Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Po Hejnsu, u koga sam počeo nedavno da se kunem, za ETZ 250 pritisci su za solo vožnju, napred 1.5, nazad 1.9, a potpuno natovaren, napred 1.5, nazad 2.5 bar.

 

A što ima knedlu na malim obrtajima?

pritiske sam naveo iz originalnog uputstva za mz etz 250, pa naravno da ima knedlu na malim obrtajima(trza)( to nije samo kod tebe problem svima je to isto), njegov najbolji rad je izmedju 3000 o/min i 5500 o/min (na 5500o/min 21ks)...  ;D ;D moj nije hteo preko 5000, pa sam ga poslao kod majstora.....  ::) ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

@DUKI

SREEEĆĆAAAAN RROOOOOOĐĐĐEENNNNNNDDDDAAAAAAANNNNN!!!!!!!!!

 

@Sumi Zmaj

E, pa dobro. A ja počeo da se brinem... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Jedno uopšteno pitanje za sve MZ forumaše.Nemojte mi se smejati:

Kako voziti MZ 250 ? Kad koristiti prednju,a kad zadnju kočnicu i ostali mali saveti velikih majstora volana?

Voleo bih na ovu temu od Vas koji imate dosta kilometara u točkovima da pročitam nešto poučno.

Hvala unapred. 

P.S. Možda bi vredelo otvoriti novu temu i da ljudi pričaju svoja iskustva i zapažanja o vožnji u toj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

ja pri vecim brzinama :D :D koristim samo prednju(uslov da je asvalt suv) a pri manjim brtzinama obe (ali opet vise prednju) bar sam tako ja navikao... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

SRECAN RODJENDAN DUKI. ;D ;D ;D

 

Sto se kocnica tice,King,sto ga budes vise vozio,samo ce ti se reci,stvar navike,dali ce biti odnos prednje i zadnje 60/40 ili 70/30,sve zavisi kako od tvog stila voznje,tezine,guma,motora ,puta......vezbati,vezbati i samo vezbati ::) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Najbanalnije objasnjenje je:

Kocis prednjom i polako dodajes zadnju. Zasto? Kod kocenja , inercija cini da sva tezina, motorcikla i tebe ide na prednji tocak koji preuzima tu tezinu i koci. Posto je motorcikl vozil na samo dva tocka a to znaci, poprilicno ne stabilna naprava, kod kocenja i dejstvovanja sila koje sam ti objasnio moze da se desi, u zavisnosti od polozaja motorcikla, podloge, brzine da zadnji deo krene da napusta osu kretanja i zbog toga treba dozirati zadnju kocnicu koja smiruje zadnji kraj i delimicno rasterecuje silu inercije na prednjem tocku. Kontra efekat mozes dobiti kada predoziras zadnju kocnicu, onda motorcikl pocinje da se naglo zanosi zadnjim delom (neki to zovu "pajkanac", glupo ime ali...).Nije isto da kod naglog kocenja motorcikl i ti zauzimate idealno vertikalan polozaj, obicno se to desava kada ste izbaceni iz te ravnoteze na neku od strana.Mozda ce ti sve ovo zvucati malo ne logicno ali tako je. Isto je kao i kada neko pokusa da ti objasni tehniku izbegavanja prepreke kod pravolinijskog kretanja motorciklom.Primer: Kada ides ka , recimo rupi na putu i hoces da je zaobidjes sa tvoje dene strane, pre nego sto napravis manevar skretanja na desno, sledi mali, vemoma kratak predmanevar skretanja na levo i odmah zatim na desno. Ko se ne slaze sa ovim , neka obrati paznju i proba da izvede ovo sto sam opisao.

Mnogi motorciklisti uopste ne koriste zadnju kocnicu objasnjavajuci to da je opasno a to je nonsens i zvuci mi isto tako kao kada roditelji uce decu da NIKAKO na biciklu ne koce prednjim tockom jer mogu da prelete preko volana.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kada krene lepo vreme biće organizovana treća škola defanzivne i sigurne vožnje. Prve dve je vodio naš Laza, Evil_Zoo, a sastoji se od teoretske nastave u četvrtak popodne i praktične nastave u subotu na poligonu na Banjici.

 

Svako ko želi da unapredi svoju vožnju motocikla je dobrodošao! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Duki sretcan rodjendan!

King- koci kako oces, ali Nikako ne koci kada gazis bele oznake na asfaltu! ( Zebre, Strelice itd,) Na njima se cesto pada! Kada se spustas niz velike i duge nizbrdcice, najbolje kociti Zadnjom, ako svo vreme koristis prednju, vrlo brzo se  usija disk i onda blokira plocice, nema gde da se crate, pa moras da cekas da se dobro ohladi.

Pritisak u gumama= pa na svakoj spoljasnoj gumi pise na koliko se naduvava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

To ljudi.Ovo su stvarno pravi,iz iskustva,saveti.

@ MZ Nažalost na Tomosakiju sam osetio divlje bacanje kao rezultat blagog kočenja na pešačkom ostrvu ofarbanom belom masnom farbom.Usput i kišica je rominjala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Bas kao kod kola,kada lagano pritiskas kocnicu koce samo prednji tockovi a posle kod jaceg pritiska krecu i zadnji da koce.Lako proverljivo na ledu,ja proverava,otvarao vrata i gledao,naravno pri malim brzinama.Mnogi se zeznu kod voznje u rikverc po poledici,voznjom unazad i laganim kocenjem dobija se efekat kao kada se povuce rucna kod voznje unapred,tj na prvi dodir pedale kocnice daleko vecom silom koce prednji tockovi.Moze i ovo da pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Fino  :)

 

Sta si radio sa prednjim tockom,nesto se sija  :D  I koji je to motor pored?

pored je etz 250 od jednog drugara... a predni tocak : polirao felnu, osnirglao disk i gavu i prefargbao u sivu... ekstra ispalo ...

Ostalo mi jos da jednom prefarbam zadnju viljusku i prednu, i da sve lakiram... :) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Juce malko prosteoa bobber-a po Svilajncu  ;D

Kresnuo na drugu kurblu sa sauhom, mada ce morati na mali tretman kod Bokilica, varira mi ler gas...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja