Jump to content

Moto Zajednica

Karburatori

Recommended Posts

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Opet ja i moji karburatori >:( ,skontao sam sada da mi kaplje gorivo na desnoj strani karburatora tamo gde crevo od goriva ide....

 

Ovde B72TyQWkKGrHqFk8EyjC1QYGBM1bPqfvsw_3.jpg

 

ili tačnije tu...

 

KGrHqVrcFFW9HpDcBRll66dIl60_57.jpg

 

Sada mene interesuje gde može da se nađe ta hebena gumica u Srbiji i koliko bi koštala(za CBR F3 1997god) ako je samo do toga,gledao sam u louisu set gumica po karburatoru je 17e :staa2: ko da su od zlata.

 

A trebao bih menjati i gumice lončića pošto su mi neke popucale,ali sam to mi sredio majstor sa nekim silikonom privremeno pa ako i to ima negde kod nas da se uzme neću da dajem 80e za 4 gumice ako baš ne moram.

 

I pitanje za prave majstore koliko bi koštalo otrpilike da se zameni ta gumica,znači ništa čišćenje i tako to(odradio pre koju nedelju)?

 

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

I ako neko zna koje su dimenzije tog oringa . :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Potrazi po prodavnicama auto delova,obicno imaju setove gumica raznih dimenzija pa ces mozda naci odgovarajucu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Ima firma u zrenjaninu koja pravi sve vrste gumica, skines odneses i kupis. Ne znam kako se zove, clan Almighty je tamo kupio za kocioni cilindar za TDM, prave sve i svasta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Zvao sam mcm-racing iz Temerina kaže čovek ima set o-ringova za 5e,a ti za lončiće se nabavljaju preko.A zvaću sutra i firmu iz Zrenjanina(sigurnost se zove) baš da ih pitam da li rade i gumice za karburatore,znam da rade kočione gumice, gumice kvačila i gumice servo uredjaja pa javljam.

 

Izgleda da će me menjanje o-ringova izaći kao standardno čišćenje karbova tako da ću opet čistiti karburatore haha kako ima da se sijajuuu! :lol::grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

jesi zvao Sigurnost? Baš me interesuje koliko košta kod njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

50m od mene ima prva petoletka i imaju koje god hoces o ring gumice. Samo mi naravno treba dimenzija iste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Zvao sam Sigurnost kažu da slabo rade o-ring gumice i preporučili su mi Higum iz Zrenjanina koji se bave sa tim i imaju ih(naravno treba da se uporede,odneću ih čim ih skinem).

 

E sada ove za lončiće koji bi se izrađivali po uzorku bi izašli preskupo,jedino za veće količine pošto trebaju onda da prave poseban alat za njihovu izradu itd. tako da je jedina opcija da se oni nabave su iz inostranstva a to će biti neki drugi put... <_<

 

Da bih zamenuo o-ringove da li treba samo da razdvojim karburatore ili treba skroz da se rasturaju i na šta da obratim pažnju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Vidi u WURT katalogu ili u nekoj njihovoj prodavnici, može i neki drugi proizvođač. Moguće je da ih i PPT (prva petoletka) ima, jer sam video jedan njihov katalog za te stvari. Tamo možeš da kupiš o-ring gumice na metar. Kupiš prečnik koji ti odgovara odsečeš dužinu koja ti treba i zalepiš lepkom za o-ring (loctite ima specijalni lepak za to, mada ako ne možeš da ga nađeš ili ti je skup može i najobičniji super lepak). Posle lepljenja vodenom šmirglom ošmirklaš višak lepka na spoju i to je to. To se danas u industriji masovno koristi za mnogo ozbiljnije i pouzdanije sklopove od karburatora a neuporedivo je jeftinije nego da kupiš original gumicu ili da ti neko pravi kalup za tvoj oblik za seriju od 4 ili 10 komada.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Imao sam slucajeva u praksi da nisam mogao da nadjem gumice. Namotam malo teflon trake, grafitna mast, navucem staru gumicu(ako nije pukla) i to je to. Sto se tice ovih gumica ne brini, ne mogu se istopiti, mogu da se naduju malo, sto tebi za karbove ne predstavlja problem. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja