaj bože da se ostane bez posla ili dovoljnih mesečnih prihoda.,. ode bez pardona i pitanja za zdravlje..

 

Na sve ove velike putne endure obavezno idu kreš barovi.. prednji i zadji.. onda kad padneš, a pašćeš sigurno, ustaneš, otreseš prašinu i teraš dalje, bez skupih popravki i farbanja plastika.. da bi bila dobra zaštita od vetra mora da je ima, kao i povišen vizir.. ali onda ubiješ 500 km u danu bez da ti utrne gizica.. i tebi i dragoj..

 

Još nešto je jako bitno.. a to je položaj sedenja.. na velikom enduru je kao u kombiju, džipu ili kamionu.. veelika i daleko bolja preglednost.. noge su koliko toliko zaštićene ( nije džaba na propeleru ona budža sa svake strane) i menjanje konfiguracije sastava puta nisu tako strašne.. rupe i ostalo.. oću reći kada naiđe ležeći a ti dodaš gas.. gospoda na harleju moraju da stanu i ustanu da bi prešla mali diplomatski savremeni ležeći.. a na komunističkim starim ostavljaju karter :jee::moto3:

 

Hvala na ovako opseznom odgovoru. Evo uporedicu ove motore (makar samo na papiru) za pocetak. Jedino sto bih stvarno voleo od sve elektronike i tehnike je da motor ima ABS jer sam vec par puta imao panicno kocenje sa brzinama od oko 100 km/h..sreca pa sam uglavnom isao sam bez zene i da nisam proklizao mada bilo je svacega. Ne bih da krenemo negde ona i ja na odmor i pri malo ozbiljnijim brzinama da proklizemo i da se se ugruvamo ko macici zbog neke budale ili komada stene na putu. Sledeci motor koji kupim ne bih menjao par godina a mozda i duze. Jedina frka mi je sto nikada nisam vozio nista jace od 86cc dvotaktno tj. komparabilno sa 125 cc cetvorotaktno po ubrzanju/snazi. Malo mi je nagli prelaz na 900/1000 kubika. Znam da svi kazu "pamet u glavu i pamet u zglob i neces imati problema". Nisam neizivljen ali sam vrlo ziv1moto3.gif

Nemas sta da se brines :), mozes ti odmah i R 1000, svejedno ces biti neko vreme, svoje voljno na pola gasa, tj samo ces ga na pola gasa voziti, dok se ne naviknes.

 

Ne davno me je momak jedan napao, jer sam ga pitao, sto ne odvrne malo gas na R1, jer vidim svi ga gledaju i komentarisu mu iza ledja, kako ne sme da odvrne gas na motoru, ja reko aj da ga pitam, a on se popalio, krenuo da psuje i neznam ja sta je sve rekao, ponudio meni da ga odvrnem, kao ako vec imam muda 0stabre.gif, ja naravno da bi, ali nije moj motor pa sam odbio. Tako da nemas sta da se brines, vidjam ljude razne, pa samim tim i ljude koji ne smeju R1 da odvrnu dalje od 7.000 obrtaja.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

 

 

Hvala na ovako opseznom odgovoru. Evo uporedicu ove motore (makar samo na papiru) za pocetak. Jedino sto bih stvarno voleo od sve elektronike i tehnike je da motor ima ABS jer sam vec par puta imao panicno kocenje sa brzinama od oko 100 km/h..sreca pa sam uglavnom isao sam bez zene i da nisam proklizao mada bilo je svacega. Ne bih da krenemo negde ona i ja na odmor i pri malo ozbiljnijim brzinama da proklizemo i da se se ugruvamo ko macici zbog neke budale ili komada stene na putu. Sledeci motor koji kupim ne bih menjao par godina a mozda i duze. Jedina frka mi je sto nikada nisam vozio nista jace od 86cc dvotaktno tj. komparabilno sa 125 cc cetvorotaktno po ubrzanju/snazi. Malo mi je nagli prelaz na 900/1000 kubika. Znam da svi kazu "pamet u glavu i pamet u zglob i neces imati problema". Nisam neizivljen ali sam vrlo ziv :moto3:

 

Čoveče.. mani papir i ekran.. idi PROBAJ, sedi, provozaj pa onda donesi svoj sud.. ovako džaba teorije dok ti guzica ne prione..ili ne..

 

a kad te pukne osećaj po grudima i kez oko glave.. to je taj motor.. u ovoj klasi o kojoj pričamo.. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Evo saće da izađe novi model :jee:

 

Koštaće verovatno ko kuća na periferiji grada :D

 

Izašla je i nova ST.. nije da je ne bi posedovao.. ali tolika količina novca da stoji na ulici..?! pritom natakao omču oko vrata od kredita zbog toga.. ne hvala.. moja trabakula odlično vrši posao za mnogo manje para.. i manje potencijalne sekiracije.. a to ne valja nikako za ten, srce i probavu..:jee:

 

Reče mi jednom jedan čovek.. pa vi više uživate i zezate se sa svojim motorima od 1-2K e nego ljudi sa jahtama od 300K :lol:

 

padne ogrebe se.. ustaneš i teraš dalje.. a na novom motoru bih verovatno plakao zbog svake ogrebotine.. nažalost još uvek velika većina nema standard ni za dobre polovnjake, a kamoli nova preskupa vozila za naša primanja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Dakle, zakljucak teme je da ipak ne uzimam Apriliju nego da se fokusiram na japance, polovne, da bih izbegao prodaju bubrega1nanana.gif. Moj san je da imam BMW motor jednog dana sa sve koferima pa da obidjem Evropu u prolece...do tada ce izgleda ici Yamaha ili Honda. Hvala na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Posle dugog razmatranja shvatio sam da bi polovan v strom od 650 kubika za pocetak bio idealan motor za duza putovanja za zenu i mene i malo stvari. Treba da sednem na njega da vidim kako mi stoji ako neko ima a blizu je severa Srbije tj. u Vojvodini negde neka se javi bas bih voleo da probam..nemam jos novac tako da ne mogu da kupim, hteo bih i hocu ali jos ne mogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja