Jump to content

Moto Zajednica

Vibracije kod Honde Varadero 1000

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima,evo imam problem kad vozim duze od jednog sata javlja mi se blago trnjenje u desnoj saci da napomenem da motor ima standardnu opremu,interesujeme ima li neko tih iskustva i kako resiti problem

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

ja vozim Varadera 2003g,znaci model sa injektorima a ne sa karburatorima.

Nemam takvih problema,cak sam radio i ture po 1300 kilometara dnevno,ali ja nemam standardne rucice nego one mekane,odnosno spuzvaste.

Probaj to staviti,kazem,ja nemam nikakvih problema oko vibracija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

Moj Vara je '99 a rucice su sa grejacem i ne znam dali ima da se kupe samo sundjeraste navlake,pa da probam.

ali onda ti ne vrijede grijaci jer su grijaci komplet sa rucicom.Ili jedno ili drugo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Beograd

Znam ,nego oni tegovi na krajevima cemu to sluzi,posto sam video na forumu Varadero international da ljudi to menjaju i stavljaju teze naravno pominju neke brojke u gramima medjutim ja nisam razumeo to najbolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

ja imam orginalne utege i sve je ok,neki stavljaju teze utege na maxi endura (Varadero ,Strom...)

probaj vidjeti dali ti je dobro izbalansirana prednja guma,da ti zato ne trese mozda.

Imao sam Dunlop,i bacio ih nakon 3000 km,poslje sam stavio Bridgestone 501 i 502,sasvim drugi motor.Mozda je zbog lose gume

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Pomeranjem volana napred ili nazad, pokusaj da nadjes polozaj koji ti odgovara.

Volan se moze podici, umetanjem drugacijeg nosaca volana.

Isto, sirina volana treba odgovarati tvojoj sirini, tj. sirini tvojih ramena.

I najvaznije, visina sedista u oidnosu na volan i fuzastere, treba biti primerena tvojoj visini, jer od toga zavisi da li je polozaj ruku pravilan ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Beograd

Rekoh da je motor u standardu medjutim pored grejaca ima i neki dodatak za podizanje guvernale,mislim da to nema veze ,periferna cirkulacija sjajna (mala sala )svako jutro ustajem sa otkrivenim nogama (ako razumete da ne budem vulgaran )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

Rekoh da je motor u standardu medjutim pored grejaca ima i neki dodatak za podizanje guvernale,mislim da to nema veze ,periferna cirkulacija sjajna (mala sala )svako jutro ustajem sa otkrivenim nogama (ako razumete da ne budem vulgaran )

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Kada sam procitao naslov teme htio sam odmah pitati da li imas mozda Metzeler Tourance gore. S tom prednjom gumom sam ja imao velikih problema ma Varaderu, poslije sam na stranim forumima skuzio da nisam jedini. Kod mene se volan tresao na 40-70 km/sat i to jako! Promjenio sam prednju gumu i sve 5, problemi kao rukom odneseni! Baci tu gumu, stavi drugu i nestat ce vibracije.

...iako ne do kraja, ipak je to V2 motor. Tu ce pomoci utezi volana. Oni svojom tezinom ne dozvoljavaju sitnim vibracijama da tresu volan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Kada sam procitao naslov teme htio sam odmah pitati da li imas mozda Metzeler Tourance gore. S tom prednjom gumom sam ja imao velikih problema ma Varaderu, poslije sam na stranim forumima skuzio da nisam jedini. Kod mene se volan tresao na 40-70 km/sat i to jako! Promjenio sam prednju gumu i sve 5, problemi kao rukom odneseni! Baci tu gumu, stavi drugu i nestat ce vibracije.

...iako ne do kraja, ipak je to V2 motor. Tu ce pomoci utezi volana. Oni svojom tezinom ne dozvoljavaju sitnim vibracijama da tresu volan.

Bas tako .Takodje sam i ja vise puta na netu, trazeci mane i vrline pojedinih modela za Africu, naisao na komentar za Tourance da izlazi iz balansa , cak

posle jako malo predjenih km..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

isto tako i Dunlop,u gornjem postu sam naveo da sam bacio NOVE GUME koje su presle 3000 km,to su bile Dunlop,i kada sam dovezao motor da mi vulkanizer ponovo izbalansia prednju gumu,rekao je da je nemoguce,da Dunlop zna imati tu manu kod 19 cola

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja