Jump to content

Moto Zajednica

yamaha fzr 1000

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 171 postova

yamaha fzr 1000 prilikom dodavanja gasa na mestu ostaje u obrtaima,znaci kad zavrnem gas na mestu ne vrati ga odma nego ostane oko dvije hiljase obratja.To se dwsava tek kad se motor zagreje dok je leden radi dobro

dali je neko imao slican problem i kako ga je resio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ako nema drugih problema, onda glavi sajla gasa, ili treba uraditi sinhronizaciju i servis karbova. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

Ako nema drugih problema, onda glavi sajla gasa, ili treba uraditi sinhronizaciju i servis karbova. Pozz

 

Gas sajla je oke ne koci odma se vraca nazad ali nazalost obrtaji ostaju oko 2000 ali kad zavrnem par puta gas obratji se vrate na hiljadu ali motor radi nemirno ,kod prvog palenja to jest dok je leden radi perfekt i isto tako vraca obrtaje nazad to mi je malo cudno

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

Karburatori :Mina:

 

:aha:, да ти то лепо поскидаш све и очистиш.

 

Danas karburatori ocisceni sve pregledano ali problem jos uvek isti neki kazu da je mozda u itanju ex up klapna u auspuvu ili mozda slab dotok benzina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Novi Bečej
  • Motocikl: YAMAHA 850 TDM

Nije dovoljno očistiti karburatore. Moraju se podesiti i sinhronizovati. Za EXUP su simtomi otprilike sledeci, ako zaglavi otvoren ili se ne zatvori skroz, onda obrtaji padaju na normalu ali sporije, ako zaglavi na zatvorteno onda naglo padaju do gašenja obrtaji. Probaj raskači sajle sa exupa i ručno ga drži zatvorenog (naravno koristi rukavice) pa dodaj gas i pusti pa ćeš videti da li ti ostaje na dve hiljade ili se odmah spusti na ler i to čak do gašenja. Slab dotok goriva??? Pa onda bi trokirao na vecim obrtajima, a ne bi se zadržavao tamo, ako sam dobro razumeo tebi se motor ponaša kao da zaglavi gas, jel tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nevalja ti mehanika na karbovima....mehanicki problem verovatno,tonece da se sredi vakumetrima..ima jamaha tu boljku...bar mislim da je to...dpk nevidom nesmem da tvrdim ali....mislim da je to problem.karbovi imaju i mehanicki eo problema,ne samo sa gorivom..ro pod uslovom da ti je smesa nivo otd ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

nevalja ti mehanika na karbovima....mehanicki problem verovatno,tonece da se sredi vakumetrima..ima jamaha tu boljku...bar mislim da je to...dpk nevidom nesmem da tvrdim ali....mislim da je to problem.karbovi imaju i mehanicki eo problema,ne samo sa gorivom..ro pod uslovom da ti je smesa nivo otd ok...

 

ovako danas sam podesio smjesu na dva i po kruga na sve cetiri karburatora ona tri vijka na kojima se stela sinhronizacija sam po pola kruga odvrnuo !! Sad motor vraca gas radi na hiljadu obrtaja ali se pojavio drugi problem na leru se sad cuje sitno pucketanje ( detonacije )

ex.up klapna reaguje tek na 4 hiljade obrtaja dok motor radi na leru ona je zatvorena

e sta sad koji sledeci korak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nevalja ti mehanika na karbovima....mehanicki problem verovatno,tonece da se sredi vakumetrima..ima jamaha tu boljku...bar mislim da je to...dpk nevidom nesmem da tvrdim ali....mislim da je to problem.karbovi imaju i mehanicki eo problema,ne samo sa gorivom..ro pod uslovom da ti je smesa nivo otd ok...

 

ovako danas sam podesio smjesu na dva i po kruga na sve cetiri karburatora ona tri vijka na kojima se stela sinhronizacija sam po pola kruga odvrnuo !! Sad motor vraca gas radi na hiljadu obrtaja ali se pojavio drugi problem na leru se sad cuje sitno pucketanje ( detonacije )

ex.up klapna reaguje tek na 4 hiljade obrtaja dok motor radi na leru ona je zatvorena

e sta sad koji sledeci korak?

sad te srafove za sinhronizaciju vrati na mest gde su bili...to se bez vakumetra nedira!!!!!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

nevalja ti mehanika na karbovima....mehanicki problem verovatno,tonece da se sredi vakumetrima..ima jamaha tu boljku...bar mislim da je to...dpk nevidom nesmem da tvrdim ali....mislim da je to problem.karbovi imaju i mehanicki eo problema,ne samo sa gorivom..ro pod uslovom da ti je smesa nivo otd ok...

 

ovako danas sam podesio smjesu na dva i po kruga na sve cetiri karburatora ona tri vijka na kojima se stela sinhronizacija sam po pola kruga odvrnuo !! Sad motor vraca gas radi na hiljadu obrtaja ali se pojavio drugi problem na leru se sad cuje sitno pucketanje ( detonacije )

ex.up klapna reaguje tek na 4 hiljade obrtaja dok motor radi na leru ona je zatvorena

e sta sad koji sledeci korak?

sad te srafove za sinhronizaciju vrati na mest gde su bili...to se bez vakumetra nedira!!!!!!!!!!!!!!!

Majstore znam da se ne dira ali sam svakako mislio da ih sinhronizujem vratio sam sve na staro mesto ali sam tek sad primetio da kriva od drugog cilindra nije jako vruca kao ostale tri znaci ostale krive nesmes da diras dok motor radi samo na drugom cilindru jeonako mlakasto e sad dali sam to pjebo stelajuci ili je mozda do kabla ili svecice nemam poima znam samo da cu da izludim od ove yamahe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Samo iskusan majstor sa odgovarajucim alatom, znanjem i iskustvom. Ako je opste stanje motora zadovoljavajuce, zasto ne ulagati !? Mnogo mladji motori se servisiraju i to mnogo ozbiljnije. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Miko,sredio sam karburatore,nastelovao ih ,dao mi drug vakuumetre,sinhronizovao sam ih i pici ko luda,hvala puno,ipak je na 2,5 najbolje!

 

Izvinite za off,ali morao sam da se zahvalim coveku na pomoci! :care:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

To nije ulaganje, to je odrzavanje i radi se isto na motoru starom 2 ili 20 godina. Kosta prema klasi, ne prema godistu, ako ti je skupo kupi manji motor. Sve ovo ti je receno kada si se raspitivao prije kupovine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1658 postova
  • Lokacija: Paracin

Svaka cast ako si sve sam uradio, ajd kad se povezes malo javi koliko ti sada, kad je ustelovan, trosi a koliko je trosio ranije? Imas li manual za njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

To nije ulaganje, to je odrzavanje i radi se isto na motoru starom 2 ili 20 godina. Kosta prema klasi, ne prema godistu, ako ti je skupo kupi manji motor. Sve ovo ti je receno kada si se raspitivao prije kupovine

Da u pravu si nemislim na redovno odrzavanje motora mislim ako je agregat u losem stanju dali se isplati ulagati a svakako razmisljam na preradu streetfighter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

To nije ulaganje, to je odrzavanje i radi se isto na motoru starom 2 ili 20 godina. Kosta prema klasi, ne prema godistu, ako ti je skupo kupi manji motor. Sve ovo ti je receno kada si se raspitivao prije kupovine

Da u pravu si nemislim na redovno odrzavanje motora mislim ako je agregat u losem stanju dali se isplati ulagati a svakako razmisljam na preradu streetfighter

E to je vec drugi par opanaka.

Naravno da se ne isplati, samo set karika i dihtunga ce te kostat ko dobra polovna masina za FZRa(a nije ih lako naci). Al valjda nisi kupio toliki les, a ovo ostalo moras da odradjujes, servisi i ostalo, to se radi i na starom i na novom motoru, ako si prezivio karburatore ostalo ti je pizdarija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja