Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

A pa mora da se popije, valja se... ;D

 

I sajt i forum su pod ''rekonstrukcijom'' čudo je kako sve radi ...

 

Valjda neće dugo, to za sada niko nezna....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Nas narod slavi i terevenci sa i bez povoda,onda kad mu je naj teze,u prilog tome govori sledece,odem do buvljaka na NBGD,u neki 13esti red,kao da kupim holender/navoj/ izduvne grane za cilindar od 250ccm,cena tricavih 1350 dinara za navoj koga mozes jednom naviti i kraj,toliko je bedno uradjen da je smesno poredjenje sa originalom.Okrenuo sam se i otisao.U povratku svratim do komsije strugara/bivsi motokrosadzija/ uze covek cilindar i granu i kaze da dodjem za dva dana,bice gotovo.Pitam koliko da platim?? Nista,rece covek,to je smesno.

Jos jutros slusam u kolima 202jku o poskupljenju struje,goriva,telefona,neta,kablova i cudesa,a moja plata stoji u mestu vec punih 5 godina,tada je evro bio cini mi se oko 74/75 dinara ako ne i manje,i onda naravno neki prilog kako narod treba da bude optimistican jer tako kaze neki francuz koji je dosao da se malo isprica sa nasim ,,svevisnjima,, pa zatim muzikaaaa,.....KUD PLOVI OVAJ BROD???  :(  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

narode moj napisite mi dal sam opic.... ili lud ja u nedelju potrosio svu xzalihu i kupio hondushedow 600  16000 km presla 95 niko u kuci sa mnom ne kontaktira a moj emz me tuzno gleda  nista ne kaze a psovao bi ni majku sigurno razumite me to je bilo jace od mene dal shvatate il sam stvarno izasao iz koloseka pozdrav ,\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\janko  demro.st

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Uvek gledam da moj hobi,ako se to tako moze nazvati,ne utice na kucni budzet,uglavnom se to krpi iz raznoraznih kombinacija.

Imajuci u vidu tvoju starosnu dob,koja stoji u tvom profilu,kapiram da si do sada resio sva pitanja,iskolovao decu,ako ih imas,pa zasto i nebi sebi priustio to zadovoljstvo,kao neku vrstu nagrade samom sebi za ulozeni trud.

Motori bi trebalo da budu najvaznija SPOREDNA stvar u zivotu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

zdravo drug hvala na podrsci u pravu si ja sam vec deda 5 god.sin ide svojim putem cerka ima 20 leta ide na faks  po nenom nas je vreme vec pregazilo sta ce matora drtina na hondi ..itd al ne damo se nismo mi krivi sto malo kasnimo...bar ja al evo imam dva dobra motora za kojima sam u mladosti  ceznuo pozdrav vidimo se...u kisacu.janko.demro.st

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Priključujem se Dkijevoj podršci.

Tako sam i ja razmišljao letos kad sam uzimao  MZ-a,iako sam imao Tomosa.Doduše samnom su ukućani zborili,ali su me ostali osudili.

Idemoooooo dalje.

Osmeh na licu (i puno srce) nekad vredi više od drugih materijalnih stvari.

Čestitam(o)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

xexexexe, mene i dan danas jos uvek osudjuju, sto sam kupio  MZ..  :) :) kazu mi prodaj to prodaj, a ja ko u inat necu pa da ostanem leba da jedem necu da prodam emzu.. :)  mnogo sam ja truda ulozio u njega., a vreme i pare da ne pominjem,ali sam postigao ono sto sam zeleo...  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ja nemam takvih problema. Jos davno sam to rascistio sa mojima. Bile su iste price tipa - izgubices zdravlje, reuma, mozes da pogines i sve tako. . . .    Ja sam im jednostavno nabrojao desetak ljudi , neki su isli u skolu sa mnom, neki iz komsiluka, neki deca poznanika i reko :  ovaj i ovaj - narkomani, ovaj i ovaj - alkoholicari, ovi krimosi - uglavnom na robiji  - i sve to sam i ja mogao da budem. Pustite mene da se bakcem sa motorima , znate da ne divljam, ne pijem i resena stvar.

  I vise mi nikad nisu nista pricali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Mene su prihvatili kao ludaka a sa budalom se ne vredi raspravljati.

 

Slušam pre neki dan stanicu u taksiju. Ima nekih orijentira koje taksisti interno koriste kako bi se našli sa mušterijama a da nisu adrese. Npr. na Bogosloviji to je ''siva trafika'' koja odavno neradi, treba da je maknu jer je nelegalno postavljena a usput i nije siva jer je posle toga farbana u sve moguće boje.

 

E tako čujem ''u Danteovoj kod motora''. Eto, ima 100 važnijih stvari u blizini za koje svi znaju, Dečija Igraonica, Maxi... ali ne, motori bodu oči...

 

Odem pre neki dan u Reno radnju da kupim kuku za Logana. Kuka je 9.500, električna instalacija oko 1.500 a na sve to treba uraditi i atest.

 

Za mene, mnogo.

 

Objašnjavam ja kako mi to ne treba stalno, sklepao bih manju prikolicu da bih, kada vozim decu poneo i motor za sebe, na more ili bilo gde. Sa decom čovek nema baš previše vremena za sebe ali ako na moru pređem i 200 km u takvim okolnostima ja bih bio zadovoljan.

 

kaže čovek da treba da kupim već atestiranu prikolicu da bih smanjio maltretiranje. No takvih gotovih prikolica nema jer po širini na nju treba da stanu dva motora ili Crnac sa svojom prikolicom. Koliko to košta nemogu da predpostavim a i ne ulazim dalje u analizu jer nemam para za tako nešto.

 

Ono što je sigurno, za registraciju Honde treba mi 180 evra, za delove za Hondu još 70, za Crnca sa sve gumama oko 80, imam jedan put za Temerin i najmanje jedan za Svilajnac.

 

Ako se na to doda još oko 80 evra za registraciju Crnca onda je jasno koliko košta moja sezona a da ne pređem nijedan kilometar ''za svoju dušu''

 

Ima taksista bakšiš ali na kraju sve to završi kod policije zbog brze vožnje.  >:(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

I ja, lepo, jutros, vracajuci se  s` posla, sretnem King-a. Posao covek da privredjuje... Prednost nocne smene-kada svi zure, ti ides< valjda, na pocinak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Evo i ja resih iznenada danas da otvorim masinu posle 5000 i neki km da zamenim karike i jos po nesto

post-4740-12879066737581_thumb.jpg

post-4740-12879066737979_thumb.jpg

post-4740-12879066738377_thumb.jpg

post-4740-12879066738793_thumb.jpg

post-4740-12879066739182_thumb.jpg

post-4740-12879066739568_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Koje ulje koristis

 

Kako sam se smrzao danas na apenu,zurio jutros u skolu,ucinilo mi se da je lepo vreme,ni rukavice nisam poneo,neku jaknu tanku samo... Celu zimu mi je toplije na motoru bilo nego danas  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

E, momcino, Floyde,

 

Mladost nema granice. Suza suzu stize(k`o da biber jedem), prstma se cesem dva`es` minuta, k`o da me tudja ruka cese ali srce toplo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Meni se tu čelo klipa ne dopada. Siguran sam da bi dobro radio i samo sa novim karikama ali hm... :-\

 

Ovako po cilindru ne vidim risove, lepo je glancnut, izgleda da je sve drugo OK.

 

Na šta glava liči, da li je izudarana iznutra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Ocisti klip nabaci karike i teraj  ;D Tesko je uociti riseve na slici,premda bi se veci videli,kazi mi taj klip koji je?? jel DDR ili ovaj kupovni??? Nesto mi lici na kupovni nisam siguran,ne vidim,...  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ja bi reko da je klip novije proizvodnje ( Indijac ) . Originalni na TS-u su dosta tamniji zbog veceg procenta ugljenika u leguri ( zato su mogli da isteraju i stotinak hiljada km ) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja