Jump to content

Moto Zajednica

Resavska pecina, Lisine i Prskalo

Recommended Posts

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Planiram jednodnevni izlet iz Beograda do Resavske pecine, Vodopada Prskalo i Velikog Vrela - Lisine i manastira Manasija.

 

 

Planirao sam da idem preko Topole i Kragujevca do Jagodine pa preko Cuprije do cilja. Autoputem ne zelim da vozim ni kilometar :D

 

Da li ima neki bolji put? Ne znam da li da se vracam istim putem ili da krenem ka Petrovcu i preko Pozarevca i Smedereva ka Beogradu.

 

Koji je put od Jagodine ka Resavskoj pecini najbolji za voznju motorom?

 

Dajte predloge :) Mogu i celu trasu da menjam ako ima boljih predloga.

 

 

Ono sto mi je bitno je da to bude jednodnevni izlet i ne zelim da dugo vozim van asfalta.

 

Hvala unapred na pomoci u planiranju ovog izleta :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mozda gresim, ali mi se cini da si pomesao vodopade Prskalo i Veliki buk na Lisinama. Prskalo je nesto dublje u Kucajskim planinama i do njega se najlakse stize preko Resavice.

 

Prskalo:

 

DSC08248+%255B800x600%255D.jpg

 

Veliki buk, pre odrona:

 

DSC07360+%255B800x600%255D.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pa od Jagodine imas dva puta do Lisina i Resavske pecine. Jedan je preko Cuprije, sela Senja, Senjskog Rudnika(prolazis i pored manastira Ravanica-ne znam koliko te to interesuje) pa Resavica i dolazis do raskrsnice kod sela Dvoriste. Do te raskrsnice dolazis i ako ides iz Jagodine preko Despotovca. Vidi GMaps. Odatle je put isti.

Koji put od ova dva odabrati? Pa sta znam. I jedan i drugi imaju lose deonice. Kao i svi putevi kod nas. Ne bih favorizovao nijedan.

Sto se povratka tice, predlazem ti put preko Sladaje i Krupaje do Krepoljina pa odatle na Petrovac i Pozarevac. Zasto? Zato sto ti je onda usput Krupajsko vrelo, manastir Gornjak(opet, ne znam koliko te to interesuje) i Banja Zdrelo. Sam put je...pa onako...uzak i krivudav(doduse do Krepoljina. Posle bi trebalo da sledi nova deonica). Ja ga bas i ne volim ali je okolis predivan. I stvarno ima sta da se vidi.

Mozda je sve ovo previse za jedan dan i mozda bi bilo idealno sa jednim nocenjem u Lisinama ali sta je-tu je.

 

Pozdrav i lep provod.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ne znam da li sam pomesao, ali ja planiram da obidjem ovo:

 

resavskapecina.jpg

 

Koliko vidim po mapi, sve je u 20-tak kilometara od Resavske pecine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ako planiras i Sisevac, onda definitivno ides preko Cuprije. To je prvi put koji sam ti pomenuo i koji ti je Lalajko predlozio. Tako prolazis odmah pored manastira Ravanica a malo dalje od jnega, prema Pasuljanskim Livadama ti je i skretanje za izletiste Sisevac. Tu se nalazi i manastir Sisojevac. Mali manastir.

To je izvodljivo za jedan dan. Onda nemoj da gubis vreme i pravis mnogo pauzi do Cuprije, tacnije do manastira Ravanica. Ince u Lisinama isto imas puno kafana i restorana(ne znam da li si vec bio).

A koliko vidim, planiras i Manasiju. Onda definitivno za povratak izaberi put preko sela Dvoriste za Despotovac gde se taj manastir i nalazi. Krupajsko vrelo ostavi za drugi put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Na zalost, imam na raspolaganju samo jedan dan za ovu voznju :neznam:

 

Navikao sam da pravim 500 km u danu i za ovakve voznje mi nije problem da ustanem rano i vratim se kasno :moto3:

 

Poslednjih godina sam puno lepih mesta zeleo da posetim a nisam bas iz razloga sto mi je tesko da se organizujem za visednevne voznje...

 

Ove godine sam resio da to promenim i poceo sam sezonu na vreme i bez izgovora :D

 

Prioritet su mi Resavska pecina i vodopadi. Ako budem imao vremena poseticu i neki manastir usput...

 

Put od BG do Jagodine sam vozio pre 10-tak dana i mnogo mi se svidja tako da taj deo necu menjati. Mozda jedino skrenem na Arandjelovac pa odem preko Satornje ka Topoli (obozavam taj put).

 

Na Krupajskom vrelu sam bio pre 2 godine :takoje: pa cu verovatno tim putem nazad :) Hvala na savetima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Uvek mi je drago kad idem na ovu rutu, ima dosta toga da se vidi.

JA praktikujem da idem preko Pozarevca, Petrovca, Krepoljin ... Licine, pa posle nastavim prema Despotovcu do manastira Manasije, pa izadjem na autoput jer vec bude kraj dana pa mi je lakse doci kuci autoputem nego ici po lokalnim putevima. Mozda je bolje da vise vremena provedes po ovim mestima i da se vratis kuci autoputem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Za sada planiram ovako nesto:

 

googleruta.jpg

 

Nisam planirao da idem preko Topole ali me Google nesto zeza i neda mi da napravim put preko Stragara :neznam:

 

Ukupno oko 450 - 500 km.

 

Vece pauze nisam planirao do vodopada i Resavske pecine i rucka na Lisinama. U povratku obavezna poseta Krupajskom vrelu :)

 

Da li sam nesto propustio? :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Uvek mi je drago kad idem na ovu rutu, ima dosta toga da se vidi.

JA praktikujem da idem preko Pozarevca, Petrovca, Krepoljin ... Licine, pa posle nastavim prema Despotovcu do manastira Manasije, pa izadjem na autoput jer vec bude kraj dana pa mi je lakse doci kuci autoputem nego ici po lokalnim putevima. Mozda je bolje da vise vremena provedes po ovim mestima i da se vratis kuci autoputem.

 

Nisam do sada video Resavsku pecinu ni vodopade... ako mi se bas vreme izvuce tamo, lako cu autoputem kuci :)

 

U svakom slucaju, radije cu da krenem u 5 ujutro nego da se smaram 2 sata u voznji autoputem koji znam napamet i kojim idem bukvalno svake nedelje (automobilom) :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8141 postova

Mnogo si stavio u jedan dan. Izvodljivo naravno, ali treba malo discipline ;). Racunaj za pecinu i vodopad oko 4h min, sa transferom izmedju;). Ako izbacujes, a nisi bio u res. pecini, izbaci vodopad bez dvoumljenja.

 

Realno ili spavanje ili polazak stvarno u 5h i to do PO zaista auto-putem.

 

PS: bravo za rezon i ono za pocetak sezone "bez izgovora".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja