Jump to content

Moto Zajednica

Pomozimo Stojanu Kolarovu

Recommended Posts

  • lone wolf, 517 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Najmanje što mogu da uradim za kolegu sa faksa jeste da prosledim ovu poruku ljudima dobre volje,sa nadom da će uspeti da prikupi ostatak novca u skorije vreme. :)

 

STOJAN KOLAROV

rodjen 27.02.1988.g.

 

Bolujem od retke bolesti, Mukopolisaharidoze(MUCOPOLYSACCHARIDOSIS) tip4 (Sy Morquio).

Visine sam 104cm. Od 2004.godine (svoje šesnaeste) sam u invalidskim kolicima, a do tada sam bio pokretan i vozio bicikl bez pomoćnih točkova. Osnovna bolest, nepostojanje enzima koji raznose mukopolisaharide i kalcijum, uzrokuje nepravilan razvoj koštano, zglobno, mišićnog aparata. Psiha je sačuvana, tako da sam 17.10.2012.g. diplomirao WEB Dizajn na Visokoj Tehničkoj Školi u Novom Sadu.

Zbog izuzetnog suženja kičmenog kanala u vratnom delu kičme (pršljeni C1,C2,C3) koje sam ustanovio (sa zakašnjenjem) tek u maju 2012.godine i poslao snimke sa Magnetne Rezonance i rentgena u Pariz, konstatovano je hitno proširenje kičmenog kanala. Snimci su kod prof. Dr Michela Zerah-a i kod prof. Dr Guillaume Lot-a u bolnici Rothchild u Parizu. Operacija će biti izvršena čim se odredi termin (u što skorijem roku).

U našem, Srpskom, zdravstvu su uslovi na izuzetno niskom nivou i naši lekari nemaju iskustva sa kostima mog sastava. To je razlog slanja mojih snimaka u Pariz, jer je istooboleli Novosađanin, koji se leči u Parizu, imao istu i slične, uspešne operacije.

Operacijom se sprečava dalje oduzimanje funkcija udova i unutrašnjih organa (pluća, srce...), a fizikalnim vežbama bih, najverovatnije, bio ponovo pokretan. Osnovno je da bih imao kvalitetniji život i mogao da radim u svojoj struci.

Veliki mi je problem finansiranje operacije u inostranstvu, jer naše zdravstveno osiguranje ne želi da je finansira.

Zbog toga moram, na osnovu pozivnog pisma iz Pariza, sakupiti donacije za lečenje, a to bi iznosilo oko 25000 E (sama bolnica je 18418,40E,ali moj otac, pratilac, bi bio u Parizu oko 15 dana, put tamo i nazad...), a do sada sam prikupio 17000 E (na ovoj sumi sam na žalost već oko 5 meseci, što mi samo komplikuje zdravstveno stanje). Tako da bih sa još oko 8000 E imao potrebnu sumu.

Živim samo sa ocem koji je invalidski penzioner od 2003.godine, kada je imao tešku saobraćajnu nesreću u kojoj mi je majka poginula.

Iz tih razloga sam pokrenuo humanitarnu akciju i unapred se zahvaljujem svakoj pomoći od ljudi dobrog srca.

 

 

Fb stranica

 

Dovoljno je da se svako od nas odrekne jedne litre benzina,nama ne znači puno i Stojan će uskoro biti na nogama. :takoje:

 

DINARSKI RAČUN

 

Banca Intesa

160-5500102308991-66

Stojan Kolarov

Novi Sad

 

DEVIZNI RAČUN

SWIFT CODE: DBDBRSBG

Banca Intesa ad Beograd

Milentija Popovića 7b, Novi Beograd

Republic of Serbia

IBAN/ACCOUNT CODE:

RS35160553020036405528

Stojan Kolarov

Čika Stevina 9, Novi Sad, Serbia

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja