Jump to content

Moto Zajednica

TALE

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

To i mene interesuje, vidim da je on jedan od ovlascenih Suzuki servisera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Goooomila Suzukija je non-stop kod njega na servisu, nije to džabe! Mišljenja su opreèna (èak ni ja ne znam šta mislim) da zna - zna, dalje sve zavisi od tvog liènog pristupa i nastupa :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Dobar majstor...Tale i Kocka su ,pre 20 godina, drzali servis zajedno, a sad se pljuju preko mushterija....Sa ljudske strane?!?!?! Proceni sam.

Ja sam imao jedno loshe iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Jedan drug iz Mladenovca je imao Suzukija 550 i vozio je kod njega da mu uradi neku sitnicu na menjacu.

Uzeo mu je 170e i posle 3 dana to se sve raspalo i sjebalo mu ceo menjac.

I kaze da je covek prevarant za medalju.

 

To je ono sto sam ja cuo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Ekaterinburg Rusija
  • Motocikl: Iz jupiter 5, Ural k 750 custom

I jeste prevarant za razliku od Radeta kockastog zato su se i raspali posto je 80% motora i kola (radili su i jedno i drugo) koje Tale uradi dolazilo na reklamaciju pa je Rade jedan dan resio da se odvoji !!! Sinoc je ortak uzeo Suzuki dt350 iz 1997 od prvog vlasnika koji odrzavao Rade kockasti

i na motoru nema sta da pipnes da nevalja!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
i na motoru nema sta da pipnes da nevalja!!!

Hoces reci da je na motoru sve besprekorno ili ne valja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)
i na motoru nema sta da pipnes da nevalja!!!

Hoces reci da je na motoru sve besprekorno ili ne valja?

Tale mi je popravljao (zapusavao) karter, tj. sraf na karteru, jer je iz njega curilo ulje. Kad sam dosao kuci ulje je ponovo pocelo da curi (inace, zivim 300 metara od njega). Reklamirao sam, on se ceskao i rekao da vise nista ne moze da uradi (pre toga mi je narezao, naravno, odokativno i nakrivo, sraf), a pare 20 eura nije ni pominjao. Kod njega NIKAD vise. On je seronja, cini mi se kao i Stankara kod koga sam bio zadnji put juce jer sam kupio kawu en 500, a on i ona riba sto tamo radi (ne znam sta mu dodje), nude mi eliminatora 125 i unapred kude moj motor, za koji tada nisu znali da sam ga vec kupio, samo da mi uvale kantu od 125 kubika i jos se ubedjuju sa mnom da i nije tako slab. PS: ima 15ks, a moj 50ks. Zar ne mislite da je to nemoralno. Inace, vozim motore 20-tak godina i nisam nimalo naivan, sta mislite sta rade tek klincima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Eeee drugari moji, da vam ispricam ja pricu o Taletu jos iz vremena kada sam bio klinac sa svojom Yamahom Dt80.

 

Kupio ja motor od Frenky-ja koji je do prosle godine drzao prodavnicu delova u Gvozdicevoj kod Zokija Tehnodelte. I platio ga 1400 maraka. Navodno, nove lamele, sve super, ovo ono, zakuca meni menjac posle dva dana jer se pojela bixna na kurbli, pa je zupcanik stao ukoso i blokirao.

Ucenim ja Frenkija (dugovao sam mu jos 120 maraka) i on mi kaze da ima druga koji ima servis, duguje mu ne znam koliko i td i odvede me do Taleta. Ostavim motor, i ne uspevam da ga uzmem nazad 3-4 meseca, Tale se pravi lud, Frenky isto i tako su me setali to vreme, dok na kraju nisam otisao do Taleta i uzeo motor na silu i uz svadju. Covek odlepio, nece da kaze sta je problem, motor rasturen, ja se ne vozim, Frenky uzeo pare... Na kraju se posvadjam sa Taletom, on hteo da pusti Pitbulla na mene i ortaka, mi hteli da ga bijemo, opsta ludnica. Na kraju odemo mirno, krenem sam da radim motor i provalim da mi je stoka pola navoja na motoru oblajznuo krivim srafljenjem matica. A sto je najgore jedan od te polovine navoja je bio navojna radilici!!!!! I sta ja sada da radim???? Posle sam odvezao bajk kod Milosa, spaletovog necaka ili tako nesto. U to vreme je radio u Stankari. Covek je morao da sece radilicu , pa mi zbog toga pogonski zupcanik na radilici legao samo do pola na korpu, uzas!!!

 

Ne znam sta da kazem, vidim da su mu navoji uza struka sjebavanja. Moj savet vam je da coveka izbegavate u sirokom luku sto se servisiranja tice, a slobodno kupujte delove od njega ako imate Suzuki... Uostalom, pitajte Hitmana za sve ovo, njemu sam prodao DT-a posle nekoliko godina, a kada je kupio Suzu DR350, kupovao je neke delove kod Mr. T-ja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Ta prica ne pije vodu, jer je jako smesna.Pravi ljudi znaju istinu, a sto se Taleta kao majstora tice, on ne pripada grupi nadri majstora, sto pokazuje njegov obim posla koji je konstantan tokom cele godine.

Licno imam veoma dobro iskustvo sa njim, mnogo je korektan i zeli svakome da izadje u susret iako sve radi sam.

 

Njegov rad i pedantnost je njegova najbolja reklama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Ta prica ne pije vodu, jer je jako smesna.Pravi ljudi znaju istinu, a sto se Taleta kao majstora tice, on ne pripada grupi nadri majstora, sto pokazuje njegov obim posla koji je konstantan tokom cele godine.

Licno imam veoma dobro iskustvo sa njim, mnogo je korektan i zeli svakome da izadje u susret iako sve radi sam.

 

Njegov rad i pedantnost je njegova najbolja reklama.

 

A koji su to, sefe, 'pravi ljudi'? Covek lepo napise sta mu se desilo, ali on nije u pravu, on je lazov, vazno je da 'pravi ljudi', kao sto si ti, znaju istinu. Bas si lep nacin odabrao da se predstavis forumu, prvi post, pa odmah etiketiras ljude da su lazovi. Korektno bi bilo da si izneo svoje pozitivno iskustvo, i zadrzao se na tome, umesto sto flejmujes okolo bezveze.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

ljudi pre par dana kupiio sam GSX750R-k7,novog naravno. Ljudi iz euro sumara su mi preporucili Taleta da mi odradi servise koji su obavezni u garanciji motora,postao sam ne siguran citajuci razna izkustva.Sta da radim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Moja ti je preporuka da ga izbegavas,mislim da ima jos zvanicnih servisera suzukija tako da ne bi gubio garanciju na motor,mada proveri ti to najbolje tamo gde si kupio motor ko je sve ovlascen za suzuki :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

K7, Tale je ovlasceni serviser za suzuki, tako da nije frka sa tim posto ti je motor u garanciji. A za ostalo...paaa, dobro dosao u Srbiju, nas mentalitet je cudo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

ljudi pre par dana kupiio sam GSX750R-k7,novog naravno. Ljudi iz euro sumara su mi preporucili Taleta da mi odradi servise koji su obavezni u garanciji motora,postao sam ne siguran citajuci razna izkustva.Sta da radim?

Imash izbor od Taleta i Joce sa Karaburme(takodje ovlashcen od Euro Sumara). Ja sam zadnji put radio kod Joce i zadovoljan!  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Nemam nista protiv coveka ali me najvise me nervira kad me neko pita za moj motor:

Da li je to Taletov motor. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Danas me put nanese do Taleta i lepo se ja ispricam sa covekom, bio je vrlo ljubazan, sve sto sam pitao njega i njegovu zenu sve su mi lepo odgovorili, onda sam im ja prijateljski uzvratio uzvratio odgovorima na njihova pitanja (iz moje struke naravno) i na kraju covek sam i bez ustrucavanja pregleda moj rastimovani KYMCO i potanko mi objasni da moj motor nije video apsolutno nikakvo razvlacenje na panteru( za sta su iz KDM-a napravili profakturu na 8000 dinara ???) i objasni mi do u detalje i zasto (covek inace radi procene stete za pojedine osiguravajuce kuce).Eto to su bila moja iskustva sa majstor Taletom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

..... dali ima neko još iskustva sa nekim suzinim  ovlašćenim servisima

stize mi u junu a ne bi da stojim "majstoru" iznad glave i da proveravam svaki njegov korak, iskreno sam se bas precepio od ovih vasih iskustava i najradije bi prvi servis i sve ostale sam uradio ali onda gubim garanciju zar ne ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja