Jump to content

Moto Zajednica

Tura okolo Srbije

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

POzdrav svima, Uskoro negde pocetkom Avgusta ako Bog da uhvatim neki Slobodan dan sa posla planiram sledece: Tura okolo Srbije u 5 dana sa kampovanjem. Tura bi se sastojala ovako nekako :

 

1 Dan

 

 

Polazak iz Beograda ispred TC Usce u Jutarnjim casovima

 

-Pancevo, Banatsko novo selo, Alibunar, Vrsac, Plandiste, Zrenjanin (pauza sa ruckom), Kikinda, Novi Knezevac, Horgos, Subotica (Palicko jezero kampovanje I nocenje)

 

2 dan

 

Polazak posle dorucka I kafe u jutarnjim casovima sledecom rutom: Sombor, Vrbas, Novi sad (pauza) Ruma, Sabac, Loznica, Banja Koviljaca, Ljubovija, Bajina Basta (kampovanje I nocenje.

 

 

 

3 dan

 

POlazak nakon dorucka I kafe u jutarnjim casovima sledeca ruta: Cajetina, Nova Varos, Sjenica, Novi Pazar (pauza) Raska, Josanicka Banja, Koznica, Grcak , Aleksandrovac (kampovanje I nocenje)

 

 

 

4.dan

 

Polazak nakon kafe I dorucka u jutarnjim satima sledecom rutom: Brus, Blace, Prokuplje, Nis (pauza) Leskovac, Vlasotince, Babusnica, Pirot , Temska , Kalina, Gornja Kamenica, Knjazevac, Zajecar(kamp I nocenje)

 

 

 

5dan

 

 

 

Polazak iz kampa u ranim jutarnjim casovima nakon kafe i dorucka . Ruta je sledeca: Negotin, Kladovo, Donji Milanovac, Golubac, Veliko Gradiste, Pozarevac, Mala Krsna, Umcari, Vrcin i Beograd (docek na dogovorenom mestu)

 

 

 

Po mojim proracunima od prilike bi imalo ukupno 1800-1900km cela ruta. Ovo je ono najgrublje planirano a detalji tek slede. Planirano je druzenje sa moto klubovima po gradovima koje prolazimo i u kojima kampujemo. Ali sve je uslov lepo vreme i za mene moji slobodni dani :). Ako ima interesanata da mi se pridruzi u ovom pohodu neka se javi ovde na forumu ili u PP . Planiram negde pocetkom eventualno sredinom Avgusta da krenem . Pozz svima i molim za misljenja

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Evo ti jedan plus za pocetak. Ja bih se vise fokusirao na prirodne lepote na ovoj turi a manje na urbana mesta na koja nailazis. Vidim da spominjes druzenje sa moto klubovima i ja to zamisljam na primer vozis od grada do grada bez stajanja, udjes u grad i sednes sa ljudima u neki kafic. Popijes pice palis motor i gas do sledeceg mesta i tako svaki dan. To se meni recimo ne svidja. Mada mozda sam ja pogresno protumacio plan.

 

Pogledaj putopis od clana Zeljko transalp. On je uradio nesto slicno i takva tura je odlicna.

 

Praticu temu pa cu i da preporucim neke stvari iz mog kraja (dan 4) :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

I ja bih ti dao savet kao bopk. Eto, na primer tvoj 4. dan. Plan ti je da zvizneš 112km od Aleksandrovca do Niša i da napraviš pauzu. A onda da izvezeš 234km do Zaječara u cugu i tamo prenoćiš. Ne znam dal si išao tim putevima, ali ja ih vidim ovako: Aleksandrovac-Blace, lep i interesantna put (ne uvek i podloga na istom) ali od nešto ispred Blaca pa sve do Niša možeš samo da zavrneš gas, sve je manje više ravno i očas posla si tamo (mada nisi video Magarevo, ni Hisar, ni ništa usput...). I onda praviš pauzu. A kad kreneš od Niša rutom koju si naveo, predsotijiti i lepih krivina i lošeg asfalta, a iznad svega prelepe okoline. I prirode i građevina. Da prozujiš pored Pirota a ne svratiš u ''Ladnu vodu''? Proletiš pored slapove Temštice? Ne svratiš u manastir Temsku? Ne staneš nekoliko puta da vidiš divnu prirodu i ineteresantne stare kuće na potezu preko Kalne? Tih 346km koje planiraš za taj dan mogu da ispadnu jako dugački. Put poprilično izuvijan (na kratke krivine) i sa ne baš odličnim asfaltom, a oko tebe lepota kolko hoćeš. Pravci koje si odabrao su predivni, u svakom pogledu, preporučio bih ti da se malo bolje raspitaš šta sve može nenadano da ti skrene pažnju usput, da ti dan ne bi bio prekratak...

Mada, sto ljudi sto ćudi. Jedan moj poznanik nam je pričao da su mu najsuludije potrošene pare na 4-5 dana proputovanja motorom kroz Italiju. Kaže da je video samo autoput i mutno pored njega. Išli ljudi da produvaju mašine po dobrom asfaltu, videli usput nisu ništa, a nisu ni planirali.

U svakom slučaju sa srećom, i da se nauživaš!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

I ja bih ti dao savet kao bopk. Eto, na primer tvoj 4. dan. Plan ti je da zvizneš 112km od Aleksandrovca do Niša i da napraviš pauzu. A onda da izvezeš 234km do Zaječara u cugu i tamo prenoćiš. Ne znam dal si išao tim putevima, ali ja ih vidim ovako: Aleksandrovac-Blace, lep i interesantna put (ne uvek i podloga na istom) ali od nešto ispred Blaca pa sve do Niša možeš samo da zavrneš gas, sve je manje više ravno i očas posla si tamo (mada nisi video Magarevo, ni Hisar, ni ništa usput...). I onda praviš pauzu. A kad kreneš od Niša rutom koju si naveo, predsotijiti i lepih krivina i lošeg asfalta, a iznad svega prelepe okoline. I prirode i građevina. Da prozujiš pored Pirota a ne svratiš u ''Ladnu vodu''? Proletiš pored slapove Temštice? Ne svratiš u manastir Temsku? Ne staneš nekoliko puta da vidiš divnu prirodu i ineteresantne stare kuće na potezu preko Kalne? Tih 346km koje planiraš za taj dan mogu da ispadnu jako dugački. Put poprilično izuvijan (na kratke krivine) i sa ne baš odličnim asfaltom, a oko tebe lepota kolko hoćeš. Pravci koje si odabrao su predivni, u svakom pogledu, preporučio bih ti da se malo bolje raspitaš šta sve može nenadano da ti skrene pažnju usput, da ti dan ne bi bio prekratak...

Mada, sto ljudi sto ćudi. Jedan moj poznanik nam je pričao da su mu najsuludije potrošene pare na 4-5 dana proputovanja motorom kroz Italiju. Kaže da je video samo autoput i mutno pored njega. Išli ljudi da produvaju mašine po dobrom asfaltu, videli usput nisu ništa, a nisu ni planirali.

U svakom slučaju sa srećom, i da se nauživaš!

 

Hvala na savetima , ovo sam samo ono najgruplje isplanirao pravac rute a o detaljima cu jos da prodiskutujem sa samim sobom :) moram da se konsultujem sa vama I sta predlazete jer ovo je sastavljenona brzinu kao pravac a tek dolaze finesse I plan obilaska naravno, Naravno da ne zelim da prozujim samo onako I planiram u svakom vecem mestu da odvojim malo vremena za obilazak I fotografisanje lepih delova grada I prirode I pored puta naravno :), Lepo bi biloda ako neko hoce da se prikljuci u ovom putesestviju. Tek slede finalna planiranja I razrada :) tako da ako neko zeli da mi predstavi leote svoga kraja koji je na putu moje rute onda prihvatam sugestije .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Na svaki planiran dan dodaj još 50-60km ili ako ti je lakši račun 3-4-5 sati vožnje i razgledanja.

 

To nek počne da ti važi od Šabca. Sever ne poznajem dovoljno pa da procenim.

 

Ja po jugu, istoku i zapadu kad vozim ne prelazim 70, iz više razloga 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

Na svaki planiran dan dodaj još 50-60km ili ako ti je lakši račun 3-4-5 sati vožnje i razgledanja.

 

To nek počne da ti važi od Šabca. Sever ne poznajem dovoljno pa da procenim.

 

Ja po jugu, istoku i zapadu kad vozim ne prelazim 70, iz više razloga 8)

 

 

planiram laganu voznju , recimo max 100km/h u jer zelim da uzivam , nakon stresnog perioda na poslu , tako da idem na relax I uzivanje , A tek po jugu , sicevacki deo , leskovac , vlasotince, babusnica I taj deo planiram laganu skroz voznju , to je najtezi deo puta po meni . A bikeri koji bi zeleli da mi se pridruze ili da nam budu domacini za razgledanje grada u kojem boravimo neka se jave da se dogovorimo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pirot, Babušnica i ta okolina, nemoguće je voziti brže od 80, veruj mi.

 

Loznica B Bašta, odličan asvalt i Drina SVO svreme sa desne strane, možeš da peglaš ali šteta je.

 

Treći dan ti je prepun krivina i uspona/spuštanja. Preko 80 i da bleneš okolo, teško.

 

Peti dan, Dunavska, nemam komentara :moto3:

 

Ja bih umesto u Vojvodini, potrošio taj jedan dan dole na jugu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

Pirot, Babušnica i ta okolina, nemoguće je voziti brže od 80, veruj mi.

 

Loznica B Bašta, odličan asvalt i Drina SVO svreme sa desne strane, možeš da peglaš ali šteta je.

 

Treći dan ti je prepun krivina i uspona/spuštanja. Preko 80 i da bleneš okolo, teško.

 

Peti dan, Dunavska, nemam komentara :moto3:

 

Ja bih umesto u Vojvodini, potrošio taj jedan dan dole na jugu.

 

 

Za treci dan sam upoznat :) iz tog sam kraja , posebno put Sjenica-Novi Pazar :), mesto se zove Postrmac (mozes li pogoditi sto :) ) , u glavnom hvala na informacijama od vke koristi su

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

Evo ti jedan plus za pocetak. Ja bih se vise fokusirao na prirodne lepote na ovoj turi a manje na urbana mesta na koja nailazis. Vidim da spominjes druzenje sa moto klubovima i ja to zamisljam na primer vozis od grada do grada bez stajanja, udjes u grad i sednes sa ljudima u neki kafic. Popijes pice palis motor i gas do sledeceg mesta i tako svaki dan. To se meni recimo ne svidja. Mada mozda sam ja pogresno protumacio plan.

 

Pogledaj putopis od clana Zeljko transalp. On je uradio nesto slicno i takva tura je odlicna.

 

Praticu temu pa cu i da preporucim neke stvari iz mog kraja (dan 4) :)

 

 

mozes da nam budes domacin :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Evo ti jedan plus za pocetak. Ja bih se vise fokusirao na prirodne lepote na ovoj turi a manje na urbana mesta na koja nailazis. Vidim da spominjes druzenje sa moto klubovima i ja to zamisljam na primer vozis od grada do grada bez stajanja, udjes u grad i sednes sa ljudima u neki kafic. Popijes pice palis motor i gas do sledeceg mesta i tako svaki dan. To se meni recimo ne svidja. Mada mozda sam ja pogresno protumacio plan.

 

Pogledaj putopis od clana Zeljko transalp. On je uradio nesto slicno i takva tura je odlicna.

 

Praticu temu pa cu i da preporucim neke stvari iz mog kraja (dan 4) :)

 

 

mozes da nam budes domacin :)

 

Naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Sr Mitrovica
  • Motocikl: Funduro

Moj savet ti je da izbegnes Vojvodinu,jer je dosadna za voznju. Sve same njive i beskonacni pravci, nema nista zanimljivi da se vidi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Suzuki INTRUDER C800 VOLUSIA

Moto klub KLADOVO ti je NA raspolaganju sto se tice informacija, pomoci i uloge domacina u ovom kraju Srbije!!

Javi nam samo detalje dana koji planiras da prodjes ovuda i nema frke!! :takoje:

Ili ovde na forumu, PP, fejs, mail...

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

Moto klub KLADOVO ti je NA raspolaganju sto se tice informacija, pomoci i uloge domacina u ovom kraju Srbije!!

Javi nam samo detalje dana koji planiras da prodjes ovuda i nema frke!! :takoje:

Ili ovde na forumu, PP, fejs, mail...

Pozdrav

 

 

hvala brate sigurno se javljamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

I ja se slazem za Vojvodinu ...Na primer put Subotica-Sombor je nesto najdosadnije sto mozes doziveti :)

 

 

60km I nije neka velika kilometraza da bude dosadno :) mada ko zna mozda nesto I bude zanimljivo , ocu da vidim sombor , nisam nikada bio tamo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Moto klub KLADOVO ti je NA raspolaganju sto se tice informacija, pomoci i uloge domacina u ovom kraju Srbije!!

Javi nam samo detalje dana koji planiras da prodjes ovuda i nema frke!! :takoje:

Ili ovde na forumu, PP, fejs, mail...

Pozdrav

 

Stalno vi zovete nas iz vojvodine kod vas, mislim da je red da i vi dodjete nekad kod nas. Malo je dosadna voznja , sve ravno, ali ima svega da se vidi ako nista interesantno onda prelepa fruska gora i bezbroj manastira na njoj. Evo otvoren poziv Kladovcanima da nas posetite. Bratstvu ,, usamljeni vuk" ce biti cast da vas ugoste.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV, Yamaha yz 250f, Piaggio Zip

odlicnu akciju planiras. samo kasno. nece niko moci da krene tvojim tragovima, kada napravis idealnu rutu na osnovu saveta kolega.0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

odlicnu akciju planiras. samo kasno. nece niko moci da krene tvojim tragovima, kada napravis idealnu rutu na osnovu saveta kolega.0namigivanje.gif

 

 

sto kasno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

Druze, zacrtaj sebi plan puta i pichi..., . po ovim komentarima (svako ima nesto sto mu se svidja/nesvidja) neces vishe ni sam znati kuda bi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

Druze, zacrtaj sebi plan puta i pichi..., . po ovim komentarima (svako ima nesto sto mu se svidja/nesvidja) neces vishe ni sam znati kuda bi..

 

 

a znas brate veliko je 1800 km da sam ides, ja bi voleo bar jedan najmanje da je samnom, sta znas sta moze da se desi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Pokupi nekoliko brojeva telefona drugara sa foruma sa rute kojom planiras ici {za nedaj Boze problema} i svako ce ti pomoci ako zatreba. Za pocetak; Dane Novi Sad 064-4889745 :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

odlicnu akciju planiras. samo kasno. nece niko moci da krene tvojim tragovima, kada napravis idealnu rutu na osnovu saveta kolega.0namigivanje.gif

 

Отприлике тако! Кад свако каже шта је најбоље и најљепше, видимо се ЗЗ-топе за неких годину, двије :)

 

Мада, видим да те копка шта има "у тем Сомбору" и дали стварно жене пију вина;)

Срећно гдје год пошао, а ко зна; можда се и видимо ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja