Jump to content

Moto Zajednica

Hocu da kupim motor ,kako da procenim stanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima :)

 

Hocu da kupim motor ,hondu cbr600rr ,2005 - 2006 godiste .

Izvinjavam se ako sam pogresio podforum za ovu temu ,vise bih voleo da neko drugi procenu uradi umesto mene ,ali nisam u mogucnosti da organizujem tako nesto ,pa bih vas zamolio da mi ukazete na stvari koje treba da gledam pri kupovini polovnog motora .

 

Kako da procenim da li je agregat dobar ?

Kocnice ,diskovi ?

Viljuska ?

Uopste ceo motor ,koje su najbitnije stvari koje treba da gledam .

 

Nemojte mi zameriti na neznanju ,pocetnik sam ,a sto se mehanike tice ne znam bas nista o motorima osim kako izgledaju ,zato bi mi trebali neki iskusni saveti ,jer nemam iskustva sa motorima .

 

I jos jedna vrlo bitna stvar koja me interesuje ,da li ( siguran sam da je moguce ) moze da se proveri kilometraza ,da li je originalna ,i kome da se obratim tu uslugu ?

Pretpostavljam da ce neko reci idi u prvi servis ,i ja kapiram da je to ok ideja ,ali kad kupim motor je kasno ,a da pravim dramu pre kupovine pred vlasnikom ,nisam siguran ....

 

Izvinjavam se na podugackom postu ,i unapred hvala

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

nema dobrog saveta sta da gledas ako se vec ne razumes i ako si apsolutni pocetnik sto se iz tvojih pitanja moze zakljuciti. ako si se odlucio na takvu kupuvinu i dajes vise od 3500 eura koliko verujem kostaju te honde onda bi najbolje bilo da povedes nekoga ko se dobro razume. druga stvar, batali hondu i uzmi neku suzanu. sto se tice 600 suzuki je mama mara bez obzira na godiste, i sto se tice odrzavanja i sto se tice performansi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

povedes majstora,das 20 do 30evrica i resen problem...:takoje:

ja to obicno tako,ko god me zovne odem pogledam,sigurnije njemu ...:takoje:

ili nekog drugara koji se DOBRO razume...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd

Bokilic ,

 

da ,dok sam citao sva ova uputstva ,setio sam se da je to najbolja stvar .Hteo sam da cimam drugara ,on je kupio afriku tvin od nekoga iz nove pazove ,da pozove tog coveka .Kaze da je dobar majstor ..Vidim ,ti si iz nove pazove :) Mozda si ti taj covek :D ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Hvala Srecko :)))

 

Gikser ,zanimljivo ,obicno ljudi kazu honda kvalitet bez premca ...

 

po srbiji slobodno mogu da kazem da sto se tice sportskih motora suzuki vozi 50% , sledeca je yamaha pa tek onda honda/kawasaki itd. gsxr je najprodavaniji sportski motocikl u americi inace. sta to govori? najbolji odnos cena/kvalitet/performanse. a svi oni su tu sa cenama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Bokilic ,

 

da ,dok sam citao sva ova uputstva ,setio sam se da je to najbolja stvar .Hteo sam da cimam drugara ,on je kupio afriku tvin od nekoga iz nove pazove ,da pozove tog coveka .Kaze da je dobar majstor ..Vidim ,ti si iz nove pazove :) Mozda si ti taj covek :D ??

 

pa..zavisi koju,dve sam ih prodo al sam u svakom slucaju taj covek :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

nema dobrog saveta sta da gledas ako se vec ne razumes i ako si apsolutni pocetnik .

Ima:

Odloži kupovinu 600rr-a za par godina, a sada gledaj cbr 125 ili nešto slično od 125-250ccm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Brcko

druze ako si pocetnik batali se tog motora. a da bi vidio dal valja sportski motor povedi nekog ko vozi motore i da moze da oceni da li je to to. jer kad sednes na motor za tebe je to raketa a on mozda nema ni 80% snage ali tebi ide a onaj ko je vozio on zna dal je to to. ako vec dajes neke vece novce daj i tih 20.30e ili cak i 50e al da znas sta si uzeo a ne da das par hiljada evrica i da bude prc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja