Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Ja imam fejzera sa kojim teško uspijevam da napravim 5000 km za sezonu. Dobar i pouzdan motor ali... za mene koji gazim 45-u polako postaju interesantni neki drugi motori. A šta kupiti, koliko dodatno investirati u motor (,,na ovu skupoću'') hoće li taj motor biti to što želim ili možda promašaj... Bog će ga znati. E zato sam  kupio TS 250/1 i sad će polako spremanje za narednu sezonu.

Šta očekujem od MZ-a? Pa očekujem da mi ga nije žao upaliti do posla (4-5 km) da mi ga nije žao provozati do Brčkog ili Bijeljine što asvaltom što makadamom ili otići do voćnjaka da vidim da li je šljiva zrela, ukratko da ga vozim.

Ove godine mi se nakon pet godina posložile obaveze da sam u tri dana uspio obići Zlatibor, Durmitor, Trebinje, Mostar. Kad će opet ne znam. To su ture za veće motore a ja za njih sve manje imam vremena. Tu mi se MZ nameće kao rješenje za moju situaciju i u njemu sve više vidim  vidim neku moju buduću zanimaciju i uživanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Vuja@

Prodao si Hondu?

Što se tiče ulja samo pazi da mešavina ne bude tanka, bolje da dimi nego da riba.

 

Guliver@

Fejzer je odličan motor ,ima sve što treba čak i više no što mnogima od nas može da koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

ja polako kompletiram masinu.stavio i retrovizore bilo jako zaebano voziti bez njih. 10etak km nedeljno da zelja mine a nije ni registrovan ,neda mi se cekam prolece ince motor superza moje godine i nikad nije dosadno uvek nesto cackam oko njega i mislim da ce me ubiti zena zbog njega .ne mogu da je nagovorim da ga provoza kaze sramota je od komsija a ima a kategoriju od 88 god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vuja@

Prodao si Hondu?

 

Tako nekako mada još ne znam na šta će to da izađe.

 

Dobrih puteva više nema i sad treba da biram nešto za džombe. To definitivno nije moj izbor motora ali je nužnost, mora tako. Posle Ukrajine i Rusije imao sam značajne popravke, sve mi je tamo propalo, surova priroda sve uništava mnogo brže nego inače. Po Ukraini su sigurno najgori putevi i sramota je što ih uopšte zovu putevima. Ništa nisu radili, sve im je ostalo od SSSR-a a klima je surova pa je cela infrastruktura propala. Ovaj CBR od 1000 traži auto put, bar 150 da se vozi... Onaj manji od 600 je daleko bolji jer je i gabaritno manji, više je za Srbiju a ne plaši se ni dobrog puta. Eto, Scorpija je zadovoljan a i ima razloga, motor mu je stvarno dobar.

Ako uzmem endura onda on nije za auto put mada bi za takve kratere enduro ipak bio najbolji, možda i jedini koji može da podnese. Pre te istočne rute Bokilic je zamenio sve ležajeve i eto, oni su ove godine crkavali. Da nije menjano pa da kažeš da su dotrajali ali smo ih dugo birali i uzeli najbolje što smo našli. Posle samo 30.000 toliko su se raspali da se ne razaznaje koji je deo od čega, gde je kugla a gde košuljica...

Mnogo puta se dešavalo da sabijem višljušku do kraja i to sa takvim tupim i jakim udarcem da sam sve gledao da li će federi poiskakati kroz gornje navoje.

 

Ako budem išao dalje onda nema više dobrih puteva za CBR-a a ako okačim kacigu o klin onda mi on opet nije potreban. Jedino sam siguran da je za grad MZ neprevaziđen i da sa njim u varijanti bez auto puta mogu po Srbiji gde hoću a i u bilo koju okolnu državu.

 

Sve se menja, MZ ostaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo, ja sam celo leto na Dominatoru i bas sam zadovoljan. Los put mu ne predstavlja problem, ima dovoljno snage, potrosnja je pristojna, jedino mu je mali rezervoar ( 13,5 lit.). Kad sam ga uzeo, razvukao sam ga do 140 km/h - meni dovoljno, a najvise mu prija ( putna brzina ) 100 - 120. Za duza putovanja ne bi ni isao auto putem jer si tu prinudjen da vozis brzo, a tad nista i ne vidis sem puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

da ne bi citavu vecnost proveo trazeci nesto na forumu pitanje> gde mogu da nabavim jedan  mz logo pa da ga prisijem na jaknu ili tako nesto jer na slikama vidim da ga dosta ljudi ima .unapred zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Odavno nismo radili te stvari za MZ Svet. Sve što je rađeno davno je podeljeno a radili smo nalepnice, majce i prišivke.

 

Moju prišivku MZ Sveta nisam stavljao i mogu da ti je dam kada se vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Volim te izjave sa emocijom.Ko se neko dočepa malo para i proda MZ-a, slabo se vraća na istog.I na ovome forumu je bilo bezbroj priča kako je MZ najbolji motor na svetu i....nema tih ljudi više na forumu.I ja sam se bezbroj puta preispitivao šta da radim sa MZ-om.Ne mogu da registrujem dva motocikla....Ovaj MZ je kod mene preko 20 godina, k`o žena JBT.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Ma ja bi volio da imam sve ali nikako da skinem kile pa mi pantalone nisu sigurica nego sam mislio stitnike za kolena mislim da izgledaju kao kod majstora sto postavljaju laminat posto puno klece . Da nadjem negde sliku napravio bi sebi.A sto se tice MZa nikad nisam imo neki drugi motor osim njih sto neznaci da nebi volio mada se vozam u radiusu 200 km i nigde ne moze brze od 80 tako da zadovoljava potrebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Problem je ako ideš na više mesta i kada se natrontaš onda propištiš od vrućine. Razmiljao sam o pantalonama za snowbord, one idu preko pantalona koje nosiš i lako se skidaju...Moram da probam pre no što probam.Samo da nadjem veliki broj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I obične tekstilne moto pantalone se nose preko običnih pantalona. Bar ih ja tako nosim sem kad je leto i vrućina i kad idem samo da se provozam bez svracanja bilo gde :)

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Nije los ni onaj sistem kopcanja kao pantalone za striptiz ,samo cimnes one spadnu.A napravio i pregachu za jaja , mogu reci da radi .pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Napravio stitnike jos da kupim cicak traku i nagovorim svaju da mi sve to sasije .Spolja koza unutra krzno trebalo bi da odradi poso .pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja