Jump to content

Moto Zajednica

Prekidač i filter

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Odavno rešavam da rešim problem oko "ćope" pošto mi je mnogo puta ostajala spuštena.Nabavio sa prekidač od nekog motora,dva releja,silikonska dioda,buksne i neki metar kabla.Neko će se pitati zašto dva relja?Evo zašto,pošto prekidač ima mirni i radni kontak reših da oba iskoristim,kad je spuštena ćopa motor pali a kad se ubaci u brzinu prekida napajanje bobina pa automatski gasi motor.

Kada je ćopa podignuta drugi rele ima ulogu da da "struju" prekidaču za svetla i svetla su upaljena.

Imao sam dilemu oko filtera za vazduh dali da kupim originalni ili da budzim nešto.Pošto je originalni za mene skup reših da napravim,pa sam kupio filter od golfa tdi i napravio konstrukciju od prohroma,zadovoljan sam kako motor sa ovim filterom a i ćopa-prekidač završava posao :zdravo:Uf,postavih velike slike :neznam:

post-16993-0-15482500-1367838203_thumb.jpg

post-16993-0-49072200-1367838261_thumb.jpg

post-16993-0-06468700-1367838312_thumb.jpg

post-16993-0-47768700-1367838375_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Светла ти се аутоматски пале кад подигнеш ножицу? Лепо, лепо! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Светла ти се аутоматски пале кад подигнеш ножицу? Лепо, лепо! :takoje:

Stim što prekidač za svetla ima funkciju,mogu da se isključe svetla onda ni rele nema nikakvu ulogu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Ja sam na mom CB750K isto budzio filter za vazduh. Uzeo sam skalpel i iz originalnog 'kostura' filtera izrezao onaj cik-cak karton (sta li je vec). Ostala je samo metalna konstrukcija.

 

Zatim sam kupio neki filter papir za aspiratore (kostao je oko 150din, a dovoljno materijala za jedno 5 filtera) isekao traku u sirini te metalne konstrukcije filtera i obavio jedan krug na mestu gde je bio onaj cik-cak papir, tako da bude priljubljen uz onaj rupicasti deo na sredini 'kostura' filtera.

 

Motor radi identicno kao sa originalnim filterom, nije bilo potrebno stelovanje smese i sta ti ja znam. Jedina mana sto se malko brze prlja, pa je potrebno produvati ga kompresorom na 2-3.000km

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

A 'budzena' je i copava. Uz pomoc dodatne opruge je podesena tako da se sama sklopi kad sednem na motor :) Znam da nije pametno ako ti neko drugi sedne, pa ga uspravi, ona se sklopi i kad krene da taj neko vraca motor, eto belaaaja. Ali niko i ne sedi na njemu, kad mislim da bi neko mogao da sedne dok motor nije u mom videokurugu, ja ga stavim na centralni stedner :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ma dobro je to matori,samo sto vise budzevina,vise i mesta za kvarove!Ja sam na mom ugradio samo releje za svetla(posto na ovoj masci imam dva h4 fara) i diode za stop,poziciju i tablice.Drugo ne planiram,mnogo zica bre!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

A 'budzena' je i copava. Uz pomoc dodatne opruge je podesena tako da se sama sklopi kad sednem na motor :) Znam da nije pametno ako ti neko drugi sedne, pa ga uspravi, ona se sklopi i kad krene da taj neko vraca motor, eto belaaaja. Ali niko i ne sedi na njemu, kad mislim da bi neko mogao da sedne dok motor nije u mom videokurugu, ja ga stavim na centralni stedner :)

Pre dosta godina probao sam FZR 1000 ne znajući da se ćopa sama podiže pa sam prevrnuo motor.

Inače filter od golgolfa košta 300din,imam dva stara hondina filtera pa sam isprobavao da pravim sa sunđerima i razno raznim materijalima ali nije mi uspelo,ima mnogo ili malo vazduha pa mi je ovo naj bolje rešenje a dzabe :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja