Jump to content

Moto Zajednica

Viljuske (semerinzi)

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova

Zdravo svima,imam yamahu fzr 600 '89 hteo bih da promenim semering ( na viljuske) pa bio bi mi potreban savet za to ,ako imate neki klip na you tube da mi posaljete link,jer ja sam guglao i nisam mogao nista naci....hitno mi je potrebno molim vas da mi pomognete.....hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

ne znam da li je to stvar za nekog ko nije to radio, preporucio bih ti da odes kod majstora, ja takodje trebam da zamenim semeringe i ulje oko 4000 din treba da izadje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Ma ja zivim na Kosovu ,i nema ovde nekih majstora Sipci se prave da sve znaju da rade a u stvari ne znaju nista...pa bih pokusao sam,a sto je najgore cak i nemam gde ovde da kupim semering....hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Pogledao sam,ja sam skinuo forks sa motora i sada imam problem u viljusci ima jedan sraf koji je od prilike na sredini koliko sam ja mogao da primetim,i taj sraf je vise ugaoni,ne mogu da ga odvijem ,kada pocnem sa odvijanjem sa donje strane sa imbulsom vrti se na polovini jer treba da udje u viljusci neki drugi kljuc da bi mogao da se odvije ,pokusavao sam da mu umetnem neku maticu,ali ne moze,ovde na slici vidim da je taj vario nekakvu maticu broja 24,ali kod mn je drugacije taj sraf dodje mu kao torax!

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Novi Bečej
  • Motocikl: YAMAHA 850 TDM

Nije, isto je imbus ali mislim da nije 24 kao ovde nego je manji. Ja sam pravio za jednog tundercata sam, pa cu sutra da premerim i napišem ti ovde. Ja sam to vrlo brzo napravio od 1/3 coll cevi malo zatupio na četiri ivice i to mi je odradilo posao. možda stignem i da slikam pa ti postavim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ako mislis na sraf sa donje strane teleskopa, on se srafi u oprugu i okrece se, nekad ume da pravi problem. Treba ti pneumatski odvijac ili pokusaj sa levom busilicom cekicarom(kljuc stavis u futer).Strogo vodi racuna o kolicini ulja! Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

ne,meni je potrebno samo da nadjem neki kljuc imbus ili sta li je vec da proguram kros cev ucvrstim i onda nastupa sraf sa telekopa,mora tako jer sam pokusao samo da odvijem sa donje strane teleskopa,ali nece dok se u cevi ne nadje odgovarajuci kljuc tipa imbulsa..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Drugari nasao sam kljuc,to je cevasti UNIOR kljuc 19 mm ,nmg postaviti sliku ,valjda ne znam kako se postavlja...ubacio sam taj cevasti kljuc u viljusci ,onda sam na jedan od nastavka gidore stavio sraf broj 24 mm i sve to povezao sa onim sipkama od gidore, krckalica i odvijanje..mozda ce da se pitate zasto bas 24 mm ,jer cevasti kljuc je sa jedne strane 19mm sa druge 24 mm....

 

E sada o5 pomagajte,na semeringu pise:BR3602E da li je to broj semeringa i da li po tom broju se kupuje?

Sta sve treba da se zameni na viljusci ukljucujuci i semering ,kada sam sknuo video sam neke kao sajme onako malo vece ,slikao sam ali nmg da postavi sliku da vidite,/

Koliko ulja treba se sipati,gde kupiti ulje i saljite neki link gde da narucim semering i ostale zajebancije...

 

Hvala vam do neba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja