Jump to content

Moto Zajednica

ZX6R-2001 Pitanje u vezi menjaca.

Recommended Posts

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

E ovako, vozim je vec duze vreme, u pitanju je Kawasaki Ninja ZX6R 2001.

Primetio sam ne samo kod mog, a i kod drugih Kawa, neznam dali je to mana, od predhodno vlasnika ili sta. Ali otkada ga imam, a to je jedno 10.000km, mozda i vise.

Menjac izmedju druge i trece, skoro pa neda bez kvacila da se usalta... Tj, ako ga gurnes jace, ako si agresivniji, ubaci, ali uvek trgne, koliko se god trudio, svejedno da li je na 5.000-10.000rpm ili vise, uvek trgne kada se prebacuje izmedju prve i druge, i izmedju druge i trece. Nadalje, treca na cetvrtu i tako do seste, menjac savrseno ulazi, makar ga samo dotako.

To sam primetio kod jos nekih kolega sa Miseluka da imaju te probleme izrazene na Ninji ovog godista, pa cak i novije. Nekima menjac ostane izmedju prve i druge, tj ubaci u neutral, a nekima cak ostane izmedju druge i trece. Ali sve nadalje lepo radi.

E sada, da li je to posledica, neke vrste voznje od predhodnog vlasnika ? Ili je to neka mana na menjacima Ninja. Nisam siguran. Svaka pomoc dobro dosla.

 

PS: Saltanje nanize, nema nikakvih problema, jer ga cesto vozim agresivno, pa zahteva da mu saltam brzo ka dole brzine, i tu nikada nisam imao problema, da zaglavi ili da nece da prebaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Mislim da je konstrukciona greska biraca brzina. Ako nekad ne ubaci u drugu, to je uobicajena pojava, sto se tice 2-3, mozda je prevelika razlika u prenosnom odnosu izmedju druge i trece brzine. Ako se to stalno desava, onda rasturancija,ali tesko resiv problem i tacna dijagnoza. Od konkurentskih kuca ipak Kave imaju najlosije menjace.Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Mislim da je konstrukciona greska biraca brzina. Ako nekad ne ubaci u drugu, to je uobicajena pojava, sto se tice 2-3, mozda je prevelika razlika u prenosnom odnosu izmedju druge i trece brzine. Ako se to stalno desava, onda rasturancija,ali tesko resiv problem i tacna dijagnoza. Od konkurentskih kuca ipak Kave imaju najlosije menjace.Pozz

Ovo si skroz upravu. Hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja