Jump to content

Moto Zajednica

2013 - setnja po Evropi........

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250ie

Sve je prelepo i stvarno uziva covek dok ovo cita, mogu tek da zamislim kako je lepo sve to videti uzivo.

 

P.S. Izgleda da vam je staklo na objektivu prljavo malo jer skoro sve slike imaju malo mutniju desnu stranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Sve je prelepo i stvarno uziva covek dok ovo cita, mogu tek da zamislim kako je lepo sve to videti uzivo.

 

P.S. Izgleda da vam je staklo na objektivu prljavo malo jer skoro sve slike imaju malo mutniju desnu stranu.

 

Bravo !!! cekao sam samo kada ce neko primetiti i reci, tacno je - u pravu si........

Mi smo primetili i ocistili objektiv uskoro, tako da ce to biti otklonjeno, nisam primetio jer sam do tada samo "pakovao"u notebook fotografije a da nisam nesto posebno razgledao...........

 

Eto, desava i nama ..........mladima i neiskusnima........... :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrav,

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Не приметих мутне делове, у једном даху прегледах и уживах у путопису.На други поглед видох, али то не умањује вредност истих и путописа...1mda.gif

Поздрав.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

15/06/2013......idemo za Andorru, pa dalje za Tuluz (kod moje sestre)...

 

Jutro je, jutro je.........ne znam zasto ali dok sam pakovao stvari na motor u glavi mi pesma :muzicari: "Riblje Corbe".....Dobro jutro.... :muzicari:

 

Riblja Corba - Dobro jutro

 

Svanulo je iznad crkve Svetog Marka cistaci u zutom ulice su prali kuci su se vukli parovi iz parka sta smo mogli mi smo jedno drugom dali Dobro jutro Otresas sa suknje lisce i prasinu struzem s pantalona ostatke od blata polako i sigurno bezis u tisinu cekaju te dole taksisti kod JAT-a Dobro jutro Cele noci ti si forsirala konjak jutro kvari sinoc zapocete veze zorom si me sutnula ko poslednji dronjak ja sam ti uz pice dosao ko meze Dok veselo cvrkucu pticice sa grana sakrivas rukama razmazano lice u ustima vucem trulez od duvana u daljini laju dzukci lutalice Dobro jutro Cele noci ti si forsirala konjak jutro kvari sinoc zapocete veze zorom si me sutnula ko poslednji dronjak Ja sam ti uz pice dosao ko meze :muzicari:

 

6z9f.jpg

 

1dg.JPG

 

I krenusmo........

 

Spanija ima meni jako lepe pejizaze, delimicno pustinjske ali na neki nacin lepo......

 

mhuv.jpg

 

fjlc.jpg

 

Ima nesto sto ovi "nasi" zakonodavci bi trebali malo da se ugledaju na tu takozvanu "razvijenu Evropu" (koja to i jeste i to u mnogim segmentima)........a to je da:

 

Motocikli mogu da koriste ZUTU TRAKU .............i to sa istim pravima kao i gradski prevoz, taxisti....u Parizu u tu grupu ulaze i biciklisti........

 

dhcw.jpg

 

anbh.jpg

 

Vozim ti ja tako .........i sustizem dvoje motociklista........kad malo bolje pogledam :staa3: ....dva pandura.....

 

7kw.JPG

 

i to voze po propisu..........pa cak i manje jedno 10-15 km/h.........

 

Sta cu ? stigao sam ih i glupo je da ih preticem odmah.......moze da se desi da ih to pogodi ........pa da mi napisu neku kaznicu........

 

z6cw.jpg

 

v7bd.jpg

 

malo sam vozio iza njih i onda posle par kilometara......dao gas i obisao ih.......

 

 

Malo kasnije smo naisli (van autoputa) na devojke koje se bave najstarijim zanatom.........da, da........ima toga u Spaniji, i to ima dosta.........za cene me ne pitajte (bio sam sa suprugom).........

 

rj4w.jpg

 

5ag4.jpg

 

Eto cisto da vam kazem, da znate ........da ne mislite da one tu prodaju neki med, sir ili mozda sumsko voce.............one prodaju "zabranjeno voce"...........

 

 

Malo kasnije smo zastali do jednog auto-kampa :kamp: i rucali u njihovom restoranu (vrlo lepo i nije skupo, ne secam se tacno .........recimo nekih 35 evra za nas dvoje...).....

 

9jwq.jpg

 

e3nm.jpg

 

Nastavljamo prelepim putevima Spanije...........Boban mi je objasnio kuda i kako bez placanja autoputeva.........Prosto je ukucate u navigaciju da ne zelite autoputeve i bilo kakve druge puteve koji se placaju...........i navigacija vas vodi putevima (koji su 100% isti kao autoput)

 

wur7.jpg

 

xww9.jpg

 

malo mi je cudno......... prolazimo kroz gradove i nema zive duse............kao gradovi mrtvaka..........istina da je malo toplije ali daleko od nekih temperatura kada se treba skrivati......

 

6e8t.jpg

 

urgz.jpg

 

hask.jpg

 

yv9v.jpg

 

po gradovima drvece sredjeno u najneobicnije oblike..........

 

4ei8.JPG

 

u poljima se zito kosi na veliko............

 

5wwh.jpg

 

Stajem da se osvezimo, upekla zvezda.........toplo je......

 

13o4.jpg

 

Verica umorna.........ubi vrucina.......

 

s76i.jpg

 

i tako dok odmara nas verni drugar.........

 

q3w.JPG

 

i ja.......

 

53w9.jpg

 

pored nas na parkingu slecu dva vrabca..........

 

Da, dva vrlo ljuta vrabca koji su poceli da se tuku ....... tu pred nasim ocima.......

 

uzimam foto aparat i slikam ih..........

 

evo kako to izgleda kada jedan vrabac drugog vrabca baci na ledja.......

 

rlx2.jpg

 

f6zt.jpg

 

dok odmaramo, pratimo tucu vrabaca.........istovremeno i uzivamo u mirisu nekog zutog divljeg cveca koga ima svuda uz put..........i to sve vise i vise kako se priblizavamo Andorri..........

 

tm9j.jpg

 

ulazimo u planinski deo......

 

ggmg.jpg

 

fjz2.jpg

 

38d4.jpg

 

3p7.JPG

 

te tako stigosmo do Andorre........

 

wo3x.jpg

 

 

nastavljamo uskoro..........

 

:BJB3:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Stigli u Andoru..........zivi i zdravi.........

 

Prilikom dolaska na nekih desetak kilometara smo naleteli na vozila koja koce, ljude koji izlaze iz kola............na zensku cipelu i na top-case na asfaltu.

Videli smo automobil BMW serija 3 sa ulubljenim prednjim desnim farom i krilom........

 

Mi smo prikocili, rekao sam Verici da gleda desno (suprotno od mesta ociglednog sudara) i polako sam prosao..........

 

Ljudi su izlazeci iz kola odmah pritrcavali odbojnoj metalnoj ogradi ........ mi, smo nastavili lagano dalje..........

 

Motociklista sa saputnicom je prilikom jaceg kocenja udaren od pozadi (auto BMW serija 3) i taj udarac ga je prebacio preko ograde sve zajedno sa motociklom i saputnicom u klanac dubine desetak metara, nazalost pun stena i na dnu brza planinska reka.

Nisu preziveli............... :( :( :(

 

Zao mi je.........iskreno mi ih je zao, ali to su stvari koje se desavaju i zato treba biti izuzetno oprezan, dobro vidljiv i uvek, uvek odmoran i koncentrisan.........znam da to nije lako ostvariti, uvek se covek oseca "da moze".........a nekad trenutak ucini da neka nekom draga bica........nestanu zauvek.

 

:tuzno: :tuzno: :tuzno: :tuzno: :tuzno:

 

 

 

 

Parkirali smo motor i krenuli da malo osmotrimo gde je to Vericina buduca jakna.....

 

fzis.jpg

 

Ovo nam je drugi put da prolazimo kroz Andoru, prvi put prilikom povratka iz Maroka 2009. godine.

Andora je Knezevina.....kao Monaco ili San Marino i slicni drugi fiskalni "rajevi" kako kazu ........ za neke tamo bogatase to je verovatno tako, za nas smrtnike je prednost sto kupis nesto tehnike ili moto opreme po ceni malo jeftinijoj nego li uobicajeno........

 

Sam grad ima svoje interesantne detalje.......

 

3dab.jpg

 

nabujale recice.....

 

3chx.jpg

 

lazu da je tamo sve cisto.........evo primera.......

 

a6t6.jpg

 

mada ima lepih i cistih trgova..........

 

utbe.jpg

 

nalazimo se u planinskom lancu Pirineja na oko 1.000 m nadmorske visine i oni uspevaju da ovde odrzavaju PALME :staa2:

 

6qh3.jpg

 

pored JELKI........ :stabre:

 

yb5d.jpg

 

ovde nesto definitivno nije u redu...............

 

 

 

Prodjosmo pored specijalizovane prodavnice za sireve....... i ostale mlecne proizvode.

 

l84x.jpg

 

i nadjosmo prodavnicu za Vericu.......

 

fmgk.jpg

 

lc74.jpg

 

f377.jpg

 

gde je moja supruga posle dugotrajnog preturanja.........odabrala jaknu.....

 

gl86.jpg

 

Kupili, trk u hotel, vecera, spavanje i ujutru .......... pakovanje stvari i idemooooooooo............ u planine.........

 

1hlo.jpg

 

ali ipak prvo stanemo........

 

7hbu.jpg

 

popijemo jutarnju kaficu u obliznjem restoranu "busni tiganj".......

 

v7wh.jpg

 

sipamo gorivo na Repsol - pumpi..........

 

l4o0.jpg

 

i pored kojekakvih "znamenitosti" grada Andorra La Vella, grabimo ka planinskim prevojima pod snegom..........

 

j3q6.jpg

 

llz.JPG

 

l2dk.jpg

 

pbh.JPG

 

2an4.jpg

 

9har.jpg

 

5mq.JPG

 

te tako stigosmo na prevoj na visini od 2.412 metara nadmorske visine.......

 

sbv1.jpg

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Prevoj je fenomenalan.........prelep.

 

Meni igra srce kao ludo.......volim planinu, volim ovaj osecaj blage opijenosti cistim vazduhom i visinom.........

 

3q84.JPG

 

volim kada me "opije" ova lepota........

 

7kz0.JPG

 

fl76.jpg

 

ulazimo u Francusku i pratimo pravac za grad Toulouse (Tuluz).......

 

wu7g.jpg

 

ze91.jpg

 

nemam reci da opisem prirodu........evo - gledajte ........

 

2ym2.jpg

 

silazimo kroz planinska sela ........

 

hkck.jpg

 

svracamo da rucamo u neki usputni skroman restoran (dobro smo jeli za male pare)....

 

qr9w.jpg

 

n9bo.jpg

 

 

Nastavljamo, punih stomaka, i malo kasnije.............pristizemo automobil sa oznakama francuske zandarmerije...........

 

wgvl.jpg

 

Na ovom delu puta (nacionalni put) ogranicenje je 90 km/h, oni voze oko 70 km/h.....ocigledno patroliraju laganica..........

Ja, vozim 90 km/h i prolazim pored njih...........tokom prolaska pogledam ih, i oni mene, ja im mahnem (drugarski), vratim se u desnu traku i polako nastavim.........

 

Vrlo brzo, eto njih pored mene u levoj traci.........

 

Gledamo se...............i suvozac (koji je otvorio svoj prozor) mi rukom kruznim sirokim mahanjem da znak da mogu da idem..........kao da mi kaze "ma, jebes ogranicenje.......slobodno vozi......" i ja na prvu se primim i dam gasssssssssssss...........i u trenutku nestanem ki raketla.........

 

Onako, bacim oko u ogledalo..........i vidim u daljini nesto kao ROTACIJA !!!

 

Vratim se u desnu traku.......... 90 km/h.......

 

Stizu me zandari i pokazu mi da ih pratim..............

 

Verica me pita, sta hoce? Ja joj kazem, verovatno kontrola, video strane tablice.......a mislim se - ala sam ispao majmun........... <_<

 

Eh, sada moram da vas informisem o stanju moje zadnje gume:

 

Stanje pred Andorom - pocele da se vide zice po sredini :neznam:

 

Ja sam vec iz Spanije putem interneta narucio nove gume da me sacekaju u Tuluzu kako bi ih zamenio, presao sam ukupno do Tuluza 9.457 km, Metzeler Interact Z8.

"Progledala" je pred Andorom i sta da radim :zbunjen: , odlucim da nastavim do Tuluza jer me tamo cekaju gume (od Andore do Tuluza ima oko 240 km) tako da sam vozio laganica po nacionalnim putevima prateci pritisak guma preko RDC sistema na board kompjuteru mog motocikla........

 

Kako smo izasli na prvi "EXIT" sa puta na neki parking tako je vozac (najmladji) krenuo nekim dosta agresivnim tonom da mi pametuje.........kako mi je guma celava i tako slicno.....

 

Ja mu kazem da je OK, znam i zato vozim polako i oprezno i pratim pritisak gume na kompjuteru a moja destinacija je na 22 km (adresa moje sestre).....

 

Verici sam rekao kad smo se izdvojili da stanemo da cim stanemo ona se izdvoji malo i da slika...........

 

m4uj.jpg

 

te oni digose frku - zasto ona slika.........

 

Ja onda malo podignem ton i kazem "Kao prvo, obracajte mi se pristojnim tonom jer na kraju krajeva vi ne znate ko sam ja.......... djubretar ili mozda ministar? "

Pitaju me ko sam, ja im kazem nije vazno.........ali neka se drze zakona i svojih ovlascenja.....

 

Mogu vam reci da su odmah promenili ton i posle mog detaljnog objasnjenja i pokazivanje narudzbenice preko interneta (koju sam odstampao kod Bobana), ponasanje se totalno promenilo i rastali smo se kao "prijatelji"..........

 

Zakljucak - pandur je svuda isti............ (verujte ne kazem ovo sa nekom ljutnjom ili sa podsmehom..........ali to je istina) - oni ocigledno rade izuzetno tezak posao i vrlo lako ponekad malo pogrese, ne treba im to uzeti za zlo - ali ih treba opomenuti, jer .......ljudi smo, zar ne?

 

A evo da vidite kakva je bila guma.......

 

3yr4.jpg

 

duem.JPG

 

 

 

Te ja laganica nastavih put do moje sestre...........

 

xu7m.jpg

 

g58b.jpg

 

hpvt.jpg

 

i na zasluzen odmor..............

 

 

 

nastavljamo uskoro.........

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Ja sam prestao da gledam seriju Sulejman veličastni, nego od sad pratim Marokanac Veličastni, haha, 1care.gif,.......ali još više od tebe poštujem ga. Vericu, mislim da je ona najveći heroj u ovoj seriji.

Da,... ovo sa žandarmerijom,... imaš sreće, da pričaš francuski, inače mogu predvideti, ko bi bio u pravu onog momenta.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

super putopis :D

 

za gumu i pandure.........ne znam šta si očekivao, da te potapšu po ramenu :D imaš sreće što su bili "opušteni" inače bi bilo šlep pa nastavi..........u zemljama gde nemaju takvu toleranciju, D,A,CH.......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Zakljucak - pandur je svuda isti............ (verujte ne kazem ovo sa nekom ljutnjom ili sa podsmehom..........ali to je istina) - oni ocigledno rade izuzetno tezak posao i vrlo lako ponekad malo pogrese, ne treba im to uzeti za zlo - ali ih treba opomenuti, jer .......ljudi smo, zar ne?

 

 

 

Mogao bih da se saglasim sa tobom samo donekle, uz malo manje razumevanja.

 

Mnogo su više "svuda isti" taksisiti, na primer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

@TomoB

 

E, jesi me nasmejao........... pazi - Sulejman i Marokanac........dobar si :lol:

 

 

@Marko011

 

nisam prijatelju nista ocekivao, nego sam gledao da se iscupam nekako da ne bi bila slep-sluzba..........po ceni Zapadno-Evropskoj.........

 

 

@Pustolov

 

moze biti da si u pravu.........

 

 

Pozdrav svima i hvala na komentarima...... :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

17/06/2013..........poseta mom sestriću u Condom (gradić u Francuskoj, oblast Žers)

 

 

Nas drugar (GTL) je u servisu BMW, menjamo gume, ulje, filtere ' redovan servis na 10.000km.

Mala prica oko servisa........

 

Odvezem ja motor u servis, moj zet Kristijan (Christian) kolima da me vrati..........

Da ostavim motor kad mi serviser kaze, posto je uocio da su gume izlizane da nece moci da primi motocikl na servis jer su gume preterano potrosene........... :zbunjen:

Ja probam da pojasnim da radim servis na 10.000 km (podrazumeva zamenu ulja, filtera, checking preko komp. i provera i dotezanje srafova.....) gume ne spadaju u taj servis.....

Kaze.......ne moze, jer posle servisa kada preuzmem motor mogu zbog guma da dozivim udes i oni bi bili krivi po zakonu...............i u pravu je !

Na kraju sam mu objasnio da sam porucio gume i stizu na kucnu adresu mog zeta za 285.-evra par + montaza 19.-evra u blizini stana, a oni su mi trazili za gume sa montazom 428.-evra i to je razlog sto ih ne menjam kod njega.......

Predlozim mu da primi motor, cim stignu gume - ja cu ih doneti i on neka mi ih montira po istoj ceni od 19.-evra (za obe)....... :neznam:

Serviser nije pristao..........Gazda servisa je pristao i tako smo resili problem.......

 

u povratku svratimo do rent a car kuce da iznajmim auto.........sutra ujutru idem u posetu sestricu (nekih 150 km od Tuluza).

 

yn0.JPG

 

Lepo smo se provozali od Tuluza do Kondoma gde zivi Toni sa porodicom.......supruga Odelin, cerka Margo i sin Aliks.......

 

bfqo.jpg

 

6y8v.jpg

 

ar83.jpg

 

Verica i ja smo uzivali u vrlo zanimljivom rucku i u igri sa Alix-om......

 

4dgm.jpg

 

sj97.jpg

 

Odelin ima zenku labradora, dobro dresiranu ali i malo razmazenu.........

 

aqpx.jpg

 

Alix i ja smo se sprijateljili i uzivali u igri........

 

y13k.jpg

 

9j8y.jpg

 

 

Posle rucka smo prosetali po gradu..........koji je poznat po Armagnac-u (nesto slicno dobrom konjaku) i po tome da su 4 musketara, tojest d'Artanjan iz Kondoma...........

 

rpr8.jpg

 

imaju staru katedralu, jako lepu ......posebno iznutra......

 

xbjq.jpg

 

klgg.jpg

 

4sqj.jpg

 

xtpt.jpg

(ja volim da setam psa......pa koristim priliku)

 

4e38.jpg

 

Verica i ja ulazimo da malo pregledamo i iznutra katedralu i da usput upalimo svecu.......valja se (iako smo pravoslavci, mislim da nije strasno da upalimo svecu u katolickoj crkvi.......)

 

vtts.jpg

 

mhyk.jpg

 

r58i.jpg

 

ltqd.jpg

 

pridruzujem se cetvorici musketara..........

 

tp6q.jpg

 

6atw.jpg

 

 

svracamo u jednu lepu radnju gde prodaju jako fine cokolade (70 evra/kg) da se malo osvezimo (kafa, sok) i da kupimo cokolade na poklon Svetlani i Kristijanu za godisnjicu braka.........

 

gjf5.jpg

 

1qke.jpg

 

fkar.jpg

 

i polako odsetasmo nazad do njihove kuce........

 

zq85.jpg

 

qh5r.jpg

 

pozdravismo se, sedosmo u kola i...........................

 

1jfu.JPG

 

gassssssssss u pravcu duge na horizontu.........tamo je nas verni motor koji nas ceka.......sa novim gumama...........

 

dlhs.jpg

 

 

nastavak uskoro.......... :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

21/05/2013........vreme da se ide dalje, odlazimo iz Tuluza malim putevima Francuske ka Alpima........

 

 

Treba ici dalje...........uvek (kazu stari kinezi), pa....... ajde da poslusamo.........

 

Verica se spremila, ja takodje.........

 

v3mm.jpg

 

par snimaka za uspomenu.........

 

2wv6.jpg

 

urjb.jpg

 

uobicajeno pakovanje prtljaga......

 

pf2f.JPG

 

eqcn.jpg

 

xxzu.jpg

 

pozdrav i odosmo dalje...........

 

 

Putovati motorom je privilegija, cim krenes, cim se tockovi zavrte...........ti si u svom svetu........sve je OK.

 

Put je moj - ja sam njegov............

 

mq9t.jpg

 

icicemo dolinom reke Tarn.........

 

afcg.jpg

 

put je pun klisura, zelenila, srednjovekovnih zdanja.........vozimo se lagano, uzivamo jako........

 

6sb6.jpg

 

acs7.jpg

 

q350.jpg

 

hxg0.jpg

 

ovde je sve napravljeno od kamena..........kuce, mostovi, tuneli.......

 

jmfr.jpg

 

11v6.jpg

 

kaze putokaz da ima neki dvorac u blizini, da vidimo..............

 

5t11.jpg

 

vh83.jpg

 

i stvarno, uskoro se pojavi pred nama impozantan dvorac..........

 

3oof.jpg

 

parkiram..........

 

rcos.jpg

 

Verica ode preko mostica da malo pogleda...........

 

7j5g.jpg

 

ja.......... gledam neke druge stvari, guma nova, lepa..........

 

hk98.jpg

 

Ovde je priroda definitivno kao iz bajke..........

 

i18g.jpg

 

3sqd.jpg

 

r7di.jpg

 

a8pj.jpg

 

Interesantne figure od gvozdja nas uveseljavaju, prolazimo pored radionice, mora da im je jako dosadno...........

 

00jj.jpg

 

Danas, izmedju ostalog imamo i viadukt "Millau" ..........na meniju, to vam je nesto kao nas most na Adi ali umesto jednog noseceg stuba on ih ima sedam i malo je duzi, i malo je vislji...........ali nas je najlepsi...... :nanana:

 

ftfz.jpg

 

ubyx.jpg

 

8gcf.jpg

 

di3e.jpg

 

n828.jpg

 

oxm7.jpg

 

5do0.jpg

 

g1x4.jpg

 

7juz.jpg

 

ouof.jpg

 

Eto, to je taj njihov na koga su jako ponosni............dobro, nije los, ali nas je SRPSKI pa je zato nama nekako lepsi, ma ........ i bolji je :zvizduk:

 

 

Idemo dalje, put nas vodi do odredista.............blizu kanjona Verdon.

 

7qlu.jpg

 

nasli smo neki smestaj preko booking.com, nije skupo, izgleda pristojno..........

 

usput smo jeli po za njih vrlo pristojnim cenama.........

 

y869.jpg

 

na kasi kada smo placali videli smo "angora pacove", ja se iznenadih kakvi su.........ali onda kroz smeh kasirka mi rece da su to lutkice..........meni izgledali kao zivi........ :staa:

 

n54l.jpg

 

i polako ulazimo u planine.........Alpi nisu daleko, od sutra cemo se voziti po Alpima......

 

p2er.jpg

 

67uc.jpg

 

ponekad malo stanemo da nastelujemo sat sa obliznjom sahat kulom...........

 

8opd.jpg

 

ad41.jpg

 

i tako laganica stigosmo do odredishta.........do hotela.......samo skrenusmo sa autoputa (na kratko smo vozili autoputem).......

 

bwba.JPG

 

malo guzve........

 

4bq3.jpg

 

i stigosmo do hotela............

 

09fx.jpg

 

neke stvari nismo znali, ali smo saznali.

Hotel nema restoran, u okolini nema restorana, pa kako ? :zbunjen: da jedemo.........

pa lepo - skinuli stvari, seli na motor i otisli 18 km do samoposluge i kupili neku klopu.

A zasto nema nista............pretpostavljamo jer je u blizini ATOMSKA CENTRALA, pa verovatno niko ne zeli tu da zivi............ >:( a to nigde ne pise na booking.com. >:(

 

Nije nam bilo nista.......... :jok:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Vi imate bas lepa putovanja i dobre prijatelje,bas uzivate onako široko :D ,jos na sport touring motociklu mmmmm :D ,jel vas prijatelj iz Spanije ima na ktm (by the way odlican enduro motocikl ) race izduve iz ade ?Pozdrav i sve najbolje :) !

P.S.

Sreli smo vas ( gtl i siva kaciga :) ) drugar i ja na teneri na izlasku iz gornjeg milanovca prosli cetvrtak,isli ste ka Cacku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Vi imate bas lepa putovanja i dobre prijatelje,bas uzivate onako široko :D ,jos na sport touring motociklu mmmmm :D ,jel vas prijatelj iz Spanije ima na ktm (by the way odlican enduro motocikl ) race izduve iz ade ?Pozdrav i sve najbolje :) !

P.S.

Sreli smo vas ( gtl i siva kaciga :) ) drugar i ja na teneri na izlasku iz gornjeg milanovca prosli cetvrtak,isli ste ka Cacku.

 

Tacno pod 1. imam dobre prijatelje,

2. na KTM ima Race Ada isduv (lanac mu je pocepao jedan Akrapovic pa sam mu predlozio da kupi Race Ada i zadovoljan je za sada....)

3. da, provozali smo se supruga i ja do Zlatibora gde smo sreli neke drugare i pojeli jagnjetinu kod Baje-Mackat (nije bas bila uobicajeno dobra....kraj sezone mozda).

 

Veliki pozdrav za kolege iz G.Milanovca..... :zdravo: :zdravo:

 

Vidimo se........Ciao.......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

22/06/2013.........idemo u ALPE

 

Od danas cemo se popeti u Alpe (prvo idu Francuski Alpi) i gledati da se vozikamo nekoliko dana......do nedelju dana po ovim prirodnim lepotama........

 

Krenuli smo iz hotela prolazeci pored Atomske Centrale "Cadarache".......

 

guyl.jpg

 

i nastavili malo autoputem........

 

mknd.jpg

 

francuski putevi su stvarno jedni od najkvalitetnijih.......

 

ahz6.jpg

 

1nvu.JPG

 

detalji pored puta znaju da budu zanimljivi............"Tour de France" je vise od mita, vise od legende.......

 

hrb5.jpg

 

dc3i.jpg

 

prolazimo pored predivnog jezera "Lac de Serre-Poncon".........boje smaragda...

 

1dd6.jpg

 

mqqi.jpg

 

i polako se penjemo u Alpe.......

 

gr71.jpg

 

enbc.jpg

 

xc3j.jpg

 

stizemo u grad Briancon (Brijanson) gde smo bili pre 4 godine kada smo isli za Maroko sa crvenim Adventurom....

 

pep2.JPG

 

y1e3.jpg

 

i sada vise nema shale........usli smo u Alpe, maltene san svakog evropskog bajkera - voznja kroz Alpe - :moto3:

 

ufxb.jpg

 

z6ny.jpg

 

Pogledali smo na internetu i nazalost necemo ici na najvisi asfaltirani prelaz u Evropi "Col de la Bonette" na 2.715 metara, necemo ici ni na prelaz "Col de l'Izeran" koji je na 2.770 metera ???

 

evo mozete pogledati na sledecem linku http://www.panoramio.com/photo/4371499

 

Necemo jer su ZATVORENI ZBOG SNEGA.......... :neznam:

 

idemo na prelaz "La Galibiere" na 2.642 metara, ali prvo da se malo odmorimo, doruckujemo tojest da se aklimatizujemo.........

 

au6g.jpg

 

2h6q.jpg

 

r00s.jpg

 

cedp.jpg

 

uz sendvich dorucak, moze i malo pivce.........

 

zbz.JPG

 

na 2.090 metara..........

 

rh3x.jpg

 

nastavljamo, pored puta ima sve vise i vise snega.........

 

dx2m.jpg

 

8afb.jpg

 

u2vq.jpg

 

uz6c.jpg

 

ovo je vrh za automobile......za bicikle i motocikle moze jos malo u visinu........

 

tqwr.jpg

 

i47b.jpg

 

dpel.jpg

 

gde stavljamo nasu nalepnicu.........

 

qj41.jpg

 

dok se Verica odmara na ogradici.........

 

5ho6.jpg

 

i idemo dalje......... sada nizbrdo.....sto je cini mi se malo teze, mozda i opasnije nego ici uzbrdo.......

 

2du6.jpg

 

kako smo sisli u neki gradic, tako stajem..........vreme za kaficu.........

 

1fri.jpg

 

ubrzo stizu i "marsovci"...........

 

9jg.JPG

 

malo smo porazgovarali, cudno im kako lep motor iz.............Srbije... :nanana:

Objasnio sam im da je Srbija drzava gde ima struje, ljudi spavaju u krevetima, deca idu u skole, kupamo se redovno i tako to...........nije da mi nisu verovali - ali su malo nepoverljivi.......gledaju me nesto ispod oka....... :zvizduk:

 

i4fc.jpg

 

idemo dalje.........uz zaista nestvarno lepo sredjenu okolinu........OVO je zaista prelepo..... :takoje:

 

yw3c.jpg

 

natovareni kao cigani chergari........

 

kzql.jpg

 

nastavljamo put, sada vec malo umorni.......zurimo da stignemo sto pre do hotela.......

 

mnbn.jpg

 

sgkv.jpg

 

put nas vodi preko Chamonix, pored Mont Blanc............

 

o0y.JPG

 

pa u tunel kroz planinu MonBlan.........

 

4szw.jpg

 

duzine oko 13 km..........

 

0hhj.jpg

 

izlazimo iz tunela i vreme se promenilo......... sa ove strane nije suncano, hladnije je.......

 

xmfe.jpg

 

stizemo u gradic Courmayeur, gde smo rezervisali hotel za iznos od 42 evra (spavanje, garaza i dorucak)............

 

3m8p.jpg

 

inace evo koje su cene u punoj (zimskoj) sezoni.........

 

25le.jpg

 

videcete sutra, hotel je mali i simpatican.........mada malo i luksuzan........

 

odosmo na spavanje..........

 

nastavak sledi..........uskoro............

 

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Какав је осећај бити на два моторизована точка,а снег око тебе?0stabre.gif(на два точка без мотора знам)

Надам са да је предиван без обзира на хладно време.

Чекам наставак....

Поздрав од Ђолета.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Odgovor za:

 

@nemanjastruja

drago mi je da ti se svidjaju fotografije, u zivo je jos mnogo impresivnije, lepse......

 

@djoledb

biti na dva tocka (sa motorom) a sneg svuda oko tebe - kada je lepo vreme, je predivan osecaj, lepo ti je, vazduh cist da prosto para grlo a ti gledas da polako sa gasom kroz krivine, jer glupo bi bilo da te vade iz snega.........zar ne?

Eh, sada kada nije suncano i kada jos i pada sneg..........a svuda sneg oko tebe, tada je manja uzivanjcija, gledas da to sto pre pregrmish i da u komadu stignes do hotela (videces kasnije prelaz Stelvio po snegu).........

 

Pozdrav svima, nastavljamo uskoro...........

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Fosti F51 (Peda X-road 2)

Ja mislim da nam on (Marokanac) samo malo udara čežnju kako bi smo sa još većim uživanjem čitali njegove izvanredne zapise sa putovanja. Ja odavno čekam nekakav nastavak - markar to bila i repriza jer ovo je štivo koje ''drži i na treće čitanje''.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja