Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Zdravo kolege,

 

Muči me par pitanja oko registracije, a siguran sam da se među vama krije odgovor ::)

 

Činjenice:

  • Registracija je istekla 30.03.
  • Motor je registrovan na drugara
  • Tablice su na opštinu ŠA
  • Ja živim u Beogradu
  • Prilikom registracije radiću i prenos vlasništva

 

1.deo

Nemam pojma. Znam da treba da idem u Šabac, nosim kupoprodajni ugovor, vraćamo tablice, plaćam neki porez i svašta još nešto, ali nisam siguran šta sve tačno treba da uradim kako bih, kada se vratim u BG, mogao da uradim tehnički i odem u Ljermontovu po novu saobraćajnu, BG tablice, nalepnicu i sl.

 

Pliz pomozite... Obećavam vam :cirka2: :cirka2: :cirka2:

 

Pozz

Filip

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Ja sam pre nekoliko dana radio prenos vlasnistva i registraciju, takodje u Sapcu. Mogu da ti pustim broj agencije preko koje smo odradili sve oko prenosa, msm da ti je to najbolje resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Ja sam pre nekoliko dana radio prenos vlasnistva i registraciju, takodje u Sapcu. Mogu da ti pustim broj agencije preko koje smo odradili sve oko prenosa, msm da ti je to najbolje resenje.

 

Tooooo! :aha:

 

Ali ja cu registraciju raditi u BG.u. Vozio sam ga na Šabačke tablice, a prenos smo dogovorili kad dodje sledeća registracija, koja je sada.

 

U šabac idem samo da odjavim tablice i platim porez, ali šta, koliko i kome ne znam :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Moj je isto bio registrovan na SA tablice pa sam ga posle registrovao kod mene u Aleksandrovcu. Mi smo tablice ostavili agenciji i samo smo otisli u sud ili opstinu, nzm ni ja sta je ono i tamo napravili kupoprodajni ugovor, uplatili neke takse i to je bilo to. Iz agencije su mi posle 2 dana poslali sve papire koji su mi bili potrebni da bih registrovao motor u svom gradu, uradio tehnicki, odneo te papire u sup i uzeo tablicu i nalepnicu, a saobracajna ce da mi stigne za nekoliko dana.

 

Zato i kazem, da pozoves agenciju i da vidis koliko ce da ti uzmu za tu uslugu, da se ne cimas po redovima i da cekas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Moj je isto bio registrovan na SA tablice pa sam ga posle registrovao kod mene u Aleksandrovcu. Mi smo tablice ostavili agenciji i samo smo otisli u sud ili opstinu, nzm ni ja sta je ono i tamo napravili kupoprodajni ugovor, uplatili neke takse i to je bilo to. Iz agencije su mi posle 2 dana poslali sve papire koji su mi bili potrebni da bih registrovao motor u svom gradu, uradio tehnicki, odneo te papire u sup i uzeo tablicu i nalepnicu, a saobracajna ce da mi stigne za nekoliko dana.

 

Zato i kazem, da pozoves agenciju i da vidis koliko ce da ti uzmu za tu uslugu, da se ne cimas po redovima i da cekas

 

Dakle slična/ista situacija. E pa, mene zapravo zanima gde ste otišli: sud ili opština? Koliko je koštao kupoprodajni? Da li je overen u opštini? Koje takse si plaća i koliko su te koštale itd. :'(

 

Stvarno bi mi značile te informacije.

 

Ali baci mi broj od agencije ovde ili na pp, neće da škodi :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd//Novi Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

ako vec imas kupoprodajni ugovor poneses ga,poneses tablice,vlasnika pod ruku pa u sup da odjavite tablice, sa tim ugovorom ides u opstinu vlasnika da platis porez na prenos apsolutnih prava vlasnistva nakon cega ti postajes vlasnik,zatim sa ugovorom,potvrdom o odjavi pravac tehnicki pregled kod njih ces verovatno i polisu osiguranja kupiti zatim u ljermontovu gde ces poplacati takse sacekati mali red i dobiti tablicu i nalepnicu saobracajna verovatno posle nekoliko dana... u zdavlje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

ako vec imas kupoprodajni ugovor poneses ga,poneses tablice,vlasnika pod ruku pa u sup da odjavite tablice, sa tim ugovorom ides u opstinu vlasnika da platis porez na prenos apsolutnih prava vlasnistva nakon cega ti postajes vlasnik,zatim sa ugovorom,potvrdom o odjavi pravac tehnicki pregled kod njih ces verovatno i polisu osiguranja kupiti zatim u ljermontovu gde ces poplacati takse sacekati mali red i dobiti tablicu i nalepnicu saobracajna verovatno posle nekoliko dana... u zdavlje

 

AH! Znao sam da će biti jednostavno! :tras2:

 

Nemam kupoprodajni, napraviću ga koristeći neki od primera sa neta. Naravno, kupoprodajni treba da bude overen u opštini vlasnika ako se ne varam?

 

Šta radim sa saobraćajnom? Vraćam je kad i tablice?

Jel skup taj porez na prenos apsolutnih prava?

 

Dodje mi da :rat2::rat2: :rat2:

 

Hvala puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Suzuki INTRUDER C800 VOLUSIA

Porez je obavezan u opstini vlasnika,

overa ugovora je nebitna u kom gradu,

neke opstine ne overavaju ugovore pa cete morati to da uradite,

sudske takse su nekoliko puta vise od opstinskih!

 

Ja sam oba motora pazario u Negotinu! Prilikom overe prvog ugovora, platio sam negotinskom sudu taksu ja mislim oko 2000din, negotinska opstina ne overava!

Za drugu overu sam sacekao neko vreme, kad je vlasnik imao posla po Kladovu, otisli u opstinu i taksa je bila oko 400-500dindzi!

Naravno, razliku popili !

 

Nadam se da sam ti bar malo pomogao!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Prvo moraš da imaš kupoprodajni ugovor, bez toga ništa. U principu taj ugovor možeš da napišeš i rukom ali neke opštine tj. pisarnice insistiraju da kupiš šablon od zavoda za iradu novčanica i samo takav ugovor će da overe. Može se naću u prosvetama. Tek posle overenog ugovora možeš da počneš prenos u poreskoj upravi, opet zavisi od opštine gde se to nalazi. Tu platiš porez na procenjenu katalošku vrednost vozila koju će ti iz polupocepanog kataloga AMSS službenik/ca proceniti na licu mesta. Porez sada po novom mora lično vlasnik (prodavac) da plati u svojoj opštini. Odjavu nisam siguran da li radiš pre ili posle :neznam:. Onda trk u osiguranje, oni bi trebalo i da ti popune nekoliko uplatnica, sve to platiš u banci pa na tehnički. Većina auto kuća koje vrše tehnički nude i osiguranje pa se raspitaj koje pogodnosti oni daju, samo pazi i ako daju jeftinije tehnički ako kod njih radiš osiguranje to osiguranje može da bude skuplje od onog koje ti nude osiguravajuće kuće. Onda lično trk u sup u tvom registracionom području gde im daješ sve papire koje si sakupio, stara tablica i saobraćajna ostaju u supu, dobijaš novu tablicu i nalepnicu i papirnu potvrdu kao i usmeno obaveštenje da će te zvati kad ti stigne trajna saobraćajna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Kupoprodajni ugovovor kupi lepo u Sluzbenom glasniku klik na dnu strane imas prodajna mesta, ugovor kosta 5din kupis 5-6kom, odes u sud il opstinu sa prodavcem popunite, overite, dok ti odes da platis porez na prenos apsolutnih prava u poresku upravu on ode do murije i odjavi tablice i pozdravite se...to jest popijete pice od para koje su ti ostale od agencije, sigurno i vise pica jer ne verujem da uzimaju manje od 1000....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Kupoprodajni ugovovor kupi lepo u Sluzbenom glasniku klik na dnu strane imas prodajna mesta, ugovor kosta 5din kupis 5-6kom, odes u sud il opstinu sa prodavcem popunite, overite, dok ti odes da platis porez na prenos apsolutnih prava u poresku upravu on ode do murije i odjavi tablice i pozdravite se...to jest popijete pice od para koje su ti ostale od agencije, sigurno i vise pica jer ne verujem da uzimaju manje od 1000....

 

Ali sada od nedavno postoji nova procedura koja OBAVEZUJE prodavca da LIČNO u poreskoj upravi plati porez. To su sad skoro ubacili i i mene i mog prodavca ofarbali skroz. Sad da li je tako u svim opštinama ne znam ali novi pravilnik je na snazi u celoj Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Procedura je sledeca:

 

Prvo sacini kupoprodajni ugovor i ti i prodavac overite potpise u bilo kom sudu ili u opstini koja ima sluzbu za overe. Oni ne overavaju ugovor nego samo potpise tako da njih forma ugovora ne zanima puno. Jedan primerak ugovora zadrzava organ koji overava potpise. Nakon toga sa tim ugovorom ides u filijalu Poreske uprave prema opstini prebivalista prodavca i tamo prilazes dva originalna primerak ugovora, fotokopiju saobracajne dozvole, papir sa podacima iscitane saobracajne dozvole i obrazac za prijavu poreza. Porez na prenos apsolutnih prava je 2,5 % od kataloske vrednosti motora ili kupoprodajne cene iz ugovora ukoliko je visa od kataloske vrednosti. Nakon toga dace ti uputstvo za uplatu poreza, kada registruju izvrsenu uplatu overice ti jedan primerak ugovora (koji si im ti predao) da je porez placen, a drugi ce zadrzati za svoju arhivu. Po zakonu obveznik poreza je prodavac tako da prijava i uplatnica treba da glas na njegovo ime, ali porez moze da plati bilo ko. Ugovor koji ti je vracen ce ti sluziti u BG-u za registraciju. Jos jedna stvar koja mora da se odradi u Sapcu je da se vozilo odjavi u policijskoj stanici. Ako nemas ovlascenje vlasnika vozila po saobracajnoj dozvoli za odjavu, moras njega iscimati da vozilo odjavi licno ili da ti da ovlascenje za navedenu radnju. Sabacka tablica se vraca, a saobracajna se busi i vraca se vlasniku i posle je novi vlasnik prilaze uz zahtev u BG-u. Nakon toga radis tehnicki pregled i polisu osiguranja, ako to je istekla registacija mozes da uzmes probnu tablicu za odvozenje vozila na tehnicki pregled ili da ga odvezes na mufte.:moto3:

I konacno... podnsis zahtev za registraciju u BG-u uz koji prilazes tehnicki pregled, polisu osiguranja, odjavljenu (probusenu) saobracajnu dozvolu, ugovor o kupoprodaji sa overenim potpisima i pecatom poreske uprave (kojim se potvrdjuje da je placen porez), dokaze o uplti propisanih naknada i troskova, licnu kartu i to bi bilo to. Odmah dobijas BG tablicu, nalepnicu i potvrdu o registraciji koja menja saobracajnu dozvolu dok ista ne bude izradjena (ceka se 7-10 dana) i to bi bilo to.:takoje:Srecno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

stvarno ste bre kolege :BJB-love2: inspektore hvala puno na hronolosko-proceduralnim koracima registracije :)

 

sad u principu znam tacno sta sve treba, ostala su mi 3 pitanja

 

 

obrazac za prijavu poreza

evo taj obrazac za online unos http://www.racunovodstvo.co.rs/download/PPI-4.pdf

Jel mogu ja da popunim?

 

 

kada registruju izvrsenu uplatu overice ti jedan primerak

kad mi u poreskoj kazu koliko mi oni cene motor :dil: tih 2.5% valjda mogu da uplatim odmah i vratim se sa uplatnicom da po ugovor?

 

 

da se vozilo odjavi u policijskoj stanici

jel treba u PS neki "registracioni list" pored tablice i saobracajne? to nemam, imam novu saobracajnu... kud sam i gledao mup-ovu stranicu :stabre:

 

usput sam slucajno naleteo na formu za izradu reg. lista. mozda zatreba nekom

http://registracija-vozila-online.rs/registracioni_list.php

 

 

na mufte :moto3:

na mufte :D

 

hvala jos jednom svima pozz :BJB3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

1.) Ti popunjavas obrazac za porez. Ako za nesto nisi siguran ostavi prazno pa pitaj na salteru i popuni na licu mesta.

 

2.) Nisam siguran da li ce overiti ugovor samo na osnovu uplatnice, meni na Novom Beogradu nisu hteli dok nije legla uplata na racun, cekao sam 2 dana. To je bas lose ako si iz drugog grada. Probaj da proveris telefonom.

 

3.) Treba ti ta forma reg. lista, ubaci samo podatke o vozilu, stampaj i prilozi uz zahtev za odjavu. Inace reg. list overava ovlasceni tehnicki pregled nakon pregleda vozila i to predstavlja dokaz o tehnickoj ispravnosti vozila koji se prilaze prilikom registracije. Za odjavu ti treba neoveren reg. list samo sa podacima o vozilu koji mozes i sam uraditi preko linka koji si naveo.

 

Pozdrav :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blokovi
  • Motocikl: Afrika

Ceka se na zalost dva dana od uplate poreza <_< . I ja sam prosle godine cekao dva dana na overu :stabre: ...kazu u poreskoj nova pravila <_< ...e sad moz` ih zamolis posto nisi iz istog grada pa da ti progledaju kroz prste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja