Jump to content

Moto Zajednica

Voznja na zadnjem

Recommended Posts

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ne vozim ni na zadnjaka ni na prednjaka,ali trikovi su mi,nogama stati na sedište,potom,jednu nogu ispružiti nazad,tako jedna noga bude u vazduhu a druga na sedištu,,pirueta,, i iz sedećeg položaja preci na rezervoar,gde obe noge idu preko vizira,što zahteva puštanje volana. Ovi trikovi nisu teški,naročito prvi,ali izazivaju veliku atrakciju.Usput,svaka čast majstori,a ovo bez kočnice(sad ću malo da se pravim pametan)se radi,kad motor dođe do ,,NULTE TAČKE,,

Nulta tačka je još korisnija za zadjni točak,omogučava konstantno kretanje motora (bez dodavanja gasa i zadnje kočnice),stim što je veoma teško doći do te tačke. Prijateljima koji neznaju da točkiraju,a žele savetujem sledeće:

1. motor (prednost-kroserice ili spermoto),ukoliko je u pidanju R model,potrebno je opustiti prednje i zadnji amortizer,a pogotovo prednji

2, nađite nekog prijatelja (2-3) koji su rade volje da vam pomognu (za ovo....teško  ;D ) da podignu prednji točak dok sedite na motoru,sa stisnutom zadnjom kočnicom.Prilikom dizana,motor će postojati sve lakši i lakši,sve dok nedođe u poziciju kada ga bukvalno malim pokretom tela i ruku možete pomerati napred-nažad (odnosi se na vozača),kada dođe do toga,stigli ste do nulte tačke.

Što se tiče vožnje,prilikom dizanja na zadnjaka VAŽNO je,s oproštenjem ,,primiti,, motor ka sebi,preciznije ka grudima,zato što tako telo ostaje u istom položaju što omogućava bolju ravnotežu,manju mogućnost pada,... kratko i jasno-PRECIZNIJE JE a ne sivonjski čupati vilu sa zemlje,Najlakši način je dupli gas(doći na oko 3 500-4 000 o/min ispod maksimalne snage),s razlogom što čete biti na točku u maksimalnoj snazi,pa je još lakša upravljivost,ali i opasnija.

Ako mene pitate,to i jeste ,,filing,, kako bi mi mladi rekli,ali koji će vam andrak,skršićete motor,a pored svega toga možete se gadno povrediti.Još jednom svaka čast na fotkama. Znam da sam smorio  ::) , al morao sam  ;D

NULTA TACKA je u stvari vaga, koju izbegavam na prednjem tocku jer nema sta da me vrati ako prevagnem....

Popustam prednju kad osetim da sam u balansu usled inercije od kocenja.

Za zadnji je ok...

Vagu je lako osetiti, kad si na zadnjem, kad dodavanje gasa ne ubrzava motor nego te samo podize to je to, vestom manipulacijom mozes da vozis bez ubrzanja, kad predjes vagu mozes i da usporavas na tocku...

Polozaj vage ovisi o motoru, polozaju vage i brzini, sto sporije vaga je vislja...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

da,da,da,mada ja sam i pričao za zadnji točak što se tiče balansa tela i ruku,a za prednji to stoji ako prevagneš... :-\  ...ebi ga. Jel teško voziti na prednjem?  ??? predpostavljam da nije isti osećaj.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Zadnji mi je postao rutinski, uopste ne osecam neku nelagodnost, skrecem, vozim preko lezecih....

(prvi put sam vozio sa 16god APN, i hvala bogu nikad nisam pao)

 

Prednji mi je uvek napet, uvek mu prilazim sa oprezom. Imao sam par situaciju kad sam preterao, strasan osecaj, kroz kicmu mi prodje neka jeza, a nemocan. Srecom nisam pao.

 

Smatram da je dosta teze i opasnije od zadnjaka.

Tu ne podrazumevam ENDO, tj samo zaustavljanje pa ga piknes na prednji.

Najbrze mi je bilo podizanje i voznja  na prednjem sa oko 90, s voznjom oko 15-20 metara.

(za takve varijante staza ili ztvoreni put, dobar grip, ful oprema sa protektorima i skidam retrovizore da mogu da preskocim preko volana ne daj boze)

 

Izbegavati za ENDO semafore, cesto je bas tu uglacano od kretanja i ima fleka za ulje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja