Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz motora u BiH

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Pozdrav bajkeri!

 

Interesuje me da li neko zna, kako ide sada uvoz motora u Bosnu i Hercegovinu? Ovo pitam jer su pamtnjakovici uveli "euro3 normu" tacnije homologaciju za sva uvezena vozila, pa tako i motore 0stabre.gif0zbunjen.gif. Cesto vidjam oglase da je motor tek uvezen, ocarinjen je, samo treba registrovati itd. Motori su od 1998 godine pa na novije. Eh sada, jasno mi je da se moze uvesto motor koji je 2008+ godiste ali ti motori i kostaju :-( Interesu je me da li je neko imao iskustva sa ovim i kako to sada hoda kod nas u bosni? Dosta sam informacija dobio da "homologaciju" prolaze motori koji su 1998 pa na vise godiste, ali niko ne govori da li je i kako regulisano to? Ne bih volio da odem vani i da dovucem motor, a da ga ne mogu uvesti i registrovati u bosni :-(

 

Izvinjavam se ako sam pogrijesio podforum, admini slobodno premjestite gdje treba :-)

 

Hvala unaprijed i lijep pozdrav svima1zdravo.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 754 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Skoro sam pisao o mojim mukama kad sam htio da uvezem BMW motor iz Slovenije.

Ukratko, stvari ti stoje ovako:

Nema tačne granice od kada su motori počeli zadovoljavati Euro3 normu. Proizvođači su postepeno počeli puštati svoje modele sa Euro3. Neki model je npr od 2002., neki od 2007. (V-strom 650) itd.

Za nas koji hoćemo uvesti motor u BiH to praktično znači da kada nađemo motor vani treba da uzmemo br. šasije (rama) i na osnovu njega ovdje provjerimo zadovoljava li on homologaciju (Euro3). Gdje to možeš provjeriti rećiće ti u svakoj špediciji ili malo jačem tehničkom pregledu. Pismena potvrda u Bijeljini košta 15 KM, vjerujem da je slično i u SA. Ako je BMW u pitanju možeš to i sam provjeriti u Tomić d.o.o Mostar, kod ostalih se čeka nekoliko dana. Motori iz USA sa više ne mogu uvoziti jer nemaju Euro normu.

Ovi što se prodaju po PIKu vjerujem da su carinjeni prije stupanja na snagu ovog zakona, a ako saznaš da postoji neka "rupa u zakonu gravitacije" javi mi na PP :moto3: , znaću to da cijenim :zdravo: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5253 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Motori iz USA sa više ne mogu uvoziti jer nemaju Euro normu.

Ovi što se prodaju po PIKu vjerujem da su carinjeni prije stupanja na snagu ovog zakona, a ako saznaš da postoji neka "rupa u zakonu gravitacije" javi mi na PP :moto3: , znaću to da cijenim :zdravo: .

 

Ide, kako? Ne znam.Bio mi gazda prije par dana samo kaze moze a za ostalo je trebalo moliti.

 

http://www.m17moto.com/index.php/bs/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Hmm 1hmm.gif Mi i nasa bosna i hercegovina 0ljut2.gif Pa majka mu stara, valjda mogu ukinut ogranicenje, pa nek naplate eto i punu carinu, samo da omoguce...

 

@ Guliver:

Koje naj starije godiste moze bmw, a koje suzuki?

Znas li ista za hondu ili kawasakija, gleda msebi endura da dovucem pa me interesuje..

Hvala0takoje.gif

 

@BRACO:

Ko ti je gazda i da li uvlaci po narudzbi? Tacnije da li moze "zavrsiti" papire? Npr ja nadjem motor u ch ili slo ili de, javim mu koji je motor i gdje, on da mi dovuce sa registracijom u BiH na moje ime?

Koja godista su aktuelna?

 

Hajde molim te provjeri ako mozes, pa nam javi :-)

 

Hvala 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Upravo sam poslao email preko kontakt forme :-) ako ne odgovori kroz koji dan, zvat cu ga :-) hvala za info druze 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja