Jump to content

Moto Zajednica

Rezervoar u obliku Suze

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja mislim da ces to malo teze naci ali ne mora da znaci.

Najbolje se raspitaj kod ljudi koji rade popravke i prepravke motora, oni ti verovatno mogu pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Bez prepravki? Mozda od nekog starog BMW-a, ali ces to tesko kupiti. :confused:

Kad sam ja sredjivao moju Jawu, bas sam gledao da se rezervoar moze bas lepo srediti uz malo truda (brusilica, autogen). Ne od TS350 nego od nekog CZ175.

Srecno sa motorom. Cime si tako lepo ispolirao masinu?

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Nadji suzu od z900 ili zephira nekog starog. najbolje ti je da nazovesh Gedzu u zemunu, mozda on nesto ima. A sto se tice varenja, ne se zezash, dosta je ljudi poginulo tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

zasto je poginulo dosta ljudi od varenja rezervoara za motor? Meni ovo uopste nije poznato za svo vreme koliko se druzim sa motorima, sto se tice automobila, bilo je nesreca, to mi je poznato ali sustinska je razlika sto se rezervoar od automobila najcesce vari "na licu mesta", dakle bez skidanja iz razloga neprakticnosti, odnosno lenjosti sto kod motora upravo predstavlja krucijalnu razliku - taj se i vari samo skinut a teske muke ostaviti ga napunejnog sapunicom par dana da vetri... Ipak, kako rece Jozeph, pored BMW opcije, imas i opciju sa Jawom, pogledaj na ovom linku nalazis li sta interesantno za sebe: http://www.projectjawa.com/hansen.php

 

Naredna opcija su rezervni delovi za kineske motore ali ja jos nisam video tako nesto kod nas, najblize sto sam nasao je Madjarska a to je vec muka ziva, veruj mi. Ima izlozenog kojecega na sajtovima ali doci do ikakvog odgovora od njih je izgleda nemoguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

I ja sam cuo da je opasno variti rezervoar, cak i ako je totalno prazan i skinut sa motora... Ozbiljno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

O tome zaista nisam razmisljao :-k .

Kada sam ja kupio "motor" , taj je stajao godinama, pa je bio suv kao barut. Ali, proslog leta sam imao vrlo neprijatno iskustvo, naime u toku noci mi je iscurelo 30 litara goriva iz kola, pa sam nosio rezervoar za zavarivanje. Majstor je u skinut rezervoar sipao 2-3 litre vode, promuckao i zavario rupu. Pa sad, da li je imao srece sto se nije zapalio ili sta vec, ali je sve zavrsio za 15 minuta. Posle prosuo vodu i rekao da ostavim rezervoar na suncu dan-dva pa posle da montiram. Tako sam i uradio i do sada nisam imao nikakvih problema.Ali ne treba izazivati sudbinu, treba pazljivo prilaziti problemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2

Njegov rezervoar je prazan vec nekoliko godina (4-5).

Ukliko se rezesvoar dobro ispere i opere i na suncu osusi, i tako nekoliko puta, nema sanse da ce da explodira. A postoji i ta varijanta da ima vode u sebi dok se vari. A naravno pre varenja dolazi i secenja skoro pola rezervoara, tako da i kad se isece, rupa je toliko velika da se moze korisititi i umesto kacige ;). Kada bude bio presecen, moze se detaljno i grubo oprati i osmirglati unutrasnjost, jer je verovatno zardjala... Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Vidima ja bivane ipak ce mo mi da ga seckamo i krojimo ako nenacemo nista u skorije vreme tj. posle sajma u NS-u. Javicemo vam iskustva ako prodjemo bez posledica :)

 

POZZZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Opasno je variti rezervoar.

Uglavnom se pune vodom, peskom ako su suvi, zavare se pa se pesak izduva kompresorom, a video sam da su neki ludaci punili kukuruzom :lol: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2

Dobro, Apex je malo grubo iscrtao linije, ne bi to bilo bas tako sa ostrim ivicama. Videli ste svi onu jawu crnu , ali evo jos jednom, kakav je ovo rezervoar, ako nije jawin od cega je?

EPFsI_23xp.th.jpg

 

Po prednjem obliku nam lici na jawin rezervoar, samo preradjen, jer su iste krivine kao kod jawinog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

 

meni se vec ranije svidelo kako je ovaj momak uradio svoju Jawu i negde sam linkovao njegove fotke ovde na forumu a osnova citavog rada je mnozda bas rezervoar i bio jer se sve ostalo uklopilo prema njemu. Ipak, na sajtu koji sam Ti linkovao na prethodnoj strani generalno imas veoma mnogo o Jawama i verujem da ces pazljivijom analizom pronaci sa koje je Jawe ovaj rezervoar skinut, naravno, ukoliko je uopste sa Jawe a ja mislim da jeste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

I ja mislim da je od TwinSporta , ali i na ovoj slici su dosta grube linije. Ako vec secete, onda bi mogli malo bolje da odradite te krivine...Ali je to samo moj licni ukus, ne treba da me slusate :D :klackalica:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2

Pa to si upravu da su mu malo ostre ivice, mi cemo da se trudimo. Pa kako ispadne ispadne. Jest da ce nam biti prvi put da se bavimo limarijom ali za sve postoji prvi put.

Apex je trenutno u radionici i radi, ne da se.. :D

 

Po vasem misljenju, ovaj sa slike, da li je dirao gradju (mislim sekao spustao itd.), ili je samo stanjio prednji deo sica i spustio mu stranice da lici na nesto.

 

Pozdrav. :pivo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Sydney Australia

Ako varis tank, isipaj benzin i pusti da se ispara bar jedno 2 sata! (benzin izpari) Ni slucajno ne vari sa vodom u tanku! (varenje radi na struju :kaboom: voda i struja ne mixaju) Ja sam vario par tanka za aute, i jos sam ziv :P Tank mozes tako modicifirat samo nadji nekog ko je dobar sa metalnom radnjom :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja