Jump to content

Moto Zajednica

R1200GS: Gasenje pri stajanju

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV, Yamaha yz 250f, Piaggio Zip

Kolege,

 

Od skoro vozim GS-a i prilikom stajanja na semaforu ili provlacenja, kada kocim kocnicama, a motor drzim na kvacilu, desi mi se da se ugasi.

buni me to sto nema nikakav trzaj (pustanje kvacila bez gasa) nego se samo ugasi i nastavi da ide (jos uvek je u brzini i stisnuto kvacilio).

 

obzirom da nemam iskustva sa boxer motorima molim Vas da mi kazete da li ja gresim ili je nesto drugo u pitanju? planiram duzi put pa hocu da sredim sve sto treba pre toga.

 

hvala,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

Nije normalno ponašanje, daleko od toga.

 

Koje godište (model), koliko često se gasi (svaki put, ponekad), kada je rađen poslednji redovan servis, gde i šta je rađeno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV, Yamaha yz 250f, Piaggio Zip

godiste je 2008, isto izgleda kao tvoj, sa metalnim bocnim bubrezima. gasi se samo ponekad u gradskoj voznji.

redovan servis je uradjen u Sloveniji na 10000 km (trenutno 16500km). ne znam sta su sve radili, ali mi je receno da je uradjen kao na 20000 km.

 

planiram da uradim kompletan servis pred put bez obzira sto necu nakucati 20000km do tada.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Deki evo ja da ti odgovorim posto si motor kupio od mene.

 

Nije normalno to sto ti se desava. Da li ti se to desava stalno ili ponekad? Za godinu dana koliko sam bio na tom srebrnom konju nisam imao taj problem. Gde sipas gorivo?

 

@ severian

 

2008 godiste

Motor je servisiran kod Antona u Grosuplju na 9k i nesto kilometara a Deki ga je kupio sa 16k i nesto tako je u redovnom servisnom intervalu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Ja ću delimično da ti pomognem.

 

Ja sam imao isti problem. Otišao sam kod Spaleta na redovan servis i rekao mu za taj problem on mi je rekao da tačno zna o čemu se radi ali mi nije dao nikakvo objašnjenje. U svakom slučaju posle servisa se to više nije dešavalo.

 

Obzirom da mi to nije ništa dodatno naplatio siguran sam da se radi o nekom štelovanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

Na to sam i ciljao: gotovo sam siguran da se radi ili o štelovanju ventila (manje verovatno, jer na toj km i za to godište teško da su ispali iz tolerancije) ili o TB sinhronizaciji (što mislim da je vrlo verovatno ovde slučaj).

 

Obe stvari su deo redovnog servisa i trebalo bi da su rešene na istom, tako da je stvar iznenađujuća, osim ako je motor od servisa slabo vožen i dugo stajao (onda je moguće!). Inače, ako su ti na 10k uradili sve kao na 20k (promena svećica, filtera vazduha, ulja u kardanu, a verovatno i kočionog ulja i ulja u menjaču, a ostalo sve normalno), obavezno to napomeni pri sledećem servisu, da te ne ošajdare cenom opet bez razloga. Pogledaj račun sa servisa u Grosuplju, treba da je tu sve specificirano. Inače, servis na 20k je u Delti oko 30k din (!!!) - glupo je da bez razloga pola plaćaš ponovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV, Yamaha yz 250f, Piaggio Zip

pozdrav Vaske,

 

sipam na Molovoj pumpi u Visnjickoj. zato sam i pomislio da je problem u meni. jer mozda ne stisnem dovoljno kvacilo (drzim ga na pola) ili ne znam sta vec.

ne pokazuje mi nikakve lose signale (da mu padaju obrtaji ili da zatrokira) sve radi savrseno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV, Yamaha yz 250f, Piaggio Zip

hvala svima na odgovorima,

 

u Srbiji su mi svi preporucili Spaleta, jer tesko da mogu da odvojim vreme za servis u drugim zemljama. zakazacu pa javljam rezultate.

 

 

pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...on mi je rekao da tačno zna o čemu se radi ali mi nije dao nikakvo objašnjenje. ...

 

Neke ljude ne zanima, ali cak i kad pitas, sve cesce se dobija taj odgovor "znam tacno sta je", ali uz taj "ali ti to ne moras da znas" stav / bullshit.

Kad to cujem od majstora, odmah ga prebacim u "za izbjegavanje" mapu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

Dejane,

 

vožnja na "pola kvačila" svakako nije dobra, tako da iskoreni tu naviku što pre. GS model koji si uzeo je kao traktor, vuče ludo iz najnižih obrtaja - nema apsolutno ni jednog razloga za proklizavanje kvačila, na bilo kakvom terenu i u normalnim okolnostima. Veruj svom motoru ;).

 

Inače, i mene je Spale nedavno razočarao - zvao sam ga da mi ili proda ili da menjam ili da pozajmim na 2 dana jednu pločicu ventila, koja mi je bila neophodna da 100% naštelovan motor krene na Alpe. OdHebao me je za 5sec, u smislu da on to ne radi, ne prodaje. Naravno, to je njegovo pravo (mada se može biti i korektan, vratilo bi mu se to pre ili kasnije na prvom komplikovanijem servisu, ovako ga moj motor videti neće ;)). Ono što me je razčoralo je njegova priča: znaš, to je specijalan alat, mene komplet košta 1000Eur u Nemačkoj i ne mogu da rasparujem itd. i tsl.

 

Za neupućene: pločice ventila se naručuju na komad i koštaju tačno 4.8Eur u Nemačkoj kod bmw dilera (za krajnjeg kupca!), 4.1 Eur na Internetu (http://www.partsale.eu/index.php?lang=en) i oko 600 din kod Delte.

 

Taj stav mistifikacije je nekorektan i mene je kao mušteriju izgubio...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV, Yamaha yz 250f, Piaggio Zip
Dejane,

 

vožnja na "pola kvačila" svakako nije dobra, tako da iskoreni tu naviku što pre. GS model koji si uzeo je kao traktor, vuče ludo iz najnižih obrtaja - nema apsolutno ni jednog razloga za proklizavanje kvačila, na bilo kakvom terenu i u normalnim okolnostima. Veruj svom motoru ;).

 

 

Pokusavam da se odviknem. Problem je sto uvek drzim tri prsta na rucki i dva na kvacilu, pa je samim tim granica kvacila do mojih prstiju kada se stisne.

zato sam i mislio da je navedeni problem do mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja