Jump to content

Moto Zajednica

Prva voznja skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Strah ce nestati cim budes seo na motor....cujes zvuk....osetis vetar i ureze ti se u srcu za ceo zivot!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Ne razmisljaj mnogo o tome...Podsvesni strah ce te cuvati da ne napravis neku glupost...Mnogo je opasnije kad covek izgubi strah i malo vise se opusti...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Strah ce nestati cim budes seo na motor....cujes zvuk....osetis vetar i ureze ti se u srcu za ceo zivot!

 

cuje zvuk skutera hahahahah. enivej, brate prvi motor koji sam ikada vozio je gsxr 600 k9 : )))), tek posle cele sezone vozenja gsxr-a seo sam prvi put u zivotu na skuter od drugara i oduzeo sam se od straha koliko se nesigurno osecam na toj tepsiji...

iskreno se mnogo sigurnije osecam na r-u nego na tome. treba da se plasis zato sto ce svi da te oduvavaju u saobracaju, a sto se tice voznje i ostalog ne treba da se bojis, to je ko bicikla, samo sto se sedi kao kad sednes na wc solju. da si ziv i zdrav i da

batalis skuter i kupis motor. pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Strah ce nestati cim budes seo na motor....cujes zvuk....osetis vetar i ureze ti se u srcu za ceo zivot!

 

prvi motor koji sam ikada vozio je gsxr 600 k9 : )))),

 

Odlican primer za prvi motor, steta sto nije bila hiljadarka, zar ne? 0stabre.gif

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Drugari,spremam se da kupim Djileru raner sp 50 automarik i imam strah da ne padnem,inace moj prvi skuter koj cu da vozim :D kako da se oslobodim straha?

 

Obuka, obuka i samo obuka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Obuci se propisno... Idi do nekog poligona auto skole dok njih nema tamo i polako vezbaj kocenje skretanje itd...

Skontaces i sam kada udjes malo u rutinu... To meni jedino pada na pamet...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Немој да те брине страх! Онај ко вози мотор било које врсте са страхом (можда је боље - исправније рећи са страхопоштовањем) живи дуже!

 

Страх ће ти само помоћи око прилагођавања на мотор и вожњу уопште. Неки то зову и "кочница у глави" али то је само финији назив за позитиван страх. Ако имаш фобију онда се мани ћорава посла.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Strah ce nestati cim budes seo na motor....cujes zvuk....osetis vetar i ureze ti se u srcu za ceo zivot!

 

Знам да се многи неће сложити са овим што ћу сада написати:

 

Ако страха нестане, онда паркирај мотор и пређи у ауто.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Mislim da je to sasvim u redu, i strah i '' tepsija '' na koju sedas, a jos bolje je sto kreces od 50cc, tako ces krenuti od male kubikaze i malih tockova pa laganeze vremenom povecavaj kubikazu i pronacices se, a strah ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Drugari,spremam se da kupim Djileru raner sp 50 automarik i imam strah da ne padnem,inace moj prvi skuter koj cu da vozim :D kako da se oslobodim straha?

 

A koliko perhan1 ima godina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Ako se ne plašiš sedenja i vožnje na bajsu, onda ovo neće biti mnogo različito.

A zašto uopšte sedaš na motor ako se plašiš, malo je nelogično da neko nešto radi čega se plaši i nije siguran u to, osim ako nisu neki viši ciljevi u pitanju (ped#$%, htedoh reći, šmekerisanje).

I ne zaboravi jednu stvar,svi motoristi, počevši od onih sa 50 ccm pa do....koliko god....se dele na one koji su pali i koji će pasti. SREĆNO :moto3::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1357877273[/url]' post='1426093']
1357863246[/url]' post='1426064']

Strah ce nestati cim budes seo na motor....cujes zvuk....osetis vetar i ureze ti se u srcu za ceo zivot!

 

cuje zvuk skutera hahahahah. enivej, brate prvi motor koji sam ikada vozio je gsxr 600 k9 : )))), tek posle cele sezone vozenja gsxr-a seo sam prvi put u zivotu na skuter od drugara i oduzeo sam se od straha koliko se nesigurno osecam na toj tepsiji...

iskreno se mnogo sigurnije osecam na r-u nego na tome. treba da se plasis zato sto ce svi da te oduvavaju u saobracaju, a sto se tice voznje i ostalog ne treba da se bojis, to je ko bicikla, samo sto se sedi kao kad sednes na wc solju. da si ziv i zdrav i da

batalis skuter i kupis motor. pozdrav!

E ajde zuji oko kafica i pocni da razmislajs koje ces fila papuce uskoro ce sezona...

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Strah ce nestati cim budes seo na motor....cujes zvuk....osetis vetar i ureze ti se u srcu za ceo zivot!

 

cuje zvuk skutera hahahahah. enivej, brate prvi motor koji sam ikada vozio je gsxr 600 k9 : )))), tek posle cele sezone vozenja gsxr-a seo sam prvi put u zivotu na skuter od drugara i oduzeo sam se od straha koliko se nesigurno osecam na toj tepsiji...

iskreno se mnogo sigurnije osecam na r-u nego na tome. treba da se plasis zato sto ce svi da te oduvavaju u saobracaju, a sto se tice voznje i ostalog ne treba da se bojis, to je ko bicikla, samo sto se sedi kao kad sednes na wc solju. da si ziv i zdrav i da

batalis skuter i kupis motor. pozdrav!

 

Šta nesiguran, jbt porediš aždaju i skuterče. Ovo što si rekao ne da nema smisla, nego si lupio i jedva ostao živ. Pre ovog skutera što sada vozim, vozio sam godinu dana burazerov zx6r, 2002 god i nikako mi nije bilo opuštenije na njemu nego na bilo kom skuteru koji sam vozio, a vozio sam ih mnogo, veruj mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ne mogu sloziti sa kometarima 'strah ce ti pomoci, stah kocnica u glavi' . Jeste kocnica ali da ne odreaguje kako treba u kriticnom momentu, nego da se 'ukoci' od istog. Nema goreg od straha! Strah je problem!

 

Postovanje motora, automobila kao masine koja moze da pruzi puno zdaovoljstva ali i biti svestan da je to oruzije u sopstvenim, (vozacevim) rukama, koje itekako uzima zivote, osakacuje...i kada uzmes volan u ruke prvo odgovaras za ljude koji su ti poverili zivote i seli sa tobom a onda za ljude pored kojih prolazis pa tek onda za svoj zivot!

 

Po meni prvi odgovor koji si dobio je pravi, probaj vozi po kraju, polako siri krugove...ako se posle mesec, dva pa i tri redovne voznje ne osecas lagodno batali, nisi za 2 tocka bezpotrebno ugrozavas zivote a i svoj...Ali probaj ponovo za koju godinu.

 

I jos nesto strah od pada ti je...ne znam kako da ga nazovem, normalno je da postoji sansa da padnes, da se slupas, da ti padne avion, potone brod, padne saksija na glavu i dateudari grom, da bi preziveo takve situacije moras biti svestan njih a ne da se ukocis od straha, tvoja je obaveza da se edukujes, imas gomilu stvari ovde o voznji, pogledaj par filmova i padova, uci na tudjim greskama i procitaj kako su drugi stradali tudjom greskom. Samo polako i nije sramota reci ja nisam za ovo a ni pitati kako ovo!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Kao što kolega reče - počni lagano po kraju, pa širi krugove i 99.9% ćeš se osloboditi straha. Bitno je da kreneš polako i da se opustiš. Ostatak dodje sam po sebi, a postoje i dodatne obukice da malo poboljšaš vožnju ... ima načina ukoliko ima volje. :zdravo:

 

Daj sebi sezonu fore. A ako te i dalje bude strah - nemoj mučiti sebe i terati se na nešto šta te maltretira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Drugari,spremam se da kupim Djileru raner sp 50 automarik i imam strah da ne padnem,inace moj prvi skuter koj cu da vozim :D kako da se oslobodim straha?

 

A koliko perhan1 ima godina?

 

Ima 16 godina :D nego ja cu turim kacigu na glavu,i cu da vozim polako,a posto jos 3 meseca i dobijam za B voznju kad me zaustavi ja cu pokusam da se izvucem na B :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2524 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Jedna bitna stvar - koliko godina imaš? Pitam jer si naveo da ti je ovo prvi skuter. Ako do sada nisi vozio ništa slično probaj ga u dvorištu, ako ima mesta, na nekom većem parkingu, poligonu. Lagano kreni stani, isprobaj kočnice, skretanje.... Ako imaš nekog sa iskustvom na skuteru povedi ga sa sobom. Vežbajte dok se malo ne opustiš jer ako nemaš iskustva + strah ne bih ti preporučio odmah na ulicu i u saobraćaj.Strah koliko je dobar u nekim situacijama, voziš opreznije i sporije, u nekim ti može dosta odmoći - ne odreaguješ pravilno i na vreme u nekoj situaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Jedna bitna stvar - koliko godina imaš? Pitam jer si naveo da ti je ovo prvi skuter. Ako do sada nisi vozio ništa slično probaj ga u dvorištu, ako ima mesta, na nekom većem parkingu, poligonu. Lagano kreni stani, isprobaj kočnice, skretanje.... Ako imaš nekog sa iskustvom na skuteru povedi ga sa sobom. Vežbajte dok se malo ne opustiš jer ako nemaš iskustva + strah ne bih ti preporučio odmah na ulicu i u saobraćaj.Strah koliko je dobar u nekim situacijama, voziš opreznije i sporije, u nekim ti može dosta odmoći - ne odreaguješ pravilno i na vreme u nekoj situaciji.

 

Ma okej,2 nedelje bih vezbao na parkingu nekom,al za registraciju se plasim,posto ja cu samo da imam kacigu na glavi,i vozacku iz B kategorije,mislim mogu ja da kupim one zute tablice bez broje i stavim je,al ne znam dal cu da se izvucem na kacigu i na B kategoriju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

'ajde da ti neko i nešto konkretno kaže za promenu :nanana:

Prvo sedi sa nekim iskusnijim na skuter (ko neće da te istraumira u pokušaju da te impresionira vozačkim umećem), vidi šta i kako...

Onda ga provozaj po parkingu u kontrolisanim uslovima, negde gde neće biti iznenađenja, da ti neko izleti sa autom i slično. Vrlo je bitno da ne zabadaš prednju kočnicu :D

 

I to je sve, samo lagano.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

A drugari za registraciju sto necu da imam i vozacku za A kategoriju :D ma brate,ja sam imao strah da vozim onaj skijaski skuter po snegu sto se vozi na kopu i seo sam i laganica,nadam se da ce i za djileru da bude tako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Ako se ne plašiš sedenja i vožnje na bajsu, onda ovo neće biti mnogo različito.

A zašto uopšte sedaš na motor ako se plašiš, malo je nelogično da neko nešto radi čega se plaši i nije siguran u to, osim ako nisu neki viši ciljevi u pitanju (ped#$%, htedoh reći, šmekerisanje).

I ne zaboravi jednu stvar,svi motoristi, počevši od onih sa 50 ccm pa do....koliko god....se dele na one koji su pali i koji će pasti. SREĆNO :moto3::lol:

 

Kako da se plasim bajsa kad bajs vozim od 4 godine :) Nego samo me strah da ne izginem negde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 599 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Gilera 50ccm se racuna kao moped, i za njega ti ne treba A kategorija, vec PSP, odnosno, poznavanje saobracajnih propisa. Ipak, ako nije registrovan, imaces problem. :-( Mnogo veci od straha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja