Jump to content

Moto Zajednica

Jel zna neko koji je ovo motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Nadjoh u nekoj supi u selu motor. Po oznakama koje se vide deluje kao neki nemac. Vidim da je masina od apn 4 (ili nesto slicno). Ako moze neko da pomogne bio bih zahvalan.

jeqemu8e.jpg9y7a6emy.jpgva3ava2e.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Nije moj. Ali covek koji je vlasnik mi ga nudi za 50e. Mislio sam da ga uzmem I polako sredjujem, ali sam prvo zeleo da se posavetujem sa ljudima koji imaju vise iskustva, tj. sa vama. Hvala puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Nije moj. Ali covek koji je vlasnik mi ga nudi za 50e. Mislio sam da ga uzmem I polako sredjujem, ali sam prvo zeleo da se posavetujem sa ljudima koji imaju vise iskustva, tj. sa vama. Hvala puno.

 

Javi ako ga ne uzimas, i dojavi mesto gde je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: honda mvx250f,xt500,simson sr2 ,dkw nz350,zundapp db 200,sachs meile98,puch ds50,zundapp combinette,colibri 12,tomos t13,tomos n/nt,t/tt,solex 3800,nsu super fox125

za 50e nije skup u svakom slučaju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Nadjoh u nekoj supi u selu motor. Po oznakama koje se vide deluje kao neki nemac. Vidim da je masina od apn 4 (ili nesto slicno). Ako moze neko da pomogne bio bih zahvalan.

jeqemu8e.jpg9y7a6emy.jpgva3ava2e.jpg

 

To ti je budjevina NSU-a 175 sa zamjenjenom masinom od nekog Puch-a 50ccm...Nema to ni valjane papire. :zbunjen:1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Cudna neka sprava,nisam bas veliki poznavalac Pucha ali mi lici na vise motorcikala od koji je mozda i nastao ovaj mada nemora da znaci..Jedno sam siguran masina je puch 50ccm(mozda cak i tomos jer su u pocetku izradjivali mopede po puch licenci) .Ovakav tip prednje vile Puch bas nije nesto posebno koristio lici na Nsu 175 ali su far i nosaci drukciji,ram je slican Nsu-ovom ali samo slican.Najvise lici na Puch-a 125 sv iz 60 i neke ali je ovaj 50ccm.Bas bih voleo da nam neko od boljih poznavalaca oldtimera razjasni sta je na slici.Moralo bi da negde ima bar neki natpis,na masini.sedistima i sl.Mislim da bi i dimenzija tockova i guma pomogla oko razresenja misterije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Prednji tocak je od CZ-a ili Jawe, a nosac fara je naknadno pravljen. :hej:

izgleda da jeste. nema ni anker ploce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

googlao sam malo i nisam uspeo da nadjem takv motor. trazio sam i Puch i Nsu. nema ni slicnog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Za mašinu sam predpostavljao da je stari Tomos, menjač jeste ručni. Što se tiče naziva, od slojeva boje ne vidi se ništa, jedino na bedževima za koje su mi ljudi objasnili da je to suvenir sa vožnje Alpima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Za mašinu sam predpostavljao da je stari Tomos, menjač jeste ručni. Što se tiče naziva, od slojeva boje ne vidi se ništa, jedino na bedževima za koje su mi ljudi objasnili da je to suvenir sa vožnje Alpima.

 

Na tarabi rupa i pise *icka pa jel ko gura. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Rekao bi da si naleteo na jedan jako redak "biser" navodno se radi o NSU Fox, kojeg su radili od 1948 i negde do 1954. To je bio prvi posleratni motocikel, kojeg je NSu predstavio na sajmu Hanover industrial 1948 - godine.

Prvi su bili 4 taktni sa 98 ccm i 6 KS i 3 brzine, a kasnije negde 51-52 je došao na tržište 2 taktni 125 ccm sa 5,5 KS,sa 4 brzine. Bio je u ona vremena dosta napredan motor kojeg je napravio jako poznati ingenir Albert Roder koji je u 30-im več radio kod Zündapa, pa je posle došao 1936 u NSU, da bi več za 2 godine otišao u Victoriu.

Posle 2. rata se 1946 zaposlio u NSU kao glavni inženir i tu radio do penzije 1961 god. Baš taj FOX je bio jako napredan imao je sasvim nov cevast okvir i prvi tako zvano cantilever ogibljenje,kojeg su kasnije "uvozili" mnogi proizvođači.

 

Evo i par slika samoog motora : NSU- FOX

 

Da se vratim na ovaj tvoj primerak sa tvoje slike. Verovatno je u originalu 125 ccm, jer ima nešto uži "volan" ne znam. Ako ima negde još starog originalnog motora uzmi i njega pa makar je u rashodu. No na taj je definitivno stavljen ili Puch ili Tomos, 50 ccm kao je neko gore več spomenuo, a i prvi točak isto više nije original.

Sad ako još ima i papire, absolutno ga uzmi i sredi u originalno stanje. U Njemačkoj ga nema ispod 2.300 € nigdje za kupiti, pogotovu onog 4 T sa 98 ccm. Najskuplji i naravno sređeni su preko 4500 pa sve do 6000 €

Sretno sa kupovinom.

Pozdrav iz dežele :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

@Maxter

Puno hvala na detaljnim informacijama.

 

Takodje, zelim jos jednom da se zahvalim svima na pomoci I savetima. Upravo to I jeste razlog sto sam clan ovog foruma, dobri ljudi koji zele da pomognu.

 

P.S. Sledece nedelje bi trebalo da se vidim sa vlasnikom pa javljam rasplet dogadjaja.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja