Jump to content

Moto Zajednica

CB500 Stelovanje karburatora

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: BL
  • Motocikl: FZ6N , CB500

Evo i mene,poslije mukotrpne potrage za oprugom za karb. ,nasao sam je u Holandiji :D ,uglavnom karb je sad ociscen i slozen ali mi treba pomoc oko stelovanja istog,pa imam par pitanja

 

na slici ispod leptirovi od gasa nisu u istoj ravni ,i desni leptir dosta kasni za ljevim (druga slika) sad da li to tako treba ili ne ako ima neka dobra dusa da mi objasni ... i jos jedna meni nejasnoca ... kako da podesim smjesu na ovom cudu ??? Hvala

 

post-26681-0-27284900-1366694525_thumb.jpg

 

post-26681-0-73535400-1366694631_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

i mene isto zanima, po logici treba da idu isto ali neko rece da ako nije ista komresija u cilindrima, razlicito podeseni ventili itd, da ne mora biti da idu isto. A smesa tek mi nije jasna, koliko sam video postoji nesto kao svecica kroz koju se gleda boja sagorevanja a ako to nemas onda skidas svecice pa proveravas boju, ne treba da budu ni mnogo crne ni mnogo bele. Al sam ti objasnio do 00, cekam i ja odgovore od pametnijih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Trebalo bi pre stelovanja karbova da ventili budu nastelovani.

Mozete ugrubo namestiti leptire da seku prvu rupicu,a kasnije na manometre podesiti potpuno precizno.

Treba i nivo goriva da bude pravilno podesen i on se najbolje podesava uz pomoc providnih creva (sistem spojenih sudova),iglice plovaka da budu ispravne i da ne pustaju gorivo,membrane da budu citave,siberi da ne zapinju nigde,svi kanalici u karburatoru moraju biti cisti,iglice sibera i emulzione tube moraju biti u dobrom stanju.

Smesu namestite za pocetak na 2 kruga,dakle prvo zavrnete do kraja dok ne osetite blagi otpor i onda odvrnete 2 kruga,pa se provozate 10-20km,skinete svecice i onda podesavate smesu u zavisnosti od svecice...ili ako su vam pristupacni sarafi dok je karburator na motoru,mozete da odvrnete/zavrcete saraf dok motor ne podigne obrtaje,kad podigne,tu se zadrzite i idete na sledeci karburator i onda na kraju samo namestiti ler na 1200-1300 obrtaja,a sinhronizaciju raditi na samom kraju.

 

Ako ne znate,onda najbolje pravac kod Bokilica :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: BL
  • Motocikl: FZ6N , CB500

Evo za svijecice sta kaze haynese manual za cb500 ,vec mene vise interesuje od koje tacke da krenem podesavati tj. koliko da odvrnem krugova iglu za smjesu pa tek onda da podesavam fino ...

post-26681-0-21352500-1366697995_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Vidi,sto se tice igle sibera,ja sam to kod mene stavio na 2 zarez od gore,a kod tebe ne znam stvarno kako bi trebalo da ide.

Sto se tice smese,stavi za pocetak na 2 kruga,provozaj se 10-20km,skini svecice i pogledaj kakve su...ako su bele,odvrni smesu za jos 1/4 ili 1/2 kruga,ako su crne,onda zavrni smesu za 1/2 ili 1/4

 

Mada je i vrlo bitno da nivo goriva bude pravilno podesen,a to je vec malo komplikovana situacija.

 

Ovde imas da vidis o cemu se radi:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/74436-nesto-malo-oko-nivoa-benzina-u-karburatoru/

 

Ako nisi siguran gde sta i kako,mozda najbolje da ne diras da ne bi pogorsao stvar,vec da oteras kod majstor bokilica,on ce ti to srediti.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/66166-bokilic-servis-prodaja-delova/page__pid__1481741__st__1080#entry1481741

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Nije uvek ista smesa i podesavanje po cilindrima.... kod rednih moze biti npr. da srednji cilindri traze bogatiju jer se slabije hlade, ili kod V da drugi trazi isto.... noruzajte se informacijame i polako....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Kod tebe je jednostavno... em dva, em u redu.....:) Pisao sam uopsteno, da bi i oni koji pretrazivali u vezi podesavanja karburatora nasli neku korisnu informaciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: BL
  • Motocikl: FZ6N , CB500

Evo i slike svijecica sa prvog paljenja :D ,ova sto je vise crna prema knjigama kaze da je jaca smesa ,pa je treba smanjiti,i ta strana mi se vise grijala od ove druge ... sutra slijedi nastavak :D

post-26681-0-67850800-1366780375_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: BL
  • Motocikl: FZ6N , CB500

Ja zaboravio da sam pisao ovde :D .uglavnom donesem od drugara manometre kad ne radi jedan klip kako treba...i onda skontamo da nam fali jedna mala opruga ispod sarafa za sinhronizaovanje klipova... elem .. odradili smo sinhronizaciju i u malim i u velikim obrtajima usis se isto ponasa ... motor super prima gas i fino ide.. medjutim kad ga u drugoj potegnem do kraja prvo ubrza zatim pocne da stuca i trza pa onda opet ubrza ... sad ne mogu provaliti gdje grijesim :// da li moze biti do smjese??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Ja zaboravio da sam pisao ovde :D .uglavnom donesem od drugara manometre kad ne radi jedan klip kako treba...i onda skontamo da nam fali jedna mala opruga ispod sarafa za sinhronizaovanje klipova... elem .. odradili smo sinhronizaciju i u malim i u velikim obrtajima usis se isto ponasa ... motor super prima gas i fino ide.. medjutim kad ga u drugoj potegnem do kraja prvo ubrza zatim pocne da stuca i trza pa onda opet ubrza ... sad ne mogu provaliti gdje grijesim :// da li moze biti do smjese??

Nizak nivo goriva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: BL
  • Motocikl: FZ6N , CB500

Ja zaboravio da sam pisao ovde :D .uglavnom donesem od drugara manometre kad ne radi jedan klip kako treba...i onda skontamo da nam fali jedna mala opruga ispod sarafa za sinhronizaovanje klipova... elem .. odradili smo sinhronizaciju i u malim i u velikim obrtajima usis se isto ponasa ... motor super prima gas i fino ide.. medjutim kad ga u drugoj potegnem do kraja prvo ubrza zatim pocne da stuca i trza pa onda opet ubrza ... sad ne mogu provaliti gdje grijesim :// da li moze biti do smjese??

Nizak nivo goriva...

 

 

 

Mislis u karburatoru kod plovaka nizak nivo ili ne dobija dovoljno iz rezervara... rezervoar sam ocistio i onaj filter sto bude u njemu i stavio sam mikrofilter za gorivo izmedju rezervara i karburatora ,da on ne pravi problem ???

 

 

Moljac,smanji malo slike ,treba video beam da prikopcam da vidim celu sliku! :staa:

 

 

Ne znam kako sad da editujem slike koje su vec okacene...uglavnom bicu fini i kacicu u manjem formatu .. :D izvinjavam se ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Nisak nivo u solji, odnosno plovak rano zatvara. Ja sam kod mene mnogo smanjio nivo jer je jedan karb prelevao pa ja ajd da smanjim i sad radi kao kad ostajes bez goriva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Nije u pitanju dotok goriva, jer bi te zezala oba karba. mislim kao i moji predhodnici da u jednom karbu imas nizak nivo goriva, svecica tog klipa bi zbog manjka goriva trebala da bude bleda, skoro bela. Ako je svecica klipa koji je u problemu crne boje, onda imas problem sa strujom na tom klipu. Svecica pa redom . . . Vidim da su ti srafovi za smesu na karbovima bas osteceni sto ukazuje da je mnogo neukih cackalo oko njih. Smesu na punom gasu ne mozes stelovati, se delimicno promenom nivoa goriva i nije mi jasno kako ste radili sinhronizaciju na velikom gasu kad to ima efekta do 2000 obrtaja, posle otvaraju siberi i nema vakuuma? Srafcicem za smesu dajes siromasniju, ili bogatiju smesu i sluzi samo za rad na leru i delimicno prihvatanje gasa, posle tu ulogu preuzimaju konicne igle sibera cijim podizanjem dobijas vise goriva na srednjem gasu. Kod CB-a je pocetni polozaj srafa za stelung 2-3 kruga u zavisnosti od tipa karburatora. Kad je motor malo losiji moze se ici i preko toga da bi se dobio stabilniji rad. Ako nemas uredjaje da iskontrolises sve to, onda skines karbove i verglas a rukom zatvaras grlo po grlo, sto manje vuce ruku treba mu bogatija smesa i uopste vise goriva da bi to radilo koliko toliko zadovoljavajuce. Ja ga bas oduzi, ali mislim da su ovo ipak korisne informacije. pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

bravo, tako i treba evo ja nisam znao da sraf za smesu nema uticaja na vecem gasu...

Ako ne znaš osnovne stvari zašto deliš savete koji ni tebi nisu jasni,dovodiš u zabludu sebe i ostale koji znaju koliko i ti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

bravo, tako i treba evo ja nisam znao da sraf za smesu nema uticaja na vecem gasu...

Ako ne znaš osnovne stvari zašto deliš savete koji ni tebi nisu jasni,dovodiš u zabludu sebe i ostale koji znaju koliko i ti...

 

Ja ne delim savete vec sam se nadovezao na post iznad vezano za sraf i smesu i da nisam znao, a de si video da je to moj savet ne znam...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: BL
  • Motocikl: FZ6N , CB500

Zanimljivo! nisam ni ja znao da srafic za smjesu nema uticaja pri vecem gasu .. evo za sve neznalce kao sto sam i sam jedna super animacija kako to sve sljaka ..ljudi sve napisali samo treba citati :D

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja