Jump to content

Moto Zajednica

zatezanje lanca

Recommended Posts

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Danas sam zatezao lanac na gsxf i imam problem sa onim zarezima koji treba da su simetricni na jednoj i na drugoj strani,uglavnom kad zategnem lanac na 2-3 cm lufta i polozaj zareza bude isti i na jednoj i na drugoj strani,onda naravno zategnem saf od tocka i uvek se pomere zarezi za malo,nikako da ostanu na mestu prilikom zatezanja tocka,i naravno ne budu simetricni...Gde gresim??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Imao isti problem. Pogledaj video:http://www.youtube.com/watch?v=zB4DsHV8SAQ

Bitno je da stavis srafciger u lanac pa namotas u lancanik da bude stegnut i onda dotezes glavni desni sraf osovine. Pogledaj video, bice ti jasnije...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Burdjan,na ta dva safa ja i nategnem lanac,i sve lepo podesim ali kad zatezem glavni saf na osovini onda mi se to sve pojebe..

 

Gucci pogledao sam video,ima logike,probacu tako da uradim,nocas nisam mogao da spavam koliko me je to iznerviralo,sad poce neka kisa jebena pa moram da cekam da stane da bi ponovo cackao oko motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Mene je to isto jebalo, potpuno ista stvar o cemu pricas, sve nacentriram i kada skroz dotegnem, jedna od strana mi ode van ose za milimetar i popizdim. Nisam buzdovan pa da ne znam dva srafa da doegnem, strpao sam srafciger u lanac i lancanik i dotegao ga kako treba, evo vec 100km, nije se mrdnula osovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Bos Brod
  • Motocikl: Slaven

A koliko se otprilike steze osovina zadnjeg tocka na gsx 600f otprilike ili mora nesto posebno da se steze il to abs jako mora biti stegnuto ili labavije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Nemoj preterivati, 100nm je dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: petrovac na mlavi
  • Motocikl: suzuki gsx 600f 1989

ljudi kopka me nesto neznam da li je problem ili je to normalno kod mog suzukia gsx 600f 89.god dotegnuo sam lanac i sve to lepo ostavio sam da ima 45 mm lufta to je sve ok ali sam primetio da ima neki polozaj gde je lanac zategnutiji da li je to normalno tako ili je nesto drugo hvala u napred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Cimanje  pri kretanju, los kvalitet lanca, cimanje pri saltanju, voznja na malim obrtajum u vecim brzinama sto opet prouzrokuje cimanje lanca i samog motora , pretegnutost lanca pa kad naidjes na rupu ,izbocinu , lezeci  lanac pretrpi istezanje itd itd itd.   

Lanac je uvek bolje da bude malo labaviji ili na gornjoj propisanoj dimenziji. Zapamti , jednom pretegnut lanac je upropascen lanac.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: petrovac na mlavi
  • Motocikl: suzuki gsx 600f 1989

Cimanje  pri kretanju, los kvalitet lanca, cimanje pri saltanju, voznja na malim obrtajum u vecim brzinama sto opet prouzrokuje cimanje lanca i samog motora , pretegnutost lanca pa kad naidjes na rupu ,izbocinu , lezeci  lanac pretrpi istezanje itd itd itd.   

Lanac je uvek bolje da bude malo labaviji ili na gornjoj propisanoj dimenziji. Zapamti , jednom pretegnut lanac je upropascen lanac.

e ok hvala svima na odgovorima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja