Jump to content

Moto Zajednica

Andalusia Classic motorcycle tour (Španija)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

12. April - 19. April. 2013.god.

 

Nezaboravno moto putovanje, sedmodnevni obilazak najlepsih gradova Andaluzije.

 

Trajanje 8 dana, sest dana voznje.

Start / End - Malaga (Španija)

Ukupna duzina ture 1500 km, od 160km do 320km dnevno. Trasa je uglavnom krivudavim,

sporednim putevima koji su kombinacija planinskih i primorskih predela.

Organizovan hotelski smestaj na bazi polupansiona, dorucak i vecera.

Atrakcije, Alhambra, Siera Nevada, Gibraltar, Jerez, Ronda, Zahara, Costa del Sol, Costa de la Luz.

 

Prevoz avionom, Budimpesta - Malaga, Malaga - Budimpesta, organizovan prevoz motora od Budimpeste do

Malage i nazad, za nas koji bi isli iz Srbije iz Palica i nazad.

 

1.dan - Dolazak u Malagu

2.dan - Malaga - Granada

3.dan - Granada - Antekuera

4.dan - Antekuera - Arkos de la Frontera

5.dan - Arkos de la Frontera - Ronda

6.dan - Ronda - Ronda (dva nocenja u Rondi)

7.dan - Ronda - Malaga

8.dan - polazak iz Malage

 

Hocemo li u avanturu?

 

post-21472-0-50025000-1359976156_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Ako ces samnom da spavas u sobi 1400 eura :) , ako ces da budes sam u sobi 1600 eura, ako ides sa suvozaciciom 2350 eura. Svi troskovi su ukljuceni osim odvoza motora do Palica i dovoza nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Podrazumeva se da placas gorivo za turu kroz Spaniju kao i sve ostale troskove mimo

avionske karte, odvoza i dovoza motora i spavanja ukljucujuci dorucak i veceru.

Ako zelis da obidjes zamak, katedralu i sl. a za to se placa ulaznica,to je tvoja stvar i trosak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2385 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ne sumnjam da je super. To sto treba jos da se doda za gorivo je smesno u odnosu na ove ostale troskove. Medjutim,moje licno misljenje je da za te pare moze u sopstvenoj reziji da se vidi mnogo vise...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2385 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ko zna, mozda? Ja sam ne bih uspeo za te pare da organizujem sve to, ko moze svaka cast!

Nisam mislio na turu ovog tipa. Mislim da je ovde veliki trosak avion. S obzirom da je do Spanije sve kopno,cini mi se da je jeftinije voziti do tamo. A osim toga,putujes motorom. Dobro,ne bih da kvarim vise temu. Ovo je tek neko moje razmisljanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Znači trebalo bi dodati, na primer na tu cifru od 1400e, još 400e, a možda i grešim u proceni. Uf mnogo para za mene u ovom trenutku. Da ih imam istog trenutka bih se odlučio da idem.

A ko ovo sve organizuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Ma nema frke, ovaj forum i sluzi za razmenu misljenja...

Ja ne mogu da odvojim 20 dana svog zivota za moto putovanje da bih otisao do Spanije,

izvozao tamo ovu divnu rutu i vratio se nazad... Zelim, volim, ali porodica i posao ne dozvoljavaju...

Da je suprotno krenuo bih na put oko sveta naredne dve godine koliko volim putovanje motorom i avanturu tog tipa, za sad je to nemoguce...

Za sad je ovako kako jeste, ja na ovu turu odoh, ako se pelcuje jos neko imacu drustvo od Bg-a,

ako ne idem sam do Budimpeste sto mi povecava troskove ali me svakako nece spreciti da sebi

priustim ovakvu, priznacete nesvakidasnju avanturu u zivotu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5504 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ko zna, mozda? Ja sam ne bih uspeo za te pare da organizujem sve to, ko moze svaka cast!

Nisam mislio na turu ovog tipa. Mislim da je ovde veliki trosak avion. S obzirom da je do Spanije sve kopno,cini mi se da je jeftinije voziti do tamo. A osim toga,putujes motorom. Dobro,ne bih da kvarim vise temu. Ovo je tek neko moje razmisljanje...

 

Posto mi je Spanija (a i Portugal u paketu) jedna od buducih tura, dosta sam se bavio "racunom" i planiranjem.

Voznja do tamo uopste nije jeftinija, vec je skuplja i to dosta. Ako ides najbrzim/najkracim putem-autoputem, gorivo, putarine (u Italiji i Francuskoj deru sa cenama) i prenocista+hrana kostaju djavo i po. Ako ne ides autoputem, potrosis vise dana, pa se opet uhvati dosta. I to sve u dva pravca. Znaci samo do Barselone i nazad oko 4000km.

Avion, ako me secanje sluzi, kosta oko 180-190E povratna karta low budget kompanijama.

 

Sve u svemu, ovo je prihvatljiva cena jer ides avionom, a ne moras da rentiras motor tamo vec ti dobace tvoj motor. I stedis dane koje bi proveo na putu do tamo i nazad, sto je najkrace 4-6 dana.

 

Da mi termin malo vise odgovara, rado bi razmislio o ovoj turi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Ja sam se nosio bas takvim razmisljanjem i odlucio da idem na ovu turu,

znao sam da ce mnogima na prvu izgledati kao skupa varijanta ali ko god

se da u malo ozbiljniju analizu i racunanje doci ce do istih podataka kao i doktor! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

....

Trajanje 8 dana, sest dana voznje.

Start / End - Malaga (Španija)

Ukupna duzina ture 1500 km, od 160km do 320km dnevno. Trasa je uglavnom krivudavim,

sporednim putevima koji su kombinacija planinskih i primorskih predela.

Organizovan hotelski smestaj na bazi polupansiona, dorucak i vecera.

Atrakcije, Alhambra, Siera Nevada, Gibraltar, Jerez, Ronda, Zahara, Costa del Sol, Costa de la Luz.

 

 

 

Obisao sam veci deo pomenutog , januara 2011 godine , vreme je sasvim OK , cak i za motor , mada smo mi leteli u Malagu a tamo rentirali Pezoa , mislim da je bio 207 dizel , slagat cu , imam ga na slikama ....

 

i mi smo isli krivudavim , sporednim putevima ...

 

 

necu da kvarim tvoju ideju , ali van sezone taj auto je bio nesto oko 110 Eura za nedelju dana ... i potrosili smo jedan i po rezervoar goriva ... a i kad uzmes u obzir smestaj , ne dode ni pola te cene koju ti pominjes ...

 

Blizu Malage ima ''rezervat'' vukova , toplo preporucujem ... a Ronda , Sevilja , Granada i Gibraltar su nezaobilazni !!

 

I da ti napomenem , mada verovatno i sam znas , mislim da ti za Gibraltar treba Engleska viza u srpskom pasosu !

 

a bila bi velika steta da te okrenu na granici , a desavalo se ...

 

Ako zelis neku sliku ili ako mogu nekako da ti pomognem , kazi ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Krece tema da se razvija u pravom smeru, svidja mi se!

 

Ovako, ja nisam indejni tvorac niti organizator ture, navedena cena je meni saopstena od strane organizatora,

koji je uslove putovanja objavio na Madjarskom jeziku, ja sam objavio samo sture informacije (ono za sta sam siguran

da sam uspeo da tacno prevedem) do kraja nedelje ce biti prevod na Srpskom og strane organiztora i detaljan opis

kao i podrobnije informacije o samom putovanju. Moj jedini interes u svemu ovome je da nadjem drustvo iz Srbije

izmedju ostalog zato sto cu motor moci da predam na Palicu ako bude jos nekog iz Srbije, pa necu morati da ga vozim

do Budimpeste 5 dana ranije kao i da idem po njega u Budimpestu kad se budem vratio vec cu to moci da uradim na pola puta.

 

Pokrenuo sam temu i da preispitam svoju odluku posto nemam nikakvo iskustvo sa transportom motora 4000 km u jednom pravcu niti znam koliko to u stvari kosta kao i ostali troskovi...

 

Obilazak Andaluzije automobilom me apsolutno ne interesuje, iznajmljivanje motora ciju cud ne poznajem takodje.

Po ovim linkovima koje je doktor naveo, iznajmljivanje najjeftinijeg motora bi kostalo 500 eura + osiguranje, cak znam da

se u nekim zemljama strancima trazi polog u visini 50% od vrednosti motora i ponovo to nije moj motor koji znam u dusu

i sa kojim mogu da se totalno opustim. Cak je navedeno da te cene vaze u periodu od novembra do februara, mi ovde

pricamo o aprilu, cene su svakako vece, najjeftiniji smestaj u istom periodu je ponovo 500 eura, aprila vise, kad tome dodamo

avionsku kartu, osiguranje... dolazimo do saznanja da 1400 eura nikako nije puno para.

 

U cenu ovog aranzmana je ukljuceno:

 

- Avionska karta Budimpesta - Malaga, Malaga - Budimpesta

- Prevoz motora Budimpesta - Malaga, Malaga - Budimpesta (ako neko ima informaciju koliko bi ovo moglo da kosta neka je iznese)

- Hotelski smestaj na bazi polupansiona (dorucak i vecera)

- Osiguranje

- Tour paket sa informacijama o ruti i smestaju...

 

Potrebno je 10 motora da bi se tura realizovala (po informacijama koje imam vec nas ima 7).

 

Napominjem da su ovo samo sture informacije cisto da ispipam puls kolega sa foruma,

cim bude detaljnog prevoda obavesticu vas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Ugljevik R.Srpska BIH
  • Motocikl: BMW R1200gs

Pozdrav bato, meni je ova voznja jako interesantna, i upravo sam htio da pitam sve ovo sto si rekao da ce organizator poslati na srpskom jeziku. Takodje me interesuje da li je bilo takvih voznji prethodnih godina i da li negdje mozemo pogledati utiske ucesnika, cisto da se uvjerimo da nije neka prevara u pitanju (nije da sumnjam ali ipak treba uplatiti novac i poslati motor po nekome koga ne poznajes)

Pratim temu pa se cujemo kad bude jos detalja...

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: BMW S1000XR,BMW R1200GS,BMW R80RT,HUSQVARNA TE450

Pozdrav svima.

Za Gibraltar terba engleska viza ali nije na odmet da probate da udjete jer smo mi prosli sa 3 motora bez provere dokumenata doduse bila je guzva na granici i desetine skutera i motora.

P.S. Ne pokusavajte da se slikate na aerodromskoj pisti na Gibraltaru iako prelazite preko nje obzirom da ce vas odmah startovati policija.(Probao)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Obzirom da ce biti vise Madjara, nadam se da cu se provuci s njima! :moto3:

 

Boki RT - Nije nikakva prevara, Arpada sa Palica (organizatora znam licno), bilo je tura i znam ljude koji su isli,

nisu na forumu jbg, i prezadovoljni su organizacijom i druzenjem!

 

Bice sajt i na Srpskom kako mi je receno do kraja nedelje.

http://www.motoavantura.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5504 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Smestaj svakako moze u sopstvenoj reziji da se organizuje prilicno jeftino, ali mislim da je to u ovom slucaju nebitno jer nije znacajna usteda u pitanju (ovakva organizacija zahteva pristojan smestaj i klopu). Mislim da je od strane organizatora odabran april pa je moguce dobiti solidan smestaj po prihvatljivoj ceni jer je predsezona u pitanju, pa su cene nize.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Organizator je dostavio prevod, ne bas savrsen ali se razume.

 

 

 

acBKJPTD7H-.pngJEDNA NEZABORAVNA MOTO AVANTURA U NEJLEPŠOJ PROVINCIJI ŠPANSKE, U ANDALUZIJI, TAMO GDE TE ČEKA PREDIVNA PRIRODA, BATALNI I KRIVUDASNI PUTEVI, I SVE OVO DOŽIVLJAVAŠ NA SVOM MOTORU.

 

Ova moto-avantura je jedna nezaboravna jednonedeljna rekreacija, idealna prilika za udaljenje od monotone svakodnevnice. Neprepusna prilika, da svojom motorom obilaziš najlepšu provinciju Španske-Andaluziju.

 

Južna-Španija je idealna destinacija za otvaranje moto sezone! Andaluzija je svetsko poznata o predivnim gradovima, džamijama, o koridi-borbi sa bikovima, sjanim konjima, kao i o šeriju. Umesto konja mi ćemo našim metalnim-pastuvima da krenemo na put, da obilazimo prelepe gradove i znamenitosti.

 

Krenemo od Malage na pravcu Siere-Granade, što je dom Alhambre, najlepše mavarske palate, koju su ikad gradili. Prvi deo našeg putovanja, posle malo serpentine, vodiće se pored Kosta del Sola, sve preko snežnog planina Siera Nevade.

 

Od Granade prećićemo u staroj Antegeri-poznata i kao Srce Andaluzije. Na svakom ćošku i na svakoj zgradi leže uspomene istorije. Nedaleko odavde se nalaze stene El Trokala.

 

Nastavićemo naše putovanje preko maslinjaka i badem voćnjaka prema pravcu Ronde, pa Zahare de la Siere, sve do Akrosa de la Frontereja.

 

Divićemo se obali Atlantskog okeana, pre nego što stignemo do Gibraltara, blizini Afrike. Odande krenemo dalje do čuvene i spektakularne Ronde, gde ćemo se boraviti dva noćenja. Ronda leži pored prekrasne Siere de las Nievesa, oba strana grada je obnizena Tajo Kanjonom. Tu se nalazi najstarija arena, gde su organizovali koride-borbe sa bikovima.

 

Na zadnjem danu na motoru pravac je Marbela, pa vratimo se odande, odakle smo krenuli, u Malagi, preko puteva najlepšeg pribrežja Sredozemnog mora, Kosta del Sola, sa belim peščanim plažama.

 

 

TERMIN AVANTURE: od 12.04.2013 do 19.04.2013

START/KRAJ: Malaga (Španska)

PERIOD: 8 dana, 6 dana vožnje

RUTA: Ceo rastojanje je 1500 km. Dnevno pređeno rastojanje je između 160 i 320 km. Ruta se vodi preko sekundarnim vijugavim putevima, kombinujući planinske i obalske delove.

SMEŠTAJ: Komfortni hoteli, sa suštinskim španskim raspoloženjem

ZNAMENITOSTI: Alhambra, Siera Nevada, Gibraltar, Jerez, Ronda, Zahara, Kosta del Sol, Kosta de la Luz

 

1. dan Dolazak u Malagi

2. dan Malaga – Granada

3. dan Granada – Antegera

4. dan Antegera – Arkos de la Frontera

5. dan Arkos de la Frontera – Ronda

6. dan Ronda – Ronda

7. dan Ronda – Malaga

8. dan Polazak iz Malage

 

Vožnjom sprovedeno vreme: 6 - 8 sati dnevno

 

Teškoća avanture: SREDNJA

 

CENA MOTO AVANTURE:

-Vozač sam, u dvokrevetnoj sobi, sa nekom iz grupe: 1400 evra

- Vozač sa suvozačem, u dvokrevetnoj sobi, sa putnikom: 2350 evra (vozač+suvozač)

- Vozač sam, u jednokrevetnoj sobi: 1600 evra

 

CENA UKLJUČUJE:

-Smeštaj tokom cele avanture u komfortnim hotelima

-Polupansiona, doručak+večera

-Transport motora iz Budimpešta do Malage pa iz Malage do Budimpešta sa osiguranjem

- Avio karte Budimpešta-Malaga, Malaga-Budimpešta

- Informacionog paketa o ruti, smeštaju, i o Andaluziji

- Ulaznicu u Alhambri

- Vođenje i organizacija avanture

 

CENA NE UKLJUČUJE

-Svaku vrstu uslugu, koje nisu spomenute, i svaku stavku vezanu za lične potrebe

 

MINIMALNA GRUPA ZA ORGANIZACIJU AVANTURE SE SASTOJI OD 10 VOZAČA MOTORA.

 

Motori će biti transportovani iz Budimpešta do Malage, pa krajem avanture iz Malage do Budimpešta. Motore treba najkasnije 5 dana pre polaska dostaviti transportnoj firmi.

 

ROK PRIJAVE: 15.03.2013

 

Sve dodatne informacije možete naći na www.motoavantura.com, ili mejlom info@motoavantura.com, ili telefonom +381-63-660-540.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Evo male dopune u vezi transporta motora, posto je bilo interesovanja o tome ko i kako transportuje

motore do Malage uz podsecanje da je prijavljivanje do 15.marta! :zdravo:

 

Prevoz vrsi firma Simi Trans iz Budimpeste. www.simitrans.hu

 

Evo par slika kako su pakovani motori za prevoz do Maroka pre 10 dana.

 

 

 

post-21472-0-54667500-1362404089_thumb.jpeg post-21472-0-25608300-1362404115_thumb.jpeg post-21472-0-31647500-1362404138_thumb.jpeg

 

 

 

Za sada nas je dvojica koji idemo iz Beograda, oba sa Stromovima, jedan 650 a drugi 1000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja