Jump to content

Moto Zajednica

7 Vespi kroz 5 Drzava, Road to Pontadera

Recommended Posts

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ako ste vi prosli pored Autokomerca na autoputu u subotu onda sam vas video. Bio sam na Wagenfestu koji je tu organizovan i bas ste me prijatno iznenadili. Svaka cast, lepo se provedite, srecan put !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Evo da se javimo...

 

DAN DRUGI

 

Malo nas je poremetio Sonov problem sa Vespom. Ujutru u Zagrebu smo cekali informaciju sta i kako i kakve su sanse da Son sredi problem.

Informacije nije bilo do 12h. Krecemo ka Rijeci, starim putem preko Krlovaca...negde na pola puta Filip iz Makedonije shvata da je zaboravio komplet torbu na jednoj od benziskih pumpi u Zagrebu. Vraca se i ostaje da nam kaze gde i kada se nalazimo. Mi nastavljamo u smanjemom sastavu ka Karlovcu, gde pravimo pauzu i cekamo da nam se Filip javi. Veliko je pitanje da li je torba tamo ili ne a od toga zavisi i njegov dalji put.

Filip se javlja da je nasao torbu, Da se ne bi gubilo vreme on ce do Rijeke auto putem, a mi preko Gorskog Kotara.

Put je odlican a i vreme, nema kise. Medjutim u Delnicama kisa pocinje. Oblacimo kosna odela i nastavljamo dalje. U medjuvremenu Slovencki prijatelji nas cekaju u Rijeci...Vespa klub Slovenija, sa Igorom i ekipom iz Vespa kluba Rijeke.

Kisa pljusti mi smo na nekih 40km od Rijeke, kad eto u susret nam ide Igor... :)

Sprovodi nas do Opatije i kisa prestaje...:)

Filip je vec u Rijeci pa i njega smo usput pokupili.

Druzenje se nastavlja, do kasno u noc, kada krecemo ka Trstu. Igor kao pravi domacin nas predvodi, prelazimo granicu i spustamo se u Trst. Igor se vraca za Rijeku.

E sada, posto je u Trstu par dana padala kisa, sve je vlazno pa i sam kamp. Ali tu se pojavljuje Milan Petracic, iz Vespa kluba Ljubljana koji je pratio nase pripreme i poslo SMS kada smo bili u Trstu.

Dolazi kod nas i odvodo nas u Hotel u kome radi, zinad Trsta u Sezani...Znaci nismo imali reci kako nas je primio, jer nas je upoznao sada. Svaka cast i pohvala za gostoprimstvo, garazu za Vespe, spavanje i dorucak.

 

DAN TRECI

 

Ujutru nastavljamo ka Modeni...dan je super za voznju...i onda iznenadjenje...Son se javlja i kaze da polazi za nama...:)

Vozice autoputem u cugu, do Modene, znaci nekih 1.000km. Deluje prosto neverovatno, ali naznaka da je Son Vespom obisao ceo svet i da je dosada par puta vec vozio u danu po 1.000km... :)

Mi stizemo u Modenu, gde nas ceka Vespa ekipa iz Modene, koja sa nama provodo poprilicno vremena. Smestaj su nam oni obezbedili, a i obilazak sutradan.

 

Izvinajvam se zbog fotki, obecavam cim stignem... :)

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2042 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Свака част,само напред 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

DAN CETVRTI

prve nove info od Sona...dobro napreduje ne spava vec skoro ceo dan i javlja nam da ce biti uskoro u Toskani.Od umopa jer vozi neprekidno od Bgd-a,ne primecuje da polako ostaje bez benzina...pa 8km gura Vespu do najblize pumpe.

Za to vreme mi odlazimo u Maserati privatan muzej koji se nalazi na farmi krava gde se nalazi i fabrika parmezana...vlasnik kolekcije je jedan od .brace Panini...poznatih nama po slicicama Panini.Kada je Maserati hteo da proda svoje modele iz muzeja ,jedan od brace je otkupio sve i napravio privatan muzej.Prilazi nam mladic i pita nas odakle smo.Zeli da nam pokaze farmu...ispostavlja se da je to sin vlasnika muzeja...degustiramo sir.koji se prodaje za 14e kg...proizvodi se u osnovnom pak.od 35kg. samo 20kod dnevno.Napustamo Modenu i pravac ka Firenci.Prolazimo pored Ferarijevog muzeja.Vreme je super,ali u brdima je hladno a ima i kisd...Navigacija nam sd lagano prazni i na nekih 600m .pred odredistem se gasi...ali nalazimo Sona.On nam kaze da je vozio 1.250km za 23h.Sledi vecera pa sutra redovan program i Pontadera Vespa Muzej

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Bravo, majstori! Samo gurajte napred i uzivajte! :takoje:

 

DAN CETVRTI

...Navigacija nam sd lagano prazni i na nekih 600m .pred odredistem se gasi...ali nalazimo Sona.On nam kaze da je vozio 1.250km za 23h.Sledi vecera pa sutra redovan program i Pontadera Vespa Muzej

 

Svaka mu cast! :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

To je entuzijazam i avanturisticki duh.Svaka cast momci.Kada je volja jaka sve je moguce.Sa nestrpljenjem ocekujem slike sa farme kao i sve ostale.Srecan put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

mazohista :lol:

 

slike! :zdravo:

 

Oni koji koriste Facebook, mogu pratiti putesestvije ovih sektasa (Vespasa) na stranici WeRideWvweywhere [VozimoSvuda}.

Tamo vec ima fotografija iz muzeja u Pontaderi, iz Firence, Rijeke, Zagreba. :care::takoje::moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

mazohista :lol:

 

slike! :zdravo:

 

Oni koji koriste Facebook, mogu pratiti putesestvije ovih sektasa (Vespasa) na stranici WeRideWvweywhere [VozimoSvuda}.

Tamo vec ima fotografija iz muzeja u Pontaderi, iz Firence, Rijeke, Zagreba. :care::takoje::moto3:

nashao! hvala za hint :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

Trenutno se voze po Toskani! Večeras su zanoćili u kampu!

 

Evo jedna fotka, preuzeta sa FB profila jednog od učesnika ove ekipe, Mare se neće ljutiti zbog deljenja iste.

post-7198-0-60079000-1370560037_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Izvinjavam se zbog manjka fotkiu, ali u Italiji je lakse naci zlato nego free WiFi.

Sreanica ozimoSvuda na fejsu je dostupna svima, ako neko zeli fotke dok mi ne ukacimo negde neki net pa da iste postavimo i ovde.

 

DAN PETI

 

Posto je Son ukucao putanju koja je dosta neobicna, krecemo ka Pontaderi. Put je malo makadammalo osfalt, predivno. U pontaderu stizemo po dogovoru, i ispred muzeja nas ceka rukovodstvo, Muzeja, ali i ljudi iz Piaggio fabrike. Takodje nas docekuju i ljudi iz Svetskog Vespa Kluba, Marki Mancoli, kao i Marko Rizini koji je zaduzen za PR u Piaggio Grupaciji. Fotkanje pored Sonove vespe sa kojom je obisao svet, mali intervju, i obilazak muzeja sa kustosom istog, sve do u detalj objasnjeno.

Sledi iznenadjenje, ljudi iz Piaggio grupacije su nam omogucili ulazak u Fabriku....nestvarno, da vidimo kako se sklapaju vespe ali i liniju sklapanja nove vespe. To do sada nikome nije bilo dozvoljeno,semitalijanskim dilerima.

Posle obilask fabrike, rucak sa domacinima, a onda pun gas ka Pizi, i odlazak kod naseg prijatelja Gianluke, najpoznatijeg Italijanskog vesparosa...

 

Meso smo kupili, pravimo Fiorentinu na rostilju, to je rozbratna kilo po coveku, rshinski je ispalo, Gianluka je bio pravi domacin, i pripremio nam je sam pizzu, ima covek pizza pec na drva.

 

Krecemo ka Firenci, ali moracemo autoputem zbog vremena, mali problem moja 125ccm po nihovom zakonu nesme na isti.

ALi sta je tu je, vozim u sredini, drizm pun gas i silazimo sa auto puta bez problema.

 

Firenca sta reci...u smestaj dolazimo u dve ujutru, i spavanje pa sutra Toskana, najlepsi deo puta.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

DAN SESTI

 

krecemo u obilazak Toskane,Son je bio vespom pre neopunih mesec dana i izuco je sve najbolje puteve, neverovatno kako to izgleda. GoPro se pali na svakih par minuta, tri komadaimamo, madanazalost ne mozemo da ih dopunimo, jer nisam stigao da namestim USB punjac na moju vespu pred put. Ja shvatam da mi je zadnji amortizer propisao, ali je o.k. mislim pazljivije ulazim u krivene itd. Marko Stankovic gubi kapicu sa svecice, alito resavamo, a Dejan Avramovic, ima slabiji kontakt na istoj pa i to resavamo usput. Sve je o.k. jer se meni to desilo 2011.-te tako da smo to resili za minut.

Fotkanje je na svakih 20km jer stvarno vile izgledaju nestvarno, na brezuljcima, okruzdene vinogradima, a prilazi su svi posuti sljunkom, i drvoredi su nezaobilazna stvar.

Stizemo u kamp u vecernjim satima.

Smestamo se u bungalove pa sutra lagano ka Ankoni gde cemo u vecernjim satima da se ukrcamo na trajekt ka Splitu

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

...u Italiji je lakse naci zlato nego free WiFi.

Donesi mi onda 250g zlata, sitno seckanog molio bih.

 

Sent from Tadžikistan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

Ekipa je noćas trajektom, ako se ne varam, iz Ankone došla do Splita. :moto3:

Danas su malo osolili guz'ce, ako je verovati fotografijama na fejZbuku!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja