Jump to content

Moto Zajednica

Alarm za motocikle iz Halo oglasa

Recommended Posts

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Ukratko - to nije alarm za motocikle.

 

Covek, neki tip iz Kraljeva, vec nekoliko nedelja daje oglas da prodaje pomenute alarme. Cuo sam se sa njim, kaze prodaje ih pouzecem. Isprica mi pricu (plivajuci kodovi, blokada motora, garancija godinu dana i sl.), reko zvuci dobro. Cena ok, (30€).

 

1. Problem - oznake i brend koji mi je izdiktirao ne donose nikakve rezultate pretragom na Internetu. Ok, mozda je neki NN kinez, kopija. Doduse, on je rekao da je kopija Cobra alarma.

2. Zeleci da ipak narucim, cujem se sa tipom danas, i na moju srecu on bude u Beogradu. Nadjemo se i imam sta da vidim. Na stranu sto ti alarmi nemaju nikakvu kutiju, vec ih onako za zice vadi iz kese pune istih, nemaju ni propisnu semu za povezivanje vec lik uz njih daje neki papir gde je tekstualno opisano koja zica se sta vezuje.

Odmah mi je bilo sumnjivo kako sam proizvod izgleda. Velicine je standardne automobilske alam sirene, a sva elektronika je izgleda ugradjena u kuciste same sirene. Sve u svemu, prevelika budza za ugradnju u motocikle ili skutere. Citanje ponudjenog papira umesto elektro seme mi otkriva funkcije poput "otkljucavanje" i "zakljucavanje" a on kaze - pa dobro na motoru nemas centralnu bravu, moze to na motor. Ja kazem da to nije namenjeno motorciklima, a on kaze da ih je prodao 100 komada do sad. Ok, svaka cast.

 

Jedno znam sigurno; da sam narucio pouzecem, sad bih sigurno zalio za bacenim parama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
on kaze da ih je prodao 100 komada do sad. Ok' date=' svaka cast.[/quote']

 

Razumem da svako gleda da zaradi i da proda svoju robu ali da nesto hoce da ti uvali iako zna da to nije za to, to ne razumem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Odlicno sto si nam skrenuo paznju na to...

 

Ne bi bio problem toliki kad bi on lepo rekao : to su alarmi za kola, malo prilagodjeni za motore :D Al ovo ovako, stvarno ne ide...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Sydney Australia

Ja sam isto razmisljo da metnem alarm na moj notor i naso sam dobar alarm ali je dosta skup oko $500AU! :shock: "SKORPION" jel neko zna ista o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: N.Bg-Zemun
  • Motocikl: Honda ADV-350 , BMW R1250RT

moj kum se bavi ugradnjom auto alarma i u razgovoru sanjim saznao sam da kod nas pravi moto alarm i nema da se nabavi pogotovo ne za razumnu kolicinu novca tako da se uglavnom ugradjuju alarmi za kola sa modifikacijama za motor.evo ovih dana stavicemo jedan takav alarm i naj moj motor pa cu vam prenet iskustva.alarm je proizvodjaca Jaguar sa odlicnim karakteristikama(jaka sirena,mala potrosnja struje,izuzetno osetljiv senzor vibracija koji ima mogucnost podesavanja preko daljinske komande,svetlosna signalizacija,blokada motora,podesavanje melodije i jos trista nekih cudesa a moze se staviti i paging) sve u svemu nije lose za nekih 80eu sa ugradnjom i garancijom od 1god.dosada je odradio podosta motora uglavnom skutera a i ozbiljnijih masina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

To sa modifikacijama auto alarma mi je poznato, i znam da dosta ljudi pribegava toj opciji. Moto alarme niko zvanicno ne uvozi kod nas, ispravite me ako gresim. Alarm prilagodjen motociklu (odnosno dizajniran za njega) mora da trosi u stand-by rezimu max do 5mA, a idealno 1-2mA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350
Prilicno sam siguran da sam danas u Extreme-u video neki alarm pa koga zanima nek proveri...

 

Zvao sam ih, radi se o disk lock alarmu. Verovatno nesto slicno onome sto Djura ima (Xena).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja na skuteru imam modifikovan alarm za kola i radi ok. Mislim da trosi oko 5mA, mada u sklopu alarma postoji i mikrotalasni senzor (koji reaguje cim se neko nagne nad njim) koji trosi cak 200mA, a to vec jeste mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja