Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Trebali ste da se slikate, da vas vidimo malo...

 

U zadnje vreme nismo imali ovde naših slika i to je bezveze, sve neka gvožđurija na slikama.

Bilo puno sveta pa mi bilo truba da se slikamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Haha,trebao si da me cimnes pa da te sacekam negde,ovako ispalo bez veze...

Da se rostilja moze,jer sam pre vidjao da ljudi raspale rostilj tako da nece biti problema.

Bio sam da slikam pre oko sat vremena ali me u povratku uhvatila kisa pa sam pokisao kao mis.. :D

 

Slikao sam na brzaka pa slike i nisu nesto ali ima dovoljno mesta pored vode za rostilj i sve ostalo.Malo dalje je restoran a bio je i splav ali mi nije jasno gde sad a i nema veze...

 

Dobra stvar je sto nema guzve i kad je leto.Retko kad bude malo vise ljudi.

 

Meni nije nikakav problem da donesem od kuce tanjire i sve ostalo sto treba za rostiljanje i naravno da odem u nabavku hrane i pica..

 

post-31409-0-43422000-1455536545.jpg

post-31409-0-80990600-1455536556.jpg

post-31409-0-61792400-1455536568.jpg

post-31409-0-19799000-1455536582.jpg

post-31409-0-98211500-1455536593.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Zapalio se Crnac. Odnosno nije ceo goreo ali je instalacija nagorela pa je ostavljao beli dim za sobom. 

 

"Kasao, zastao, s dušom se rastao..." :'(  :'(  :'(

 

I od tada, tuga. Hoću da crknem za njim.

 

Ako emocije stavimo na stranu odjednom je sve počelo da trpi: ne mogu da odem na posao, dnevno stignem dupolo manje stvari da obavim I sve u svemu situacija ništa ne valja.

 

Dok je radio nije mi padalo na pamet koliko ga ustvari koristim. Retko negde dalje idem ali stalno navlačim benzin, sipam po malo i on tera gde treba. A treba stalno, skoči ovde, skoči onde, ne gasi se, 12 meseci godišnje...

 

Poslednja tri dana zrazmišljam šta da radim. Kvar verovatno i nije neki, trebalo bi da se nađe gde je u spoju i da se vidi šta je sve pregorelo. Međutim...

 

Ima skoro 10 godina od kako je Crnac rađen. Nisam imao neke problem sa njim, verno je služio i gazio kilometre iako je stajao napolju na kiši i snegu, nekada prekriven ali uglavnom go. Znao sam da će doći trenutak njegovog izdisaja ali mi nije bilo jasno kako će da se to ispolji, šta će da se desi kada sve radi kako treba i ništa ne ukazuje na moguće crkavanje.

 

Međutim, eto, struja, slaba strana mog održavanja. Ovde nemam električara na koga bih se oslonio i sve što je trajalo radilo je zbog Joške koji je sredio stvari pre 10 godina.

 

I eto, treba mi motor a nemam ga, stoji dole i čuva parking mesto za kola.

 

Kao noge da su mi prebili, nigde ne mogu ovako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

I eto, treba mi motor a nemam ga, stoji dole i čuva parking mesto za kola.

Doteraj do mene sredicu ti struju.. :D  :takoje:

Ps. Sutra posle 14h Cara Dusana 55 !! :D i onako kad padne mrak nemam sta da radim u servisu! :D Za 2 max. 3 dana vozices se opet.. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Čika Dule svratio do mene danas po lepom danu da se malo družimo i popijemo kafu.Eto malo druženja MZ sveta.

post-3484-0-48828500-1456176592.jpg

post-3484-0-95266800-1456176606.jpg

post-3484-0-89081900-1456176621.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Veliko hvala na što ste se tu kada je potrebno. :)

 

Problem nisam rešio jer je sa dva posla sve komplikovano. Popodne kada ljudi obavljaju te stvari ja radim i to je najveći problem. Špic je, jedino tada ima kakvih takvih para a u nekom drugom terminu ne bi ih bilo uopšte.

 

Problem je i što Crnac čuva parking mesto pa ne smem da ga mrdam odavde dok na isto mesto ne stavim nešto drugo. Ili, u prevodu, moram da kupim drugi motor da bih popravio Crnca. :grr:

 

Da budem iskren, nemam poima kako da rešim ovaj problem i onda to sve tako stoji i stoji, kao da će se samo rešiti. Bavim se stvarima koje su se pojavile kao problem od kada je Crnac crko i nikako da se posvetim popravci od drugih gluposti:

 

Gde da parkiram kola u Srpskih Vladara? I kako da ostanem na poslu kada je parkiranje vremenski ograničeno? Na taksi stanicu ne mogu da parkiram, i ovako ih je malo i ne mogu svi taksisti da stanu... Kako da odem na posao? Da se kolima vozim 40 minuta po pravcu bez rešenja za parking? Ako ga ostavim u Garaži koja je preskupa treba mi bar pola sata da demontiram sve sa kola jer kradu šta stignu: radio stanicu, antenu, brisače, ma šta dovate...

 

I tako, dok ja lupam glavu kako ću danas da izađem iz problema motor stoji i stoji. Novi dani dolaze, sa nima i novi nebulozni problemi a motor i dalje stoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100
Nisam najbolje shvatio šta je konkretno problem sa Crncem i kolika je šteta?Da li si barem locirao odakle je krenula vatra?Možda je prvo rešenje da vidimo ko ima celu instalaciju i da to za dva sata zamenimo na licu mesta?

To mi prvo pada na pamet u okolnostima koje si nabrojao.

Ili možda, ako neko ima bilo kakav leš od motora da ga stavimo na mesto Crnca a Crnca prebacimo do mesta gde može da se radi.

Ajmo da mrdnemo malo iz čor-sokaka situacije..Depresivan stav ne rešava ništa. :jee1: Ajmo Vujo ! :vlajko:  :klovn:  :dobar:  :moto3: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

U mehaničkom i estetskom smislu štete nema tj. ništa nije vidljivo. Pušio se beli dim od nagorelih instalacija a kada su se žice pregrejale i prekinule ostao je bez kontakta. Akumulator sam skinuo odmah, nov je,  neoštećen, dobro puni i drži struju, to je OK.

 

Nisam siguran da bi zamena žica rešila stvar jer mi nije poznato gde je došlo do spoja. Kada se pušio pokazivao je znake kao kada sam jednom prilikom pogrešno prepovezao kablove na akumulatoru pa su izgorele diode ispod sedišta. Taj deo sam stavio nov ali je pitanje da li je i on crkao posle svega... Kako mi deluje žičurine bi svakako trebalo menjati ali gde spaja treba videti instrumentom jer ovako od oka može opet da progori i džaba ceo trud.

 

Bacam se na potragu za neki krš od motora, da stoji ovde par dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Vujo napisao sam ti i culi smo se oko svega! Ajde doteraj motor dole na Dorcol pa da to resimo! :D Ne mogu da dodjem kod tebe malo sam prehladjen pa sam i na poslu prinudno.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Šumi,pročitaj 4-5 postova iznad gde Vuja objašnjava svoju situaciju.

culi smo se telefonom odmah cim sam napisao post.. :D

 

Nadam se da ce sledece nedelje Vujin "Crnac" opet biti u funkciji.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Veliko vam hvala . Izlazim iz očaja polako i sledeće nedelje krećem u neku akciju, ne može se vise ovako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Prijatelju, život ti je `nakav kakvim ga ti praviš.Znači, nogu u dupe i u nove horizonte.Ako ne možeš sam,šutnuće te neko od nas ! :hack: 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja