Jump to content

Moto Zajednica

Hitno potrebna pomoc Honda cbf 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Prijatelji hitno mi je potrebna pomoc. Danas sam isao gledati jednu hondu cbf 500 1995 godiste. Fino radi, ali joj lanac zveci kao lud. Dakle trebalo bi ga promjeniti. Da li neko moze da mi kaze kakav je taj fazni lanac i spaner faznog lanca ? I da li je automatski ili manuelni spaner faznog lanca ? Koliko kosta i jel problem za zamjenuti. Veliki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Nije problem ako znas, a ima i ko zna... PROMENICE se! Ali je problem je sto verovatno od lanca NE cujes ima li jos SUMNJIVIH zvukova.... :zbunjen:

 

SAVET je da povedes majstora ili nekog iskusnijeg da to pogleda.... cena faz lanca sa zamenom ide oko 100e pa na vise... kako gde i kako koji motor....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Isao je samnom danas decko koji popravlja i voza motore. I lanac je u pitanju, ostalo je sve uredno. Ali ne znamo da li je automatski ili manuelni spaner faznog lanca. Posto se ni on, kao ni ja nije susretao sa ovim motorom. Pa nas interesuje jos da li se mora masina otvarati ili se moze na neki drugi nacin promjeniti lanac i spaner. Hvala. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Original je automatski... mora se otvoriti, a moze se zameniti nez rasturanja ukoliko MAJSTOR ima odgovarajuci ALAT i ZNANJE!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Hvala ti prijatelju puno na iformaciji. Jos bi ti bio vjecito zahvalan kada bi mi rekao gdje da pogledam ponudu za lanac, ako imas kakav link. I da li na hondu pase iskljucivo taj lanac ili moze i neki drugi ? I da li je za svako godiste isti lanac ? Puno pitanja postavljam, znam, al sam totalni laik sto se tice mehanike. A volio bi uskoro da se pridruzim bajkerskom drustvu :) Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja