Jump to content

Moto Zajednica

Odvalio sraf za ispustanje ulja

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova

Kada sam pokusao da odvrnem sraf za ispustanje ulja iz diferencijala odvalio sam mali delic metala ispod srafa sa pola navoja. Znaci pola navoja je otpalo a pola je i dalje na deklu. Interesuje me ko to moze da zavari u Beogradu ako uopste moze da se zavari. Kada vratim delic na svoje mesto sraf moze da se zavrne. Drzi ali labavo. Bio sam kod jednog majstora i on kaze da je to gus ali on ne moze da zavari i upitio me na radionicu Barbulj na Zvezdari. Zivim u Zemunu i daleko mi je da vozim skuter do tamo bez ulja u diferncijalu. Ima li neko ko moze to da odradi na podrucju Zemuna ili Nbg?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Ko god ti bude radio cisto sumnjam da ce moci toliko da se sagne ako ne planiras da okrenes skuter naopako, posle varenja treba razbusiti rupu i napraviti novi navoj, tako da mislim da tebi ne gine skidanje masine ili bar tog dela gde je sraf za ispustanje ulja :)

Btw. prosli put je to neko pretegao zato je puklo ili si udario motor odozdo na neki trotoar i tad je naprso a cim si skinuo shraf otpalo parce.

 

Good luck :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ako je taj deo supalj,mozes da ga izvadis sa onim levim spiralama za odvijanje polomljenih srafova,ili ga izbusi sam i odvi,a taj sraf moze da ti napravi bilo koji strugar!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Pa kako si napisao,razumeo sam da si pokidao deo srafa!To se vari,ali sigurno moras da rasturis karter i da odneses to parce na varenje,drugacije nece moci,pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Ne znam koliko je polomljeno ali ako nije puno,mozda moze da se izbusi vecom burgijom pa da se ureye navoj pa nakon toga da ti napravi veci sraf,ili da vidis nekom biksnom sa obe strane da ima navoj i da zasrafis to pa onda isti sraf.. Ne znam kako je na licu mesta,al mislim da sam bio jasan bar malo... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Lepio sam silikonom, gitom, bizon lepkom i ne vredi. Uvek negde curi.

 

Okacicu slike da vidimo moze li se zavariti bez skidanja motora. Jer ako skidam moram komplet celu masinu sa sve cilindrom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

Sta na kraju bi sa srafom?? :) Meni se desila danas slicna stvar na karteru. Prilikom dotezanja srafa za ispustanje ulja, mi cikne karter. Sreca aluminijum je pa se vari, ali je ciknuo i navoj, sto znaci i busenje i isti se mora ponovo urezivati. Pa rekoh aj da probam sa tecnim metalom, kako bi sebe postedeo skidanja kartera i preobimnog posla. Evo cekam da zasusi, bas me interesuje da li ce vrsiti posao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Zalepio sam dvokomponentnim lepkom. Pise da je za serpe pa kontam da mi to i treba zbog temperature. Isprva mi nije uspelo jer nisu bile ciste povrsine. Onda sam oborio motor i ocistio odmascivacem i razredjivacom obe povrsine i zalepio. Ostavio sam par sati da se prosusi i sipao sam ulje. I ne curi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

E kod mene, situacija nije bas najbolja. Tecni metal radi posao, i drzi, ali na zalost meni je ciknuo navoj, pa saf ne moze bas najbolje da dihtuje i s'vremena na vreme se pojavi kap. Ipak sam resio da ga danas nosim na varenje. Ali za sve koji budu imali slican problem i zele da se postede skidanja kartera, tecni metal vrsi posao, i moze da popravi manja ostecenja. Samo je bitno da se karter isprazni i ostecenja povrsina dobro odmasti (nitro razredjivac) pre popravke. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja