Jump to content

Moto Zajednica

potreban savet oko yamahe fzr 1000

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Risan

imao sam kvar na kvacilu(razlecelo se) zamenio sa ga ali mi se javio neki cudan zvuk kada sam upalio motor , rastavim motor i nadjem ostecen 4 cilindar ....... Da li neko zna da li je moguca zamena kosuljca ili neko drugo resenje?

 

post-2356-12878992474903_thumb.jpg

post-2356-128789924751_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa odnesi na masinsku obradu da ti ubace novu hilznu,,ali sad ces morati i nove karike da stavis jer ce mozda ako stavis stare da pocne da ti dimi ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd

menjaj komplet cilindre to je najbolje resenje

 

mozes da uvezes  iz nemacke  ili pokusaj kod nas nesto da izbunaris, evo ti neki brojevi 063 426 674 iz srbije ili 063 833 717 iz bosne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s DVT ,Triumph Street Triple R ,Triumph Speed Triple 955i , Kawa Z 650 i ostalo

hilzna ti je pukla zato sto su ti komadi lamele uleteli u karter,verovatno si  duze vozio sa pokvarenom lamelom, to se desilo i meni samo sam ja promenio lamelu na vreme i opet mi je uljna pumpa bila puna komada od lamele pa sam morao da je skidam i cistim ,lamela kod exup-a hoce da pukne zato sto dobije luft u menjacu  i onda kada brzo startujes jednostavno zakuca kao kada bi ubacio u prvu bez kvacila ,tada puca lamela .inace to se desava samo onima koji tockiraju motor ,moj ti je savet nadji ceo motor i promenis,koje ti je godiste motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

kod fzr 1000 kada se menjaju lamele ima caka kako se kvacilo sklapa.lako je moguce da je neko olako shvatio zamenu lamela,ono-izvadis stare stavis nove,i to je to.ako se ne sklopi dobro,postoji mogucnost da kada se stisne rucica kvacila,napravi prostor baj jednoj lameli da izadje na neki nacin van korpe-znaci da strci.ako si skoro pre toga menjao lamele,lako je moguce da je to razlog.ne mogu zamisliti sta se desava ako neko jos oplete po gasu,a uz put jos malo brze pusta kvacilo.lako dolazi do lomljenja zuba korpe-znaci sledi havarija.

ja imam cilindar od fzr.ivan82 je gore ispisao moj broj: 063/426-674

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Risan

pa motor je 1996 god a lamele nisam mjenjao tako sam ga uveo iz italije a  mjenjanje kompletnog cilindra ne bi mi bas odgovarala jer onda bi morao u papire da mjenjam broj a to kod nas ide malo komplikovano... pa mi iozgleda jedino preostaje da ga odnesem u remont da mi zamjene kosuljicu ako ne onda cu da trazim cilindar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa motor je 1996 god a lamele nisam mjenjao tako sam ga uveo iz italije a  mjenjanje kompletnog cilindra ne bi mi bas odgovarala jer onda bi morao u papire da mjenjam broj a to kod nas ide malo komplikovano... pa mi iozgleda jedino preostaje da ga odnesem u remont da mi zamjene kosuljicu ako ne onda cu da trazim cilindar

pa kakve veze imaju cilindri sa brojem motora???pa nepise na njima brij motora to pise na bloku a kod tebe se razdvajaju cilindri od bloka???

a nakraj krajeva najednostavnije resenje je da odneses na masinsku obradu da ti zamene jednu hilznu i resena stvar,samo si pogresio ako si izvadio klipove napolje iz ostalih 3 jer sad moras da stavis nove karike,da nebi dimio posle sklapanja ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

neznam kako kod drugih ali kod mene postoje tri broja broj rama broj dekla motora i broj cilindra

 

ma to na cilindrima ti nije broj motora nego kubikazaa i seriski broj dela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Takodje sam imao ''operaciju'' na FZR-u 1000 i koštala je djavo ipo. Dok odradiš cilindre, dok pazariš karike(200E), dihtunge(120E), pa još ponešto što treba kad si ga već ''otvorio'' izaći ćete malo više nego ceo polovan motor. Ovako, uzmeš polovan motor, izvadiš stari, ''metneš'' novi i teraj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Takodje sam imao ''operaciju'' na FZR-u 1000 i koštala je djavo ipo. Dok odradiš cilindre, dok pazariš karike(200E), dihtunge(120E), pa još ponešto što treba kad si ga već ''otvorio'' izadći ćete malo više nego ceo polovan motor....

 

I onda si se usrećio kupivši kawu... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

u saobracajnoj bi trebao broj motora da bude upisan onaj koji se nalazi iznad dekle od kvacila,kod cepa gde se sipa ulje u motor.

ukoliko ipak ima neki broj na cilindru,a da lici da je ukucavan,onda je to neko ukucavao.

po meni ti je najbolje da zamenis samu kosuljicu cilindra.najlepse i najlakse bi bilo kupiti neki drugi motor da se ubaci,ali koliko to zadovoljstvo kosta?taj motor moze da bude u gorem stanju,nego sto je tvoj.na kraju ko ce ti garantovati za neki motor da je 100% ispravan,ako bi vec trebao da das neke vece pare?da neko zameni karike u svome motoru,i dihtunge,i mozda jos nesto,pa koliko bi on trebao da ti trazi za takav motor?znam samo jedno da za male pare 100% 'ispravan' motor ne mozes kupiti.

kosuljicu mozes uzeti od mene,ili od nekog drugog,nebitno je.vazno je da resis problem-a da bude sto manje bolno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja