Jump to content

Moto Zajednica

POMOC oko slidera??? Hitno

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

I ako nisam siguran da sam temu postavio u pravom podforumu,zamolio bih sve da mi pomognu i da mi kazu sta misle o ovome.

Naime interesuje me da li ste videli negde ovako postavljene slidere i da li je ovo dobro uopste..

Prvo me cudi kako vozacu ne smeta prilikom voznje?

post-26463-0-83196100-1357899916_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovde mu definitivno nije mesto...

Probaj da nadjes neke fotke na netu.

Ja onako po secanju mislim da mu je mesto mnogo visse napred i mozda ce morati da se busi oklop. Nekada na nekim spravama postoji i jos dodatnih delova koji moraju da se postave da bi slajder bio montiran na pravom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Pa i ja mislim da mu nije mesto ovde,na svim slikama sa neta (a koliko se secam i uzivo) slajderi se pozicioniraju vise napred i buse se oklopi naravno...

E sad cuo sam da se razlikuju slajderi rama i slajderi agregata....

Nisam siguran ali koliko vidim ovde je slajder montiran direktno na sasiju pa prilikom pada bi sila najverovatnije uticala na sasiju,nisam bas siguran da je to pametno...

 

A i buni me kako noga ne zakacinje u slajder tokom voznje,posto je relativno blizu drzaca za nogu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

UVek se gleda da se bira mesto na kojem je motor vezan za ram.

To je najjaca tacka.

Sto se tice slajdera agregata, toga ja mislim na CBR nema. To je vise za motore kojima karteri vire iz oklopa...a i za nakede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Verovatno je trebao da busi oklop da bi ih postavio na onaj nosac motora koji je malo napred.Neznam zasto ljudi beze od busenja oklopa radi postavljanja slajdera.Bolje je probusiti oklop obicno je rupa fi35 nego nemati slajder pa pokidati sve plastike kod eventualnog klizanja.Na puno motora sam video a i ja sam na nekoliko motora busio oklop i to niti je ruzno niti je komplikovano.Slajder se moze postaviti i na ovo mesto koje su oni iskoristili da bi izbegli busenje oklopa.To rade i preko i to nije tako blizu nozi kako izgleda na slici.Probao sam na recimo K-9 ili K-10 i kod njih to nije bilo dobro mesto.Preturili smo motor na stranu i kod pada je slajder mnogo nazad pa mu mnogo i nestiti agregat i ceo prednji kraj,jer mu sva tezina padne ispred slajdera.Najbolje bi bilo da se ili probusi oklop ili kod nekih motora se napravi dodatna ploca-nosac da bi slajder dosao na onu rupu na oklopu koja vec postoji.Na ovom sajtu je najbolje pokazano gde i kako se montira slajder za svaki motor pojedinacno

www.rg-racing.com

www.gsg-moto.de

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Za slajdere za CBR mora da se busi oklop. Oni su vise napred. Prodjes sraf koji drzi bocnu plastiku i ides crvenom linijom i otprilike na oko 12-15cm od srafa. MORA da se busi plastika. Neko stavlja na sraf koji drzi plastiku ali to ne valja.

 

Evo sada vidim: pretekao me RAJA

Promenio član SpaleKG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Znaci ja gore kad rekoh da se skine stranica...mislio sam na bocnu plastiku.

Znaci bocni deo oklopa,koji je i predvidjen za skidanje zbog odrzavanja, skine se i ispod mora da se vidi mesto gde je motor vezan za ram. To je tacka gde se kaci i slajder.

Kako je vec receno, vrloo cesto mora da se probusi i sam oklop (stranica) i u tome nema apsolutno nista lose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Pronto razumeo sam.....hvala na odgovoru.....

I moje misljenje je da bolje probusiti oklop i da slider ima pravu funkciju nego ga kaciti tamo gde i nece zavrsiti bas neki posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja