Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Ista kao i da uvozis iz Kine ili U.S.A. :D

 

 

  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

ZNA LI NEKO KOJA JE PROCEDURA OKO UVOZA IZ HRVATSKE I BOSNE

KONKRETNO HRVATSKA JE PUNA JAWA I MZ-a

NEBI BILO LOSE AKO NEKO ZNA I KOLIKO BI TO BILO ISPLATIVO

 

To ćemo saznati na Skupu. Očekujemo Hrvate i Mađare pa možemo da vidimo da uporedimo cene, da svi nađemo neku 'vajdu ako se može. Koliko znam nama su delovi pristupačniji i jeftiniji ali Hrvatima je Mađarska uvek nekako tu, za veće kupovine naročito.

 

Treba da se ispomažemo, samo ako ima prostora.

 

Bebac, molim te piši malim slovima. Pravila Foruma tako nalažu pa se pisanje velikih slova smatra za vikanje. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Cene vozila imate u HR. oglasima. Proceduru oko uvoza iz HR. u SR, nase komsije sigurno ne znaju. Prema tome, koga interesuje , saznace sve samo ako se bude potrudio, za cene na netu neka pretrazuje a za carinske uslove kod speditera ili uprave carine. Gotovo sigurno da nema nikave razlike u proceduri ako uvozite iz Amerike ili Hrvatske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Stitar;Sabac
  • Motocikl: izh planeta 4;izh planeta 5;apn 6

Pozdrav svima

Za ovaj uvoz cu da se raspitam pa cu da javim ,ukoliko nekog zanima.

Sad imam drugo pitanje:posto savet forumasa veli da na svog IZH-a ugradim elektronsko paljenje da bih mu smanjio potrosnju interesuje me :

1.sta je ustvari elektronsko paljenje

2.koliko to para kosta

i cisto onako usput iz istog razloga koliko kosta karburator od mz-a i kakva je to procedura da se ugradi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4136 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

nov karburator od mz-a 250-251 je oko 100e...

kod elektronskog paljenja nemas platine koje moras da stelujes.., mislim da menjas i regler..(bolje pali i imas bolju struju na motoru) a za cenu najbolje pitaj Josku sa sajta...  :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

i cisto onako usput iz istog razloga koliko kosta karburator od mz-a i kakva je to procedura da se ugradi

Lično sam mišljenja da ti nije neophodan MZ-ov novi karburator. Može i polovan, a dobar, a to najpre možeš da nabaviš preko nekog dobrog majstora sa iskustvom sa cvajama i MZ-ima... Samim tim i cena je niža ali i varira. Koliko, ne mogu da budem precizan. Isto pogledaj i ovde, na MZ Svetu, napre ćeš ovde da nađeš dobar. Ipak je ovo MZ Svet.

 

Što se mojih znanja i saznanja tiče, pre nego što se odlučiš da na IŽ-a ugradiš bilo koji drugi, pa i MZ-ov, karburator treba da vidiš koji unutrašnji prečnik usisne grane imaš sada na tvom agregatu. Onda prilagođavaš razlike u prečnicima između tvoje usisne grane i potrebnog prečnika za drugi karburator koji ugrađuješ.

 

E, tu možeš da ili improvizuješ tj. budžiš, što nije preporučljivo, ili da to daš da se uradi kako valja kod nekog majstora koji se time i ranije bavio. Postoje razne konstrukcione varijacije na tu temu: od izrade nove grane (najbolje, najskuplje, traži angažman neke metalske radionice),  do drugih raznih jeftinijih rešenja.

Tako ćeš postići da ti agregat radi kako valja, jer je osetljiv kao i svaki drugi dvotaktni motor i treba sve lepo da se ucicka i podesi. Ono što je jako bitno pri tom je da ukupna dužina usisne grane ostane nepromenjena, a ima i drugih caka. Svakako, sve to treba da ti uradi dobar i iskusan majstor!

 

Ne znam da li tvoj karburator ima sauh, a trebalo bi i ne znam da li je sauh konstruisan u vidu poluge na samom karburatoru ili ima izvod na guvernal preko sajle. Karburator MZ-a ima izvod na guvernal preko sajle, pa i to treba rešiti.

 

'Aj' polako... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Sve je to skup sport,mislim da je JOZA i rekao da ne treba nista dirati,ne isplati se.Neke estetske prepravke ok,ali na masini nista budziti,vozi to tako kako je pa s vremenom polako kada udjes u seme sa delovima i drugim cudesima,upoznas ljude itd to sazri i bude nesto ozbiljnije.

Ako si se bas nameracio da budzis,ajd da se onda ovde potrudimo i nadjemo slike tog MZ karburatora na IZH motoru kakav je i tvoj i necije iskustvo po tom pitanju bi bilo znacajno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Becej

Ja kupio MZ karbus od TS250 u dobrom stanju sa limunda za 1000 din . midlim da se isplati ulozis jos 500 i imas dobar karburator, inace moj je prepravljen i napravljena grana da se stavi na Trabanta :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Možeš da je kupiš ali samo u kompletu sa ostalim diznama na Buvljaku u Bgd (oko 500din komlet svih dizni).Ne znam da li kod Gabora ima pojedinačno  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

samo mi fali ona manja dizna(spoljna)....

Možeš da je kupiš ali samo u kompletu sa ostalim diznama na Buvljaku u Bgd (oko 500din komlet svih dizni).Ne znam da li kod Gabora ima pojedinačno???

Nema pojedinačno a nema ni u pakovanju - prodato.

Pre oko nedelju dana na bljuvaku bilo u kompletu, al' ne i pojedinačno, a kod Gabora nije bilo pojedinačno, kažu nije stiglo iz Mađe u poslednjoj narudžbi. A inače ta dizna je pojedinačno jako jeftina.

 

Zovi ove druge, što rade sa tim delovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ja idem 02.V u Paracin, ima neka gitarijada, moj bratanac svira, a gostuje i Dado Topic koliko sam cuo! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Stitar;Sabac
  • Motocikl: izh planeta 4;izh planeta 5;apn 6

Ljudi treba li nekom kotao za parno grejanje ili auto prikolica napravio sam po narudzbini pa me sad zavlace za pare,a ja rob gledam one dekijeve motore i patim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Opusteno,bice motora.Taman sam se spremio da zavrsim jedan projekat do kraja kad jutros zvoni telefon,glas sa druge strane zice kaze-,, e,vidi,ovaaajjj,od sutra radis 12h,tj od 07.00 do 19.00h,sistem 12/24/12/48,, i to sutra na 1 MAJ ,inace po rasporedu mi je slobodan dan,znaciiii zeludac me zaboleo odmah,izgoreo sam. >:( 

Nadam se da cu uspeti da se organizujem i u ovom rezimu rada,nije mi prvi put,al jaoooo breeee  :o  :o  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja