Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ma nisi se deformisao nego je to jednostavno tako. MZ ispunjava sve nase zahteve-ide odlicno,vuce dvoje,malo trosi,jeftin za odrzavanje... Ali dzabe kad sve nas nesto kopka,uvek kao hocemo bolje,nikad nismo zadovoljni,ma proklet je covek..

Evo ja menjam misljenje svaki dan.. Do juce ko o cemu ja o MZ-u,pa onda kao shvatim da sam ga prerasla i da bi trebalo da predjem na nesto vece,onda ko o cemu ja o GPZ-u, ER-5, CB-500...kao necu nesto mnogo vece&jace&teze,treba polako ici. A danas me ceo dan spopale bubice,kao ma da ja odmah uzmem nesto sto bi mi bilo za duze staze i uzivam..naravno odmah gledam oglase Transalpa...ima povoljnih a cene ce  jos padati na zimu...hmmm

Onda pre oko 2h sednem na mog MZ-jca i provozam se malo,cisto da me zelja mine..vozim se ja tako,dam mu gas a on poteze,ma ide koliko god treba,slusa me  :).a onda pomislim sto bih ga menjala?! Nije mi malo ovo para sto dajem pa bih jos vise!? A sta dobijam sto vec nemam!? Onda ga pomazim tako u voznji(da,da,verovali ili ne),malo po rezervoaru,malo po sedistu...a on zastuca!!! Ja gledam u cudu i vec mislim "jao,pa on mi to odgovara"  :o. Nastavim da vozim,ali on opet zastuca i ugasi se polako.E to se vec nije desavalo  ???. Ja naravno stanem i zabrinuto pogledam kao da je covek u pitanju i pomislim "da li je to zato sto ga vec danima hvalim i sto me slusa kao nikad do sad?". Pogledam i vidim da sam minut ranije kad sam stala kod prodavnice zatvorila gorivo i posle zaboravila da ga pustim  :D.Pa zar ima nesto sto bi se na MZ-u tek tako pokvarilo? Nema!  Upali opet moja Plava Ptica kao mina i nastavismo nas dvoje da krstarimo putem  :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Valja nam po nekada poslusati i starije  ;)

 

Leo, bas lepo izgleda.

E, a sada nesto drugo. Radim ja tako nocnu smenu, nema posla pa se dam u razmisljanje ??? ! MZ250 VS Japanski motor preko 250ccm. I po mo nekom razmisljanju pobedi MZ. Kako?? Evo prosti cinjenica koji idu u prilog :

-Godisnje odrzavanje MZ-a kosta 1l uulja i po nahodjenju 1 svecica.

-gume se voze vise sezona i jeftinije sunego kod Japanaca,

-Lanac i lancanici takodje duze traju i jeftiniji su nego kod Japanaca,

-MZ nema unutrasnje lancanike i lanac,

-Potrosnja goriva upola manja,

-MZ stigne  svugde gde stigne i neka hiljadarka, ako se postuju ogranicenja brzine stizu istovremeno!

- Sve ukupni delovi jeftiniji

- Nema filtera za ulje, samo filter za vazduh a i to se menja posle 100god  ja moj samo izduvao na kompresoru)

-Laksi  za voznju u gradskom saobracaju,

- Jeftina registracija.

- Crna hronika  pokazuje da MZ retko ucestvuju u nesrecama ( mozda sto ih ima malo), razlog je verovatno u nemogucnosti da voze preko 200km?h ????

Mozda ima jos nesto nisam se setio.

 

JEDINA  mana : sto mu je potrebno a to je Ulje za mesavinu pa je cena goriva nesto skuplja, zavisi koliko kosta ulje!!

 

E ako ima kontra argumenata iznesite!! ;D

 

 

Upali opet moja Plava Ptica kao mina i nastavismo nas dvoje da krstarimo putem  :).

 

Makice svaka cast na imenu... :) Super je!!

 

"Nekada davno svi konji u selu su se zvali jednolicno Sarac, Cvetko i sl., sem onih koji su bili voljeni od svojih vlasnika oni su imali specificna imena. Na osnovu imena si tacno znao koji gazda voli svoga konja, a ko konja koristi samo za rad..."

 

Ovo je deo teksta iz jedne reportaze koju sam pisao pre 5-6 godina. Ovo je, meni u pero izrekao jedan nas poznati akademik, poreklom iz Svilajnca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sad je mene sramota za ime samo nije rasizam u pozadini, Crnac je jer je crn, Crnci nemaju veze sa tim.  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja ga stvarno volim i to ime sam mu dala spontano,iz ljubavi  :). A mislim da mu bas stoji,tako mu ja tepam.

 

Vujo nema cega da te bude sramota,svi znamo po cemu je Crnac dobio ime.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

I za danas su najavljivali kišu pa je nije bilo.

 

Veze s mozgom nemaju.  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Danas sam sa komsijom otiso do Joske, jer je komsijin Harli imao nekih problema sa zmigavcima.  Problem je delovao slozen i skup, jer harli nema klasican automat za zmigavce, vec neki modul, nema klasicne prekidace vec neke tasatere, i prvo je delovalo jako komplikovano, al je Joska brzo usao u problematiku i otklonio problem tako da Harli opet veselo zmiga i levim, i desnim, a po potrebi i sa sva cetiri zmigavca.

  Posle toga smo napravili jednu voznjicu do Zrenjanina gde se odrzavao moto skup, i gde sam napravio ovih nekoliko fotografija, i pored ova dva prepravljena MZ-a video sam jos samo dva . Takodje sam video mozda 5 do 6 Jawa . Sve ostalo strani motori.  Evo nekoliko slicica samo za nas i nasu dusu :

 

PS. Jos da dodam - Novi Sad, Temerin, Zrenjanin i nazad do Novog Sada, ukupno smo presli oko 120 km .

post-3891-12879032127939_thumb.jpg

post-3891-12879032128929_thumb.jpg

post-3891-12879032130047_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Bas je bila glupava greska!Sreca da je crkao onaj osigurac dok smo tragali :)

Ali kako moze na HARLIJU da se desi da se otkaci zica iz (plasticnog,mekog)nosaca,i da je guma pojede  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Joška kad smo već kod te tematike, meni se baš često dešava da zaboravim da isključim migavac,

a to je baš nezgodna stvar.

Imaš li rešenje, nekog bipera ili zujalice, kao tonskog signala koji bi me opomenuo na  uklj. migavac.

Ima li negde na sajtu nešto o tome?

Na mz-u sam imao ugrađenu neku zujalicu 6-24 volti, koliko se sećam to mi napravio neki kolega sa diodom.

Sada imam Suzuki Marauder-a i ne znam šta tu može da se uradi, a da ne bude onako džibersko rešenje :) 

Negde sam čuo da BMW ima automatsko gašenje migavca posle nekog vremena, valjda posle dvadesetak sekundi.

 

 

p.s: Još uvek se šlepam na MZ forumu, zamalo da ovo pitanje ode u "MZ Elektrika" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ima resenja u vidu zujalice,pistalice,nazovite kako hocete.Cene se krecu od 60 do 245 dinara,zavisno od proizvodjaca i glasnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

http://www.corbis.hr/proizvodi/elektronika/kamere/hdv-i-hdd-kamere/sony-hdd-videokamera-dcr-sr37

 

danas sam je kupio ono je malo puno para al mislim da se isplati dao sam 2700kn /7.5 = e

 

prije nje sam imo isto sony na one digital 8 kazete

evo ova

http://www.ciao.co.uk/Sony_Handycam_DCR_TRV140E__5778521

 

al joj je nesto oslo oko citanja kazeta inace radi a i baterija je jako slaba pa mi se nije isplatilo popravljat a bogami i odsluzila je svoje hehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Danas sam se video sa Bokilicem, dolazio je u Bgd pa smo poradili malo oko Crnca. Ide put, zadnji je čas da se sve dovede u tip top stanje.

 

Okratili smo lanac za 2 karike samo je to veliki posao jer treba prvo skinuti prikolicu pa tek onda...

 

Da je pozadi točak 16, kakav bi trebao da bude, sve bi išlo mnooogo lakše, ovako je sve ušlo KNAP uz rizik da smo lanac suviše skratili jer je bio problem nabaciti ga na lančanik.

 

No, ''sila zakon menja'' i Boki se lepo dogovori sa problemom kada ima podršku za zverstva.;D

Složili smo se da tako ne valja raditi, sila nije pametna ali gde bre da jurim nov lanac za odmah, mrzelo me da se zezam sa tim. Na kraju je ispalo odlično, nije prenapregnut, taman kako treba.

Sreća ali nezaslužena.

 

Sada je prenos nazad standardni, napred 18 zuba uz točak 18. Zub manje od fabričkog standarda za 18 točak. Uz 300 ccm.

 

Ide kao nevreme! Brz kao vetar, jak kao munja!

 

Ali džabe, uvrnusmo mu ''ono odozdo'', nije više brzinac sada je tegljač sa prikolicom. Da nema prikolice satro bi sve postojeće od 500 ccm bez izuzetaka, siguran sam u to. No, ovako, to je jedan snažan traktor koji vuče prikolicu.

 

Mehanički: Crnac je savršen.

Estetski: zima ga je izujedala načisto, auspuh korodirao, svi šrafovi koji su mogli korodirali su, tuga, ružan i zapušten motor, da nije plastičan propao bi 100 puta.

Elektrika: negde vuče struju što je loše jer neznam kako to da rešim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Jao Vujo, komšinice će te ganjati što si zakrčio kompletan ulaz u zgradu :D

 

Ma babe su super, jedna mi je pričala kako se u mladosti vozila sa drugom a sad nažalost više nemože. Umro je taj drug od starosti a izgleda da je vozio do sudnjeg dana i ona se ne bi vozila bez njega i sa drugim: ''Duško je bio najbolji...''

 

Vidi mene budale, ''drug'' a? Ijaoo kako sam glup. :o :o :o

 

Druga me pitala šta smo mi to radili, bilo je tu dosta posla, videla je ona sa terase...

 

Bakute su super.

 

Iza nas ostale su fleke od ulja, sjeban asfalt od čekićanja, grafitna mast od lanca... i niko se nije žalio, znaju ljudi da to mora, sezona je počela i već se zakasnilo sa radovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kako moze negde da vuce struju?

Mozda mu se dolazi u Temerin?  ;D

 

Red bi bio - i to sa prikolicom !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Hoće, hoće za Temerin i te kako, samo da prođe skup. >:(

 

Mada nije pametno sa ovakvom strujom na put ali šta da radim, ranije nemogu nikako.

 

A psujem ga stalno, ''zezaj, zezaj, jeb... ti Joska majku, samo polako''  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Konacno sam uspeo malo vremena da posvetim i mom Suzukiju. Nisam ga vozio vise od mesec dana. Prvo je bilo farbanje, pa nisam imao vremena da sve vratim gde treba, Pa kupovina i montaza nove zadnje gume, i na kraju montaza gepeka i kofera. U principu - sve to ne zahteva mnogo vremena, ali posto su mi iskrsli neki problemi u privatnom zivotu - sve se iskomplikovalo.  Bilo kako bilo, danas sam uspeo radove da privedem kraju i zavrsim nekih 90 % posla.  Ostalo je jos samo da montiram trumpete ( vazdusnu sirenu ), al to moze i kasnije .  Sad ce MZ malo da odmara, al samo do 23.05.  jer tad sa njim dolazim u Ovcar Banju ( nema smisla da pored ispravnog i registrovanog MZ-a dolazim Suzukijem ) .

    Evo malo slicica kako su Suzukiju legli koferi, i nova boja ( ista je ko pre, ali vise nema udubljenja u rezervoaru, i pocepanih nalepnica ) . Treba jos samo da gornji kofer pomerim malo nazad da bi mogao da otvaram sediste.  Nemojte se cuditi sto na koferu nazad stoji oznaka " YU " , jer ove kofere imam jos od 88 godine . Motore menjam, al koferi ostaju !

post-3891-12879033036379_thumb.jpg

post-3891-12879033037082_thumb.jpg

post-3891-12879033038018_thumb.jpg

post-3891-12879033038893_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja