Jump to content

Moto Zajednica

Gitovanje rezervoara

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd=Rakovica
  • Motocikl: KLE 500

Ovih dana treba da izgitujem neki rezervoar od nekog mog starog projekta. Zelim i imam vremena sam da se bavim time. Da li neko zna koji je najdeblji sloj cement gita Body , koji moze da se nanese, u pitanju je udubljenje od oko 10 mm, i koji razmak susenja treba da je izmedju dva naneta sloja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Nema pravila koliko gita da nabacis,jer git ma koliko nabacen ce popucati bilo tanko bilo debelo,normalno deblji sloj brze pukne,zato izvuci ulubljenje sto vise mozes....nekad su limari sva ulubljenja kalaisali i obradjivali umesto gita...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

ako koristis odgovarajuce gitove,i pravlno ih naneses,nece da pukne nikad,osim,ako ga ne udaris.firma u-pol (www.u-pol.com) ima na srpskom jeziku) ima giteve koji mogu zasigurno i rupu da premoste,a da se to nikad vise ne primeti,a kamoli mala ostecenja.pitanje je samo da li se tebi isplati kupiti vise vrsta gita za to ostecenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Prvo odradi sa bodijevim fiberglas kitom ali ne fini jer ima i takav kao osnovu a posle sa obicnim da fino izvuces to sto ti treba.Fiber tesko puca jer ima vlakna ,ali se i tesko smirgla.Nemoj nanositi mnogo debele slojeve,bolje vise tanjih nanosa i jedno bar pola sata-sat od sloja do sloja uz smirglanje prethodnog.Tako ja radim i ne puca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd=Rakovica
  • Motocikl: KLE 500

Tako nekako sam i ja mislio. Kad sam auto zakacio po sajtni na neki stubic koji se nije video od travuljage, odvalio sam ga tako da sam tek tad video da ima skoro 8 mm cement gita bas na tom mestu. A auto sam uvezao pre 2 godine iz Italije, i nikad nebi rekao da je gitovan. Nikakvo pucanje gita nije bilo dok ga nisam ja spucao u stubic. Zato mislim da ce moci ovde deblji sloj, samo u vise nanosa, nije neki deo koji se uvija.

Prvo odradi sa bodijevim fiberglas kitom ali ne fini jer ima i takav kao osnovu a posle sa obicnim da fino izvuces to sto ti treba.Fiber tesko puca jer ima vlakna ,ali se i tesko smirgla.Nemoj nanositi mnogo debele slojeve,bolje vise tanjih nanosa i jedno bar pola sata-sat od sloja do sloja uz smirglanje prethodnog.Tako ja radim i ne puca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Pre poslednjih tankih slojeva ostavi i malo duze da se susi jer git vremenom usahne najbolje kad bi moglo u spric gitu jednu nedelju malo na suncu malo u hladovini pa opet ponoviti i smirglanje vodenom 320 pa jos jedna ruka spric gita pa 600 pa jos jedna tanko sprica i 800 da ga ne proglodjes negde pa onda farba

Samo strpljenje i polako jer sto brzo to kuso0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja